Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Övön aluli ütés lenne felhívni...

Övön aluli ütés lenne felhívni a gyerek anyját, hogy apuka nem tudja biztositani a megfelelő feltételeket a láthatás alatt, ezért ne hozza el a gyereket?

Figyelt kérdés
Apuka rokonokkal közös házban lakik, elméletileg külön kasszán de már lassan 3 hónapja egy fillért sem ad a közösbe mondván a gyereknek kellettek cuccok. Azóta van ez, amióta anyukához odaköltözött az új párja. Gondolom kompenzálni akar. A havi fizetése, amit szerdán kapott már elment a gyerek dolgaira (gyerektartás, ruhák, húsvéti ajándekok, 1000 felesleges játék, csokik stb), még a bérletét sem tudta megvenni, mert "nem vette észre, hogy ilyen sokba fog kerülni amiket megrendelt". Végszükség esetén ez túl durva lenne vagy a szeme felnyitására pont megfelelő, ha a megbeszélések nem használnak?
2023. ápr. 7. 14:39
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
13%
Hát, gratulálok.
2023. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de az elég életszerűtlen, hogy apuka minden hónapban 600ezret költ a gyerekre. Más lesz ott. Drog, alkohol, szerencsejáték, vagy bármi, de az kizárt, hogy a gyerekre költené. Főleg, hogy azt írtad, meglepődött, hogy annyiba került, amit rendelt. Ha minden hónapban ezt tenné, akkor tisztában lenne az árakkal. A probléma gyökerét kéne megkeresni, nem a gyereket szívatni.
2023. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam ajánlani, hogy hívd át az anyukát megbeszélni, legjobb az lenne ha minden érintett részt venne a beszélgetésben, addig a gyerekekre vigyázhatnának a nagyszülők, szomszédok, esetleg a férjed (bár ő is érintett, de mégiscsak a te tesód). Jelenleg úgy tűnik, hogy a testvéred pénzügyi kultúrája a béka s.gge alatt van. Ha ezt belátja, akkor lehet neki segíteni, de amíg nem, addig nem.
2023. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem te más vagy a történetben, de így hogy a testvéredről van szó.:/ Azt nem írtad beszéltél e vele és mit mondott? Nekem furcsa,hogy a volt nővel akarsz beszélni egyből..neki aztán azonkívül hogy közös a gyerek mi köze mire költ,mire nem. Én ezt biztos nem a tesóm háta mögött intézném,de mondjuk nálunk mindketten voltunk már olyan helyzetben,ahol a másiknak kellett segítség bármilyen formában,összetartottunk. Volt egy olyan élethelyzet is,hogy nem tudott hova menni,nem talált állást sem,a férjemmel és velem élt több mint fél évig, segítettük ahol tudtuk,hogy ha talál munkát is tegyen félre,nem kértünk semmit. A mai napig hálás érte, fordítva is volt már,hogy ő volt mellettem. De mi így nőttünk fel,anya és a testvérei között olyan szintű összetartás volt/van,hogy hihetetlen,pedig voltak ott is gondok. Nem tudunk sok háttérdolgot,mert nem írtál többet erről és így láthatatlanul ítélkezni sem lehet,de hátha tudnátok neki segíteni valahogy.
2023. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 Derjaderja ***** válasza:
75%
Szerintem sem stimmel ez a sztori. 7 fokos szobából jár dolgozni 600 ezret keresni? Mi a munkaköre?
2023. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

A gyerkőc addig nem fog jönni amíg az apja észhez nem tér. Anyuka csak azt akarta jelezni, hogy semmit nem kérnek, egy szelet csokit se, mert amit kapnak, lendületből eladományozza. Ez lett a többi ajándék sorsa is. Elég dühös volt rám, hogy eddig nem szóltam, azt mondta anyaként lehetett volna annyi eszem, hogy hamarabb közbelépjek. Remek! Most már legalább ketten haragszanak rám és még most sem tudom hogy rázzam helyre a testvérem agyát.

2023. ápr. 7. 20:37
 37/52 anonim ***** válasza:
94%

Amikor fizu nap van, kérjetek el 300 ezer forintot. Írjátok mire mennyit költötök, legyen rezsi stb. nehogy apuka azt gondolja, hogy lehúzzátok.


A többit, ha akarja költse a gyerekre.

2023. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha tényleg 600 ezer fölött keres azt nem tudja elkölteni csak a gyerekre, inkább csak nem akar nektek fizetni a lakhatásért, mert így több marad neki valamire amire ő akar költeni vagy gyűjti ki tudja.
2023. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
74%

Az milyen ingatlan rész ami 180ezret ér? Valami zsákfaluba a ház 1/20a? Miért tulajdonos a ti házatokban? Az hogy nektek hiteletel volt mi köze az ingatlanrészének értékéhez.

Sok itt a kamu.

2023. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy adna, gondolom ha annyira olyan lenne akkor fel sem emrült volna náluk ez az anyagi gond.
2023. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!