Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a helyes cselekedet egy...

Mi a helyes cselekedet egy mellékutcából kikanyarodva, ha a külső sáv buszsáv, a belső(k)ben meg áll a sor, és akár a mellékutcában, akár a buszsávra rákanyarodva türelmetlen sofőr, rendőr vagy taxis van mögöttem?

Figyelt kérdés

Pl. a Rákóczi útra kanyarodnék egy mellékutcából, de dugó van.

Jól tudom, hogy a buszsáv használata nem megengedett ilyenkor sem, és tulajdonképpen csak akkor szabadna kikanyarodnom, ha a normál sávba be tudok menni?

Ez sajnos eléggé életszerűtlen, mert így soha senki nem fog beengedni, közben meg a mögöttem lévő agyf*szt fog kapni. A valóságban ilyenkor az van, hogy inkább kikanyarodik az ember a buszsávra, aztán csorog előre és "bekéredzkedik" a normál sávba.


Na most pontosan ezzel a "csorgással" van a bajom. Ha totál be van állva a normál sáv, és nincs hely bemenni, vagy pedig nem enged be senki, ilyenkor meddig csorognátok és milyen sebességgel? Ha izomból előre megyek a sor elejére a lámpáig és ott próbálkozok, akkor nyilván bunkó buszsávozó vagyok. Ha csak lassan csorgok, azzal meg az a baj, hogy ha megjelenik mögöttem egy busz vagy taxis, akkor feltartom őket és hatalmas balhé lesz belőle. Ha pedig egy rendőr jön, fogalmam sincs, hogy mit csináljak, abból már jól nem lehet kijönni. Láttam már olyat, hogy ilyen szituációban megbüntettek egy woltos futárt, pedig szerencsétlen tényleg nem jókedvében buszsávozott.



2022. nov. 1. 19:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Bónusz: Ha egy ilyen szituációban a rendőr bekapcsolja a villogót és elkezd "berregni" (vagy hogy a tökömbe hívják), akkor az azt jelenti, hogy húzzak előre akár buszsávban is és ne tartsam fel őket, vagy pedig álljak meg és várjam meg míg jönnek (büntetni)?

Ebből is lehet balhé, de nyilván, ha nagyon nem egyértelmű, akkor szólnak a hangszórón, csak az már elég kínos.

2022. nov. 1. 20:21
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Miert kell minden kérdésbe trágárságot vinni.

Szabályosan nem kanyarodhatsz ki a buszsávba.

A mögötted lévő dühe sem jogisít fel rá.

2022. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Jogosítványod nincsen, KRESZ-t nem tanultál?
2022. nov. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

Jézusom. Jobbra kanyarodva nyilván a buszsávba érkezel! Ha nem lenne dugó, nem is lenne biztonságos máshogy, illetve mindig a lehető legkisebb ívet választjuk. Utána sorolsz be, minél hamarabb, nem haladsz a buszsávban. Mintha besorolósáv lenne. Valaki csak beenged, dugó esetén az értelmesebbje amúgy is a cipzárelvet igyekszik követni (beengedek egyet, de a következőt nem, azt majd engedje be a mögöttem levő). Pofátlankodj be orral, ha tudsz, be fognak engedni - én legalábbis tuti. Türelmetleneket meg tessék helyén kezelni. Ne vezessen a belvárosban az, aki nem tudja leszarni, meg autópályán sem az, akinek feldúlja a lelkét a villogó paraszt. Tessék menni szabályosan, előzékenyen elengedni a parasztot, nehogy később az idegbeteg sodorjon bajba, ennyi. De az nem élet, hogy félsz a nálad türelmetlenebbektől... Ezt is tanítják...


A rendőrös kérdés meg... Persze, haladsz, ha úgy tudod elengedni!!! Még piros lámpán is behajthatsz óvatosan, kikanyarodva, ha azzal biztosítod az áthaladását, amennyiben nem veszélyeztetsz senkit. Ezt viszont tudom, hogy tanítják!

2022. nov. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem egy jó kèrdés, ugyanis sokan csinálják ezt rosszul.


A KRESZ szerint a buszsávot jobbra tartás tekintetében figyelmen kívül kell hagyni, és nem is használhatod, csak a jobbra kanyarodáshoz való felkészülésre. Tehát bármit is ír az előző válaszoló, NEM a buszsávra sorolsz be, hanem a külső forgalmi sávba. Mivel senkinek sem érdeke , hogy blokkold a buszsávot, ráadásul józan ésszel is felérhető, hogy inkább várjon a mellékutcában pár ember mögötted, mint 80 a buszon, ezért a helyes magatartás a külső sávba sorolni. Amikor mozdul a sor, szemkontaktus mellett indítsd lassan a kocsi orrát és mutasd, hová szeretnél besorolni. A többség érti, pár paraszt meg nem: utóbbiak miatt fog várni a busz, ha mégsem tudtál besorolni.

2022. nov. 2. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Furcsák vagytok ám! Lényegét tekintve azonos válaszok nagyon eltérően lettek értékelve. Én pl. rövidebben, de ugyanazt írom, amit az ötödik.

A buszsávba NEM kanyarodhatsz ki.

2022. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
#6 Csak hogy a kikanyarodáshoz úgyis át kell vágni a buszsávon, és ha dugó van, nem fogja meg a lámpa a keresztező forgalmat, nincs más esélye, mint keresztben állni a buszsávban, amíg valaki be nem engedi. Nyilván nem akkor, amikor jön három busz, de a gyakorlatban úgyis ez valósul meg.
2022. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
De aki nem hiszi, amit #4-ben vagy #7-ben írtam, az menjen ki nyugodtan a Soroksári útra és nézze meg magának.
2022. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es, nem kell a buszsávon keresztben állni. Ha akkor indulsz a mellékutcából, amikor a sor kicsit előrébb mozdulni kezd, jó eséllyel beengednek. És van, hogy ez nem működik , mert agyatlan vagy paraszt az a pár autós , aki gond nélkül beengedhetne, olyankor valóban te leszel az, aki látszólag bunkó módon a busz előtt áll keresztben. Ez egy ilyen játék sajnos.
2022. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!