Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valaki ritkán jár haza, és...

Ha valaki ritkán jár haza, és találkozni akar a barátjával, akkor nem korábban kéne egyeztetni?

Figyelt kérdés

Délután szól, hogy akkor MOST van e kedvem találkozni? Ritkán jár haza a család. Odaírja, hogy jó lenne talizni, mert "nagyon hiányoztok". Nagy szavak....De ha ritkán megyek haza (mert ellenőrizni kell a lakást, minden rendben van-e) azt eltervezem, tehát legalább előtte nap megszervezem azt is, ha valakit látni akarok, pláne, ha csak 1-2 napot szánok itthon lenni.

Nem tudtunk találkozni, pont ezért, mert nekem épp programom volt, és a hívást, majd a pár percre rá érkező üzenetet is csak már este vettem észre. Ja meg az üzenetben ez az elköszönés, hogy "üdv". És elvileg barát... hát, nekem kicsit más az elképzelésem erről.


Szerintetek jól látom a helyzetet, vagy túlreagálom? Csalódott vagyok igazából azt hiszem, mert amúgy jól el tudunk beszélgetni, de ugyanakkor már több más helyzetben is azt éreztem, hogy kihasznál, és csak tartalék barát vagyok.


(U.I. Kíméljenek az olyan válaszolók, akik a "de irigylem a problémádat" típusú cinikus hozzászólásokat képesek csak kinyögni.)



2021. ápr. 29. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élek, mentem már hirtelen haza, úgy, hogy 2 nappal korábban még én se tudtam, hogy mennem kell. Minden barátom félretette a programjait és találkozott velem, ha már évi 2x vagyok max otthon akkor engem fognak előre tenni. Fordított helyzetben én is mindent félretennék és találkoznék azzal, aki fontos és akit ritkán látok.

Az a vicc, hogy amikor hetekkel vagy hónapokkal előre bejelentem (általában ezt teszem), hogy megyek haza, akkor mindenki nekiáll kombinálni és x-nek ez nem jó, y-nak meg az, de bezzeg amikor egy nappal előre szóltam, akkor mindenki ráért :D Én nem sértődnék meg egy ilyen eseten, pontosan tudom, mennyi rohangálással jár, nekem is ki voltak percre pontosan centizve a napjaim és amikor felszabadult egy kis idő, azonnal írtam annak akit szerettem volna látni, de az első feszített tervbe nem fért volna már bele. Kinek mi.

2021. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod!
2021. ápr. 29. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!