Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekesek miért nem fogadjá...

A gyerekesek miért nem fogadják el, hogy a gyerekesek boldogok tudnak lenni gyerek nélkül is, utazásnak meg hobbinak élve?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár napban egymásnak estek itt a gyerekesek-gyermektelenek, és sok gyerekes olyan lenézően nyilatkozott, hogy a gyermektelenek azt hiszik, az utazás meg a hobbi felér egy gyrekkel, meg hogy csak elhitetik magukkal, hogy boldogok gyerek nélkül...


Én magam szülőként nem értem, miért olyan hihetetlen valakinek, hogy nem mindenki vágyik gyerekre, nem mindenki szeretné ezt az életformát? Igen, nekem a legnagyobb boldogság a gyerekem, de el tudom fogadni, hogy van, akinek nem lenne az. Mert mások vagyunk, más vágyakkal és nézetekkel?


A gyerekesek mindig megsértődnek, ha valaki azt mondja, szülőnek lenni sz*r, közben meg ök is pont ugyanezt tolják a gyerekteleneknek. De miért?


Figyelem, a kérdés most nem az, hogy a gyeremektelenek miért cseszegetik a gyerekeseket, a másik oldalra vagyok kíváncsi.



2022. márc. 19. 16:44
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
72%
Én nem hiszem, hogy egy gyerekes boldog tud lenni a gyereke nélkül.
2022. márc. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Bocsi, igaz, elírtam, de remélem azért érthető :)
2022. márc. 19. 16:47
 3/53 anonim ***** válasza:
Lehet, hyogy
2022. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy én mozgok "rossz körökben", de azt tapasztalom, hogy a gyerekeseket nem érdekli, hogy ki vàllal vagy nem vállal gyereket. Olyan, mintha ez a fura képzet csak a gyerektelenek fejében létezne. Mintha azt hinnék, hogy mindenki velük, és a gyermekmentességükkel lenne elfoglalva, pedig a valóságban magasról tesznek rá, hogy mi van a másikkal.
2022. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a gyerektelenek paranoiásak. Lőtéri kutyát nem érdekli ki nem akar szülni,magán ügy. Inkább mi gyerekesek halgatjuk amúgy is,hogy tönkre vágjuk a bolygót, minek ebbe az országba,miattunk kell folgozni,mi lógunk ha beteg a gyerek és tp-re kell menni, momzilla,kitágult, löttyedt tejes zacskó, dagadék... hogy csak párat említsek amiket az anyák kapnak meg.
2022. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
37%
Mert irigykednek, hogy rajtuk kívül léteznek olyan emberek, akik nem csak a gyerekvállalásban lelik a boldogságot. Sokan nem tudnak mit kezdeni magukkal, ezért is akarnak gyereket. Amikor azt látják, hogy vkinek milyen jól megy gyerek nélkül, bármit csinálhat, bárhová elmehet, és nem utolsó sorban testileg is jobban néz ki, mert nem viselte meg a terhesség, a szülés, irigykedni kezdenek.
2022. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem releváns, hogy itt ki miért esik a másiknak. Kb. mindenért. :D

Nyilván vitaindító kérdés, az ember szereti a saját igazát hajtogatni és azt másra erőltetni. Sokan így vannak bekötve. Engem nem érdekel ki vállal gyereket és ki nem. Én nem próbálok meggyőzni senkit a saját nézeteimről, csak kívánom a gyerekteleneknek, hogy sose bánják meg a döntésüket. Hosszútávon se.

Engem se próbáljanak meggyőzni, hogy nekem sz*r, mert van gyerekem. Szerintem lehet két különböző felfogással is békében élni egymás mellett, nálunk is vannak a baráti társaságban gyerektelenek. Ettől még én azt vallom, hogy a gyerek az élet egyik, ha nem a legnagyobb értelme az életnek. Szerintük meg nem. Ennyi.

2022. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
64%

6.

A gyerekkori barátnőm felé nem szült. Nem néznek ki jobban, mint a gyermekesek, azonkívül nem, nem irígykedik senki rájuk, nem is foglalkozunk ilyenekkel, ez az ő döntésük, nekünk közünk nincs hozzá és nem is érdekel különösebben, hogy van e vagy nincs valakinek gyereke.

2022. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
57%
Bocs utolsó, de menj a gyerekmentes övezetre,nézd már meg milyen szép és csinos emberek alkotják azt a közösséget. Ja nem...
2022. márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
63%

Nekem az összes 45-ön felüli gyerektelen barátnőm és közelebbi munkatársam nem tudatosan választotta, hanem nem jött össze a párkapcsolat vagy akkora jött össze, hogy már hiába próbálkoztak. És persze mondják, hogy de ott kutya meg mennyit szórakoznak és sokáig szeretnek aludni, mert mit is mondanának, és őszintén remélem, hogy boldogok is így is. Ezért nem mondok rá semmit. Egyébként azt sem gondolom, hogy a gyerek az "élet értelme" (vagy a párunk, vagy saját magunkat jól érezni... ezeket a közhelyeket de utálom:)), de azért nem lehet összehasonlítani semmi mással, mint munka meg szórakozás, és egyéb kapcsolatok, mert egy teljesen másik terület, ami ráadásul nem zárja ki a többit - tehát nincs értelme egy ilyen versenynek. Ilyen vérmes ledorongoló gyermekteleneket meg csak itt a gyakorin szoktam olvasni és sosem értem, mit keresnek ebben a topikban...?

Egyébként meg tényleg közömbös lenne a téma. Olyan, mintha én szeretném az almát, ő meg azt, hogy utálja - ezen talán elcsodálkozom magamban, de annyira nem izgat, "ő dóga", csak ne szóljon le, hogy milyen hülye vagyok, s akkor nem kell "védekeznem".

2022. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!