Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én nem tartom jó ötletnek...

Csak én nem tartom jó ötletnek, hogy a mai világban ennyire divat lett kiposztolni az újszülött kisbabáját vagy a már nagyobb gyerekét a szülő(k)nek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 4-5 évben születtek kisbabák a környezetemben, és eddig szinte mindegyik ismerősöm rögtön kirakta Facebookra vagy Instagramra, hogy megszületett a babája, de még a gyerek születése után is sok képet posztolgatnak róla.

Tudom, hogy nincs ebbe beleszólásom, az ő életük.

Viszont ez nekem egy kicsit dicsekvésként jön le, mintha "menőzni" akarnának a picivel, hogy náluk minden fasza, minden könnyen megy stb.

A gyerek ha felnő, nem biztos, hogy örülni fog ezeknek a képeknek, hisz neki is joga van hozzá, hogy ő döntse el, mit tehet ki a szülő, meg mit nem.

Mi a véleményetek?


2023. ápr. 9. 18:33
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
82%
Az a véleményem, hogy ez életem egyik legnagyobb eseménye, és az ismerőseimnek (nincs sok), akik szeretnek és érdeklik mi van velem megosztottam a hírt és egy szép képet a babámról (nem szaros, nem véres stb…) Kizàrtnak tartom, hogy ez később zavarja majd a gyerekemet.
2023. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
70%

A közösségi kepmegoszto oldalaknak az a lényege hogy képeket megosztunk.

A gyereket nem fogja érdekelni, mert addigra ennél is természetesebb lesz hogy minden digitálisan van.

2023. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
76%

Amíg a gyerekről nem pucér képek készülnek addig szerintem nem probléma.


Kicsit túlgondod azt a részét hogy azért teszik mert menőzni akarnak azzal hogy nekik könnyen megy, minden fasza.


Amúgy az új autót vagy bizonyítványt is kiteszi az ember amire büszke az oldalára akkor a gyereket miért ne tehetné érted.

2023. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 babyboom567 ***** válasza:
64%
Anyám pont ilyen,mint te. Meg van győződve róla, hogy az internet,és a facebook a bűnözés /rablás/gyilkolás melegágya.És mindenki aki netezik, elmebeteg sátánista.
2023. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

#4, olvastál olyat a kérdésem alatt, hogy "mindenki aki netezik, elmebeteg sátánista"?

Szerintem nem írtam ilyet. 🙂

2023. ápr. 9. 18:55
 6/45 anonim ***** válasza:
86%
Én nem vagyok nagy posztoló, de valamiért azt a csodát massal is meg akarom osztani. (tudom csak nekem csoda, de akkor is)
2023. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
87%
Hát ha neked az dicsekvés, hogy az újszülöttről képet tesznek ki, akkor van egy rossz hírem, baromi irigy vagy. Amúgy, letilthatod az illetőt az üzenőfaladról, 2023-ban ez ne legyen már kihívás. Ugyan én nem posztolok a gyerekemről, de az, hogy valaki időről-időre kitesz egy képet azzal nincs bajom. Azzal van aki illetlen képet tesz ki vagy napi 30-at, de ezeket tiltom, mert nem érdekel.
2023. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 babyboom567 ***** válasza:
79%
A legtöbb gyerek ebbe nő bele,nem fog semmit sem gondolni,mert nekik ez természetes,nem lesz ciki.Különben nem is értem miért gáz, hogyha valaki a gyereke születését megosztja az ismerőseivel?Miért lenne menőzés, hogy született egy gyerekük?
2023. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

#7, nem vagyok irigy, hanem nekem pontosan olyan ismerőseim vannak, akik egy nap több képet is posztolnak a gyerekeikről, és az egyik anyuka még azt is kiteszi, ha a gyerek alszik, és odaírja a kép alá, hogy "egyetlen kishercegem"...

Na az ilyeneket nem kedvelem, de már nem szoktam nézegetni hogy miket rak ki.

2023. ápr. 9. 19:16
 10/45 anonim ***** válasza:
59%
Már még jó, hogy "dicsekszik" és büszke rá. Nyilván nem a a napi 30 kép a természetes, de az újszülött fotózás, vagy pár havonta egy kép, az teljesen belefér. Nem a szülő tehet arról, hogy másnak nem sikerül, és kvára nem fer elvárni, hogy már meg se ossza, mert más meg debil és nem tudja kezelni az érzéseit és irigységét.
2023. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!