Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elmentek valahova gyereked...

Ha elmentek valahova gyereked barátjával(és családjával), mit csinálsz, ha gyereked másokkal akar inkább játszani?

Figyelt kérdés
2023. márc. 22. 05:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Semmit, azzal játszik a gyerek, akivel akar. Volt már ilyen, hogy együtt mentünk játszóra, egy óra múlva már mindketten mással beszélgettünk, a gyerekek is össze-vissza játszottak.
2023. márc. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Esélytelen, mert még ismerőssel se nagyon játszana, nemhogy idegenekkel, de...

Semmit nem csinálnék.

Ha ennyire frusztrál és azt akarod, hogy ne játszhasson mással, olyan helyre kell menned, ahol nincs lehetősége. De ez se lesz garancia arra, hogy játszani fog a másik család gyerekével.

2023. márc. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Barátok, csak a gyerekem inkább másokkal akart lenni, a kissrác meg érthetően zokon vette, mert velük mentünk játszóre, ritkán tudnak találkozni, kettesben remekül elvannak, de a gyerekem inkább mást választott játékra. Egy darabig engedtem, de aztán visszarendeltem, nagyon rossz volt nézni az egészet, a kissrácban pedig sokáig kellemetlen maradt, és utána még órákkal később is mondta, hogy el fog menni másokkal játszani helyette, pedig ők barátok..


Totál rossz volt, mikor ketten vannak akkor meg egymással lógnak szívesen, illetve néha játszón is, de most nem ez volt, és tökre megértem, hogy velük szerveztünk programot, erre az enyém otthagyja őket, pedig jobb dolguk is lehetett volna, minthogy egyedül vigyék a gyereket játszóra. Másrészt meg a gyerekem nem akart vele játszani, nem lehet kényszeríteni. Fú nagyon rossz helyzet volt.

2023. márc. 22. 08:33
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek? Szerintem kicsit túlkombinálod a gyereknevelést. Tipikus helikopterszülő, aki még azt is meg akarja mondani a gyerekének kivel és mit játszon. Egy ilyenből ekkora traumát gyártasz, mit művész, ha tényleg baj van?! Erre az a magyarázat, hogy :gyerek. Gondolom ezt a másik szülő is tudja. Az ő gyereke meg találja fel magát egy játszin.
2023. márc. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
9 évesek, te is gyártanál, ha kétségbeesve hallanád a haverját, hogy most mi lesz, vagy a te gyereked hagyná ott a barátja inkább másokért.
2023. márc. 22. 08:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3 gyereket neveltem fel hasonló "traumák " nélkül. 9 évesen kétségbe esik,mert otthagyta a barátja? Iskolában is meg fog történni, sőt már oviban is megtörtént ezerszer, csak ott nem voltál,hogy helyre rakd. Hanem megoldották maguk.
2023. márc. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az a szituáció amibe a szülőnek bele kell másznia.
2023. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

És akkor én, mint a lelépő gyerek szülője hogy reagáljak arra, hogy a gyerekem inkább másokkal akar játszani, a kissrác meg kétségbe van esve? Mit mondjak neki?


Játszón, suliban tök más, de ide együtt jöttünk, MINDKÉT gyerek kérésére. Úgy érzem tartozunk annyival, hogy velük vagyunk, nem léphet le csak egy egy programról, hogy inkább mégis mással lesz.. Nem érzem helyesnek és úgy érzem az én feladatom lenne valami bíztatót mondani a kissrácnak, mivel az én gyerekem miatt bánkódik.

2023. márc. 22. 09:46
 9/13 A kérdező kommentje:
Másik oldalról meg itt nyúz a gyerek, hogy menjünk el Petivel ide, aztán otthagyja a Petit? Ennyi erővel Peti nélkül is mehettünk volna, minek kellett őket is hívni, ha aztán otthagyja?
2023. márc. 22. 09:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék az "ott hagyott" gyerek szülője, akkor is ugyanúgy vélekednék: ez van. Nem lehet valamit kikényszeríteni. Valószínűleg mennék a gyerekemmel és játszanánk együtt. A felnőtt beszélgetésnek ez nyilván véget vetne, de nem először fordulna ez elő.
2023. márc. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!