Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valaki aki anyagiak miatt...

Van valaki aki anyagiak miatt nem tud gyermeket vállalni? Hogy viselitek a dolgot?

Figyelt kérdés

Én 25 éves nő vagyok és anyagiak miatt nincs még gyermekem... :( Érdekelne hogy ha valaki hasonló helyzetben van hogyan viseli, hogyan birkózik meg ezzel a teherrel?

Mert én nagyon nehezen viselem...


2011. nov. 7. 12:04
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem értem mi az amikor anyagiak miatt nem tudod vállalni a babát? Nincs párod? Nincs jövedelmed?Nincs hol laknod vagy az igényeid nagyok. Figyelj: Ez nézőpont kérdése szerintem. Mi átlagos körülmények között élünk, házra felvett hitellel.Nehéz, de vannak megoldások ..szerintem pl.nem feltétlenül kell külön lakás , nem kell a gyermeknek 1 márkás póló 3000 ért jó a 3dbos ugyanennyiért. Ezek apró dolgok de sokat számítanak.
2011. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, mire gondolsz. Kifejtenéd?
2011. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

A páromnak van hitele (kocsi) ami nagyon fel ment... Egy 1,5 szobás önkormányzati lakásban élünk... Velünk él a párom 2 gyermeke 8 éves kislány és 15 éves fiú...

Az anyukájuk nem fizet gyerektartást... Annyit keresek mint a párom és a bérem kiesése komoly anyagi gondokkal járna, mivel így is éppenhg megvagyunk egyik hónapról a másikra...:( Sajnos a szüleink segítséget nem tudnak nyújtani, mert nem tehetik meg...

Szóval kb. ennyi...:(

2011. nov. 7. 12:35
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kegyetlenül hangzik, de vagy a párodat, vagy a saját gyereket kell választanod ebben a helyzetben. Mert itt már a 3.! gyerekről van szó, és ebben a helyzetben szerintem kettőt is meggondol az ember, nemhogy a harmadikat.
2011. nov. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Így már érthető . Bár engem 25 évesen elriasztott volna ha a páromnak 15 éves gyermeke is van . Hát igen minden ember más,másképp gondolkodik. De akkor így nem vagy boldog keresd a megoldást biztos nehéz lesz. Így ismeretlenül sejtem mi lesz a megoldás.... Mióta vagy együtt a pároddal és a gyerekekkel? Az ő anyukájuk?
2011. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek. Nálunk pont ezért nem jön a kistesó. És nem azért, mert nem tudnánk valahogy megoldani, de másfél szobás lakás, ami a sógornőmé, 1 gyereknek is kicsi a fél szoba, meg autóhitel stb.

Biztos, hogy meg tudnánk oldani, ha összehúznánk magunkat, de mi is hónapról hónapra élünk.

2011. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Én is érzem hg "súlyos" a helyzet... :(

Nagyon ketyeg a biológiai órám és nem tehetek semmit... :(

Vagyis tehetnék... Elhagyhatnám a párom, de azt nem akarom mert mindennél jobban szeretem... Nagyon sok mindenen keresztül mentünk már és annyira kötődünk egymáshoz hg ilyet még csak elképzelni sem tudtam fiatalabb koromba...

A gyerekeket is nagyon szeretem és szerencsére ők is engem...

Félek mert a párom feltételezései szerint ha lejár a hitele (össz havi:50.000,-) akkor bevállalhatunk egy babát... Ez 5 év... Addigra 30 leszek... :((( De nekem nem tűnik ez akkora összegnek hg +50 és a fizum meg kiesik... nem fedik egymást... :( Mi lesz ha akkora csak rosszabb lesz az országban minden??? 5 év múlva a gyerekek 13 és 19 évesek lesznek... :((( És ha a nagy fősulira akar menni a kicsi meg még áltsulis lesz... Nagyon félek a jövőtől... :( És a párom nem nagyon akarja a jövőt latolgatni, mert csak ideges lesz... Neki ott a két gyerek akiket jelenleg is el kell tartani és nem akar arról beszélget hg mi lesz 5 év múlva... :(

Szóval ezért próbálok sorstársakat keresni hátha beszélhetek erről valakivel... :( Tudom hg ez önző dolog, de mit tehetnék???

2011. nov. 7. 12:53
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
hajtsátok be bírósági úton az anyukától a gyerektartást, ha nincs munkája, az állam megelőlegezi és fizetheti vissza, ha lesz munkája.
2011. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Párommal 2 éve vagyunk együtt... Ő 35 éves... A gyerekeket egy éve hagyta el az anyuk azzal a jelszóval, hg neki nem kell a felelősség... :(

Nem volt kérdés hg vállalom-e a párom gyermekeit... Így visszamentünk az önkormányzati lakásba ami 4ünknek is szinte szűkös mert a 15 éves fiúnak lassan barátnője lesz és egy 8 éves húgival van egy szobában szóval értitek??? :(

A gyerekeket igyekszem sajátomként kezelni és nagyon közel kerültek hozzám... "Sajnos" felém jobban megnyílnak mint az apjuk felé... Így nem csak a párom miatt nem lépnék ki a kapcsolatból, hanem miattuk sem...

2011. nov. 7. 12:58
 10/51 A kérdező kommentje:

A bírósági behajtással az a baj, hogy ember vagyok... :(

Az anyjuknak 30.000,- kéne fizetnie mert a bíróság annyit ítélt meg... De mivel önkormányzati lakásuk volt így vagyon nélkül távozott az anyjuk... Eddig volt munkája 70et kereset úgy hg se lakása se semmije... Most munkanélküli és még csak munkanélküli járandóságot sem kap mert nem volt meg a szükséges munkaviszonya... A gyerektartás kifizetésével az utcára kerülne...

2011. nov. 7. 13:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!