Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Övön aluli ütés lenne felhívni...

Övön aluli ütés lenne felhívni a gyerek anyját, hogy apuka nem tudja biztositani a megfelelő feltételeket a láthatás alatt, ezért ne hozza el a gyereket?

Figyelt kérdés
Apuka rokonokkal közös házban lakik, elméletileg külön kasszán de már lassan 3 hónapja egy fillért sem ad a közösbe mondván a gyereknek kellettek cuccok. Azóta van ez, amióta anyukához odaköltözött az új párja. Gondolom kompenzálni akar. A havi fizetése, amit szerdán kapott már elment a gyerek dolgaira (gyerektartás, ruhák, húsvéti ajándekok, 1000 felesleges játék, csokik stb), még a bérletét sem tudta megvenni, mert "nem vette észre, hogy ilyen sokba fog kerülni amiket megrendelt". Végszükség esetén ez túl durva lenne vagy a szeme felnyitására pont megfelelő, ha a megbeszélések nem használnak?
2023. ápr. 7. 14:39
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%
Na, a gyk rendőrség itt is akcióba lépett, úgy látom.
2023. ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
89%

Akár kamu is lehet, én csak a fűtéshez meg a tulajdonhoz tudok hozzászólni.

A mi örökölt házunkban csak cserépkályhas fűtés van a szobákban, a konyhában pb-s a gáztűzhely, de van sparhelt is. A folyosókon és a fürdőszobákban nincs egyáltalan fűtés mi oda Siestát vettünk, de a lakótársunk egyáltalán nem fűti az ő részét, csak a szobát, ha már nagyon hideg van. Pesti ház, 1920 óta épül, többször lett hozzátoldva.

Az osztatlan közös tulajdon kérdését nagyon átérzem. Mi ketten örököltük, a másik tulaj is a házban lakik. Mivel nincs pénze, így a felmerülő költségeket mi fizetjük, számlával igazoljuk és ő nem pénzt, hanem tulajdonrészt ad cserébe, évente vizsgáljuk felül és perkálhatjuk az illetéket is. Amikor ebbe belementünk, még nem tudtam mibe mászunk bele. Az eredeti 1/2-1/2 hányadról most 36/37 az enyém, az övé 1/37. ÁÁÁ soha nem jutunk a végére, nyúlik mint a rétestészta és mivel nincs hova mennie, az utolsó morzsához is ragaszkodik. Amikor a közjegyző helyettesét megkérdeztem, azt mondta a praxisában a 1/37** volt a legkisebb tulajdoni hányad. Na itt estem kétségbe, mert ezek szerint amíg akár 1 Ft-nyi tulajdona is van a házban, addig aprítódik az eszmei rész. Az ingatlan jelenlegi értéke 52 millió, ami 1Ft-nyi tulajdon esetén 1/52millió tulajdonjog. Én ebbe beledilizek.

Ha mégsem kamu, akkor sok erőt és kitartást kérdező! Kelleni fog!

2023. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!