Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság miért van egyre több...

Manapság miért van egyre több tudatosan gyereket nem vállaló?

Figyelt kérdés

Tudatos alatt azt értem, hogy a lehetőség adott lenne, pl párkapcsolatban él az illető, termőképes, de mégsem szeretne gyereket. Nagyon sok ilyet ismerek a környezetemben, legfőképp 25-35 évesek, akik meg vannak róla győződve, hogy sosem lesz gyerekük és erre büszkék is.

Szerintetek mi miatt alakult ki ez a trend?



2022. máj. 2. 00:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sok ilyet ismerek a környezetemben, legfőképp 25-35 évesek, akik meg vannak róla győződve, hogy sosem lesz gyerekük és erre büszkék is..

Ez most valamiért probléma lenne? Már az is baj ha valaki tudja hogy nem akar gyereket?

2022. máj. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
27%
Nekem az ismeretségi körömben egyetlen ilyen pár sincsen, kizárólag a gyakorin olvasok ilyet.
2022. máj. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

#1 nekem aztán tök mindegy ki mit csinál, nem is ez volt a kérdés, hanem, hogy miért alakult ez ki.

#2 igen, itt végképp sok ilyet olvas az ember.

2022. máj. 2. 00:36
 4/34 anonim ***** válasza:
22%
3.igen csak leírtad...ha nem akarod hogy ne arra reagáljanak akkor ne írd le..max a kérdést.
2022. máj. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%
Az én környezetemben meg igen sok ilyen ember található, köztük én is. Borzasztó idegállapotú emberek közt nőttem fel (anyám és apai nagyapám főleg), egy életre megtört. Kiábrándultam a családozásból, ezt az idegállapotot meg nem akarom örökíteni. Szeretem annyira a meg sem született gyerekemet, hogy nem adok neki ekkora terhet.
2022. máj. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
77%

Nincs ezzel semmi gond. Egyre többen jönnek rá, hogy a gyerekvállalás nagy szívás, És nem kívánnak maguknak ilyen életet. Ennyi.

A mi környezetünkben is sok ilyen pár van, 8-10 éves kapcsolatokban + mi sem akarunk gyereket a férjemmel 12 év együttlét után sem, soha nem is fogunk vállalni. Egyikünk sem érzi úgy, hogy egy akkora terhet, stresszforrást, mint egy gyerek, ami felborítja az egész nyugodt életünket, a nyakunkba kéne venni. Nem nekünk való.

Szerencsére a gyerekvállalás opcionális, mindenki eldöntheti szabadon, hogy bevállalja- e vagy sem. Nem mindenki vágyik rá, hogy gyereke legyen.

Én pl már kamaszkoromban is tudtam, hogy soha nem akarok, és az nem mostanában volt.

Ez nem egy mostani trend, hanem egy olyan felelősségteljes döntés és olyan életmód, amit egyre többen mernek felvállalni. Régen sem mindenki vállalt gyereket, és most sem. Csak már kevesebbeket érdekel az ezzel kapcsolatos ítélkezés.

2022. máj. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
90%
25 éves vagyok és megvagyok győződve róla, hogy sosem lesz gyerekem, mert nem vagyok alkalmas apának. Önző vagyok és sokszor felelőtlen és néha gyerekes. Nem a legjobb tulajdonságok, viszont azt tudom, hogy nem szeretném ezeknek kitenni a saját gyerekem, ezért inkább nem is vállalok.
2022. máj. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%
Én inkább csak megfigyelő vagyok. 25 vagyok, én szeretnek gyereket, majd egyszer. Nálam inkább a pénzügyi helyzet az ok, párommal . De a kortársaim indoka, amit meg is értek : saját családi légkör ( tönkrement házasság, emiatt rossz gyerekkor ) , egyszerűen nem vágynak rá, inkább élvezik az életet, vagy úgy érzik nem képesek rá, nem tudnanak érzelmileg készen állni arra, hogy mást képessé tegyenek az életre. Vagy van az aki eleve semmi affinitást nem érez erre. Egyszerűen nem akar. Gondolom ez is háttérrel rendelkező ok.
2022. máj. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
81%

Mert egyre távolabb kerülünk attól a kortól,hogy egy nőnek mindent kötelező jelleggel csinálnia kell.

