Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki tudatosan...

Van itt olyan, aki tudatosan gyermektelen életre rendezkedett be a párjával/férjével, majd később mégis lett?

Figyelt kérdés

Akár akarva, akár becsúszott és megtartottátok. Most nem azokra gondolok, akik xy ideig nem akartam, meg úgy voltak vele, hogy még nem kell, hanem azokra, akik tudatosan tervezték, hogy semmiképp sem lesz gyerek, és ez mégis átkattant bennük. Ha van ilyen, akkor minek a hatására?


/Egy eddig tudatosan gyermektelen, aki kezd elgondolkozni azon, hogy milyen lenne, ha lenne...

32/nő


2023. márc. 25. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a sógornőmék.


Sosem akartak, de becsúszott és megtartották. Végül is szeretik a maguk módján, csak foglalkozni ne kelljen vele, újszülött kora óta félig a nagyszülőknél nevelkedik, mert nekik kell a napi X óra szabadság, foglalkozzanak vele ők munka után, este szoktak érte menni.

2023. márc. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

Nem.

16 éve vagyunk házasok. Gyerek soha nem kellett.

Egyszer becsúszott, el is vetettem.

Nagyon boldog vagyok, hogy nincs gyerek.

Ma is voltunk kiállításon, majd étteremben, és hazafelé még vásárolgattunk. Férjem elfáradt most alszik, én engedem a forró, habos fürdőmet, illatgyertyákkal.

Erre se időnk, se pénzünk nem lenne gyerek mellett.


A mi házasságunkban még egy hangos szó nem csattant fel. Egymásnak élünk, és a környezetemben csakis gyerekmentes házasságok ilyenek.


Ahol gyerek van, ott sok a vita, vállás.

2023. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!