Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más gyerekènek is ìgy kezdődik...

Más gyerekènek is ìgy kezdődik a betegsèg?

Figyelt kérdés
Kisfiam újra betaknyosodott ma, de semmi borzasztò nem volt, kint is voltunk, evett is eleget, játszott, mint máskor, csak egy kis vizes takony, sok tüsszögès volt. Kisfiamnál úgy tapasztalom mostanság, hogy a vizes orrfolyás után jön a "sűrűje". Èjszaka rosszabb mindig, brutálisan sokat ès nagyokat nyeldes (most is, egy èkpárnával megemelem a fejèt ilyenkor), előbb fent is volt, sìrt, hogy fáj a torka, köhögött egy sort, öklendezett is már bele, most alszik. Más is tapasztal ilyet, hogy csurog be a váladèk? Attòl nyeldes ennyire, ugye? Ti miket praktizáltok ilyenkor? Èn adtam neki szirupot száraz köhögèsre+torokfájdalomra, Nasivint, megy a Salvus vizes párásìtás, szellőztettem. Ja ès a Kalobát kapja mèg napközben. Ti miket adtok, mi segìtett edsig a legjobban? Tudnátok esetleg halolajròl vèlemènyt mondani? Sok jòt hallottam ròla...

2023. ápr. 11. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ne adj neki szárazköhögésre való szirupot, amikor váladék csorog a torkába.
2023. ápr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1 bocsi véletlen lepontoztalak.


Hurutosra ne adj száraz köhögésre semmit🤷🏻‍♀️


Nálunk nem így szokott menni, de van ilyen is.


Hurutra lándzsás utifüvet kap

Torokra tantum verdét


És inhalálunk.


Orrspré,orrfújás/ szîvás igény szerint..

2023. ápr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nem hurutos. Mármint nem volt az, totál száraz volt, de nyeldes egyèrtelműen, kap levegőt, de sokkal rosszabb lett estère, szerintem a taknyot nyeli. Most szìvtam az orrát, nem köhögi fel, talán most kezdi. Akkor nem adom neki már...
2023. ápr. 12. 02:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, mi is inhalálunk...már nekem is fáj a fülem, torkom, hurrá :/
2023. ápr. 12. 02:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre Ambroxol kell. A lefolyó váladék le is tapad. Ha nem kap Ambroxol szirupot, ebből hörghurut vagy más is lehet.
2023. ápr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk is így szokott kezdődni, és a hátracsorgó váladéktól hosszas, kínzó ingerköhögés szokott kialakulni. Rettenetes hallgatni, SEMMI nem használ ellene, már sürgősségin is voltunk miatta, mert teljesen kimerült a gyerek, ott is azt mondták, hogy ők se tudnak mit csinálni... Sok folyadék, hűvös levegő, kitartás, és majd elmúlik, besűrűsödik, akkor lehet inhalálni, tengervizes orrspray-zni stb. Őszintén szólva én alig várom mindig, hogy kicsit besűrűsödjön és hurutosabbá váljon, mert az ellen már tudok tenni, a csorgó váladék ellen semmi, de semmi nem vált be, pedig a mézes teától a szteroidos kúpig terjedő skálát végigpróbáltuk. Kb 24 óra, míg "jobb" lesz.

Az Ambroxol nálunk borzasztó volt, kórházba került miatta, mert annyira köhögtette, hogy hányt, befulladt, vénás szteroidra szorult... Igaz, eleve kicsit asztmás, de őt az Ambroxol teljesen kiütötte.

2023. ápr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ös: már kb harmadszor vagyunk ìgy ebben a takonykòros akármiben, de sosem ment át semmibe, szerencsère, a CRP is rendben volt mindig, csak Kalobát kaptunk, szirupot. Úgy mondta a doki mindig, hogy száraz köhögèsre nem kell ambroxol tartalmú szirup, csak már akkor, ha kezdi felköhögni, talán már mintha hallánám, hogy kezdene szakadozni, de mèg nem az igazi, az inhalálás is sokat segìt, már nem vizes az orrfolyása, hanem sűrűbb. Múltkor brutál mennyisègek szakadtak fel neki köhögèsnèl x nap eltelte után, teleszaladt állandòan a pofazacskòja cuccal, aztán lecsitult, s meggyògyult. Remèlwm most is ìgy lesz. Sajnos nálunk ezzel az èjszajai nyeldeklèssel kezdődik...
2023. ápr. 12. 09:02
 8/8 A kérdező kommentje:
6-os, sajnálom :( Szerencsère jobban van, mint èjszaka, köhècsel, de nem vèszes. Nekünk is van Flixotide ès Ventolin is, azt fújom ilyenkor. Kisfiam kutyaszőr allergiás, arra kaptuk, de azt mondták ha beteg, s köhög fújjam nyugodtan, nehogy befulladjon.
2023. ápr. 12. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!