Egyszerre nevelj gyereket,hord őket iskolába/oviba/bölcsibe és érj oda hogy el is hozd őket,otthon azért egy minimális rendnek illik lennie,főzni is kell néha legalább..

És oké,hogy itt nagyszájúskodik a legtöbb (talán) nő,hogy ő bizony tartja olyan rövid pórázon a férjét vagy épp akkora 'kincs',hogy besegít a párja (nem mondom,hogy nincs ilyen persze..),de ez még mindig a ritka eset.Vagy egyedüli anyuka a legtöbb nő mire a gyereke eléri a kamasz kort,vagy még a férjet/párt is dajkálni kell mindennek a tetejében.


Na ezért SEM.Mert egyre inkább senki nem ezt a családképet akarja magának,senki nem ebbe akar bele szakadni.Mert a gyerekeidért természetesen minden fáradtságot képes vagy gond nélkül elviselni,de ha egy mód van rá megelőznél egy ilyen helyzetet.

Attól,hogy valaki az életénél is jobban szereti a már megszületett gyerekeit és már sosem mondana le róluk az nem jelenti azt,hogy ugyan ezzel a fejjel nem döntene másképp,ha tehetné az ő érdekükben is.Talán nem mondana le teljesen a gyermekvállalásról,de biztosan kétszer is meggondolná,hogy annyi gyereket vállal-e amennyit,vagy épp kitől vállalna..


A dolog szép részét is lehet nézni,de sajnos több a rossz,mint a jó ebben is.Előbb vagy utóbb vagy egyedül maradsz a gyerekekkel,vagy olyan házasságban fogsz élni,ahol egyre inkább te vagy minden mindenki körül.

Házvezető nő,szakács,felzárkóztató,kisegítő,szerelő,üzletember,pénzügyi szakértő,ami a ház köré kell az lesz egy anya.Mert nincs sokszor más aki helyette ezt megtenné,vagy épp ha meg is akarja tenni nem csinálja úgy ahogy kellene.


Nálunk gyerekként ez volt a felállás.Anyám volt a mindenünk ameddig egyre nagyobbak nem lettünk,és egyre több mindenben tudtunk neki segíteni.Mert apám semmiben sem segített,sőt.Még rengetegszer szidta is anyámat mindenért.Mindent rosszul csinál,miért úgy csinálja amit csinál..persze mikor már nagyobbak lettünk befogta,nem is volt más választása,az öcsém egy jókora 2 ajtós szekrény lett,és nagyon nem díjazza,ha valaki anyát bántja.

De addig is,hogy neki mennyi mindent kellett eltűrnie..mai fejjel már ő is azt mondja,hogy ha tehetné sok mindent másképp csinálna.Például elzavarta volna apámat ahelyett,hogy így éli le a legjobb éveit.meg tudom érteni.


Egy szó mint száz,van oka annak,hogy nem mindenki adja ilyesmire a fejét.Nem tudhatod,hogy mit hoz a sors.Ha ki is fogsz egy jó férjet aki mindenben a társad van,hogy egyszer csak nem jön haza.Nem azért,mert nem akar,hanem mert mondjuk meghal..

2022. máj. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

"termőképes" 😂 Na ezen szakadtam 🤣🤣🤣

Amúgy meg hogyan állapítod meg ránézésre, hogy TERMÉKENY-e valaki vagy sem? Merthogy a nagy többség csak akkor tudja meg, hogy ilyen gonddal küzd, amikor a tettek mezejére lép a családalapításban...

2022. máj. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!