Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a helyes cselekedet ilyenkor?

Mi a helyes cselekedet ilyenkor?

Figyelt kérdés
Fiam most lett 2 éves. Ma délután akármivel próbáltam játszani vele, fogta és hozzám dobta. Nagyon nehéz ilyenkor nem dühből cselekedni, de mégis hogy kéne? Végül rájöttem, hogy a fáradtságát nem tudta kezelni, mert keveset aludt. Viszont ilyet akkor sem csinálhat.
2023. ápr. 24. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 21 hónapos, tudom miről beszélsz.. néha csúnya hangnemben szólók rá, amikor 100x elmagyarázom, hogy mit lehet, mit nem, de ő 101x is megcsinálja ugyan ezt.. a védőnő azt mondta, hogy akkor 102-jére is magyarázzam el neki a dolgokat.. csíp, rúg, üt.. ez egy ilyen (dac) korszak.. 😐kitartást!
2023. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor mondtam, hogy jó akkor ezt a játékot elteszem. Szeretnél választani te játékot? Ha nem, csak csapód és vergődik, akkor vagy az ölembe veszem és duruzsolok neki, hogy nem szabad dobálni a játékot, mert az fáj, eltörik, tudom, hogy nyűgös vagy... Ha nem nyugszik meg, akkor mondom neki, hogy akkor játszon kicsit egyedül. Van amikor én kellek neki, van, hogy a nyugi.
2023. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Hát amit hozzád vág, ne add neki vissza. Előbb-utóbb elfogynak körülötte a tárgyak. Akkor biztos elsírja magát, te meg öleld át, szeretgesd meg, lehet, hogy a karodban elalszik. :-)
2023. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor, ha lehet, érdemes megpróbálni kizökkenteni a helyzetből. Mielőtt harmadszor megdobna, jelentsd be, hogy most indulunk a boltba/udvarra/parkba/játszótérre/fürödni stb. Persze ha éppen muszáj valami mást csinálnod és nem tudsz 100%-ban rá figyelni, vagy eleve több mint egy gyerekkel vagy, akkor ez nem feltétlen megvalósítható. De ha megoldható, akkor szerintem jó, mert kevésbé is rögződik a rossz minta (ti. az, hogy dobálózik).
2023. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jó ötletek!
2023. ápr. 24. 22:26
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Dobd vissza
2023. ápr. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!