Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, akik...

Egyedülálló anyukák, akik kicsi gyerekkel maradtak egyedül, mi számotokra a legnehezebb?

Figyelt kérdés

Másfél és 3 éves kicsikkel fogok egyedül lenni. Saját lakásba készülünk, anyagilag és a gyerekek körül a szüleim tudnak segíteni, viszont lelkileg meg ígyis nehéz hogy apa nélkül fognak felnőni.

Nektek mi okozta a legnagyobb kihívást az egyedülálló anyuka létben?


2023. ápr. 24. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem mindegy hogy apuka egyáltalán nem lesz jelen a gyerekek életében, vagy csak nem mimdennap talalkoznak?
2023. ápr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ritkan fognak találkozni néhány órára, de segítséget tőle nem fogok kapni.
2023. ápr. 24. 13:38
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem biztos, hogy apa nélkül nőnek fel. Idővel lehet találsz egy rendes pasit, aki sajàtjaként fogja szeretni és nevelni a gyerekeidet. Számukra ő lehet majd az apa.
2023. ápr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Amikor bejelentettem a férjemnek, hogy az évek óta tartó próbálkozás, hormonkezelés stb után végre sikerült teherbe esnem, ő közölte, hogy szerelmes lett... Persze nem belém. Úgyhogy a terhesség elejétől egyedül voltam (ma már nem). Nekem az éjszakák voltak nehezek,hogy minden éjjel és minden alkalommal nekem kell mennem. Minden más valahogy olyan flottul és természetesen zajlott. Anyukám sokat segített, vigyázott mindig a kicsire, ha szükségem volt rá.
2023. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Tudom off, de én belehalnék ha a szerelmem nélkül kellene felnevelnem a gyermekem. Semmi értelme nem lenne az életemnek. Szeretem a gyermekem, de a férjem is, együtt vállaltuk, a szerelmünk gyümölcse ez a pici gyerek. Sajnálom nagyon, hogy ezen kell átmenned. Biztosan nagyon erős nő vagy, ilyenkor az ember a gyermekéért mindent megtenne... csak a szíve szakad bele. Nekem lelkileg lenne ez a legnehezebb, nem fizikailag.
2023. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5# igen egy ideális párkapcsolatban így erzi az ember. Én nem azt bánom hogy nélküle leszünk, hanem hogy a gyerekeim apuka nélkül nőnek fel. Viszont jelenleg ez számít a jobb lehetőségnek.

Köszönöm a válaszokat

2023. ápr. 24. 14:30
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

7 eve, szuletesetol fogva vagyok egyedul vele.


Parom nincs azota sem, igazabol nem is kerestem.


Minden resze nehez az egyedulallo anyasagnak, hiszen 2 ember munkajat vegzed egyedul. A babakor meg nem is volt olyan veszes, inkabb mikro mar nagyobb, azaz most, mikor meg tobb figyelmet igenyel. Most pl. megtanitani biciklizni. 7 eves, meg nem tud potkerek nelkul, en szivbeteg vagyok, sajnos nem tudok utana futni, igy meg fel, hogy elesik. Meg belegondolok, hogy honnan fogja megtanulni milyen egy igazi ferfi ? Nincs apakepe, az apja heba hoba latogatja, ismeroskent tekint ra. Rokonom, csaladom nincs.

2023. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
5. Hát ez nem kicsit off. Elég tapintatlan ilyet írni. Inkább dolgozz magadon, gondolkozz el miért vagy ennyire gyenge jellem, de pont arra kíváncsi egy frissen két kisgyerekkel egyedülálló anya, hogy te belehalnál ha hasonló történne veled 🙄
2023. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, veletlen kuldtem el.


Ugyhogy en ugy latom, ahogy nonek ugy lesz nehezebb ez, es foleg a lelki resze.

Aggodni, hogy igy milyen ferfi lesz belole.

A fozes, mosas, gondozas resze az meg nem is veszes.

Szerintem nehez, DE gondolj arra, hogy lehetne rosszabb is.

2023. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem van, amikor könnyebb egyedül. Amelyik fèrfi csak nyűgnek volt ott, nem segített semmiben, anèlkül 100x könnyebb. Ilyentől nem tanult volna semmi jòt, a lelki fejlődèsüknek is jobb nèlküle.

Ha olyan a fèrfi, hogy kivette a rèszèt a hazimunkàbòl, ès a gyereknevelesből is, akkor nehezebb. Akkor egyszerűsíteni érdemes a hàztartàst ès ha van megbìzható segìtsèg, azt igenybe venni.

2023. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!