Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj a mai világban, ha...

Miért baj a mai világban, ha a nagyszülők vigyáznak a gyerekre?

Figyelt kérdés
Az én szüleim még nem nyugdíjasok, de anya óvónő, lesz 4 hét egybefüggő szabadsága a nyáron, így ő fog akkor a gyerekeimmel és tesóm gyerekével lenni. Nem kényszerből, hanem önként, nagyon szereti az unokákat, imádja ha nála vannak, ahogy apám is. Mikor elmeséltem másoknak rengeteg rosszindulatú kérdést, beszólást kaptam érte. A klasszikusok is köztük voltak, mint a minek vagy kinek szültem őket. Nem értem mi a baj ezzel. Mikor mi voltunk gyerekek akkor az egész nyarat a nagyszülőkkel töltöttük, nagyon sok ismerősöm van, aki szintén. Akkoriban tök elfogadott volt. Mi ez a nagyszülő ellenesség mostanában?
2023. ápr. 30. 10:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén, szerintem csak féltékenység a részükről. A legtöbbek mögött már nem áll nagyszülői segítség, pedig szerintem is az lenne az ideális. Nekünk csak anyukám van, de ő 1 percig sem mer egyedül vigyázni a gyerekeimre, így legfeljebb "erősítésnek" hívhatom. (Azt is csak extrém kivételes esetben, max. 2 órára.) Pedig nem idős, suliban dolgozik, az udvaron-ebédlőben tud vigyázni 90 kisiskolásra, nem is értem...
2023. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%

Mekkora gyerekekre és hogyan?

Full ottalvós módon és max. óvodás korosztálynál én is sokallom, ha 4 egybefüggő hetet ott töltenek.

Annó még amikor nagyobb voltam is max. egy-egy hetet voltam távol a szüleimtől.

Napközis tábor jellleggel viszont remek megoldás, ha bír az unokákkal.

2023. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Azért a részletek is kellenének. Mennyi idős gyerekekről van szó? Illetve milyen messze lakik anyukád? Ez azt jelenti, hogy nap közben vigyáz a gyerekekre vagy hogy 4 hétig nem látjátok a gyerekeket?
2023. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen màsok voltak a gyereknevelèsi elvek 30 ève, mint most. Sokat fejlődött a hozzààllàs tudomànyos alapon. Akkor elèg volt, ha a gyerek túlèli, ès sok helyen k*ss volt a neve.

Ebből sok helyen van konfliktus, ha a nagyszülők a szülő elveivel ellentètesen bànnak a gyerekkel. Pl. édessèggel tömik, ijesztgetik, verik, nem figyelnek a biztonsàgra.

Ha a nagyszülő nem csinàl ilyet, elèg nagy a gyerek ès nem lesz kàrosan sokat tàvol a szülőktől,a nagyszülő nem.erzi magàt kihasznalva ès bìrja a gyűrődest, szivesen vigyàz a gyerekre, akkor semmi baj a vigyàzàssal.

2023. ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Irigyek, általában azok szólnak le emiatt valakit, akinek 0 vagy kevés segítsége van...nem kell mással foglalkozni.
2023. ápr. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Irigyek. Nekem sincs sajnos nagyszülő, akire hagyjam..pedig hagynám. Nekem kolleganőm a 4-5 éves lányát simán elviszi hetekre a 300 km-re lakó nagyszülőkhöz nyáron, szeret ott lenni a kislány.
2023. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
Irigység. Engem anyuék mellett a két nagyszülőpár nevelt fel, imádtam őket és a mai napig nagyon jó, baráti kapcsolatban vagyok a szüleimmel. A mai világ elvárása, hogy egy anya ne csináljon semmit csak a gyerek, de amint ezt csinálja megkapja, hogy majomszeretet, meg életképtelent nevel. Sajnos az én szüleim messze élnek tőlünk, de ha tehetném tuti hetente 1 napot legalább ott aludna a gyerekem náluk és marha magasról tennék a besavanyodott, kiégett szülők mit szólnak.
2023. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem is értem, nem lehet egy szülő 18 éven át minden egyes nap a gyerekkel otthon. Szóval nem foglalkozz velük.
2023. ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
tuti feltekenyseg. en alig varom hogy kicsit nagyobb legyen es leadjam egy picit anyumhoz. 17 honapos most. imadjak egymast, de meg ahhoz kicsi hogy ott legyen több napot. enis voltam 1-2 hetet nagyimnal kicsi koromban. legjobb nyarak voltak. fincsi kaja, fürdes együtt a balatonban, orakhosszat hat vakaras, meseles... semmi baj nincs evvel
2023. ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Hát... mi úgy nőttünk fel, hogy a teljes nyáriszünet alatt a nagymamámnál hédereltünk az unokatesóimmal és a tesómmal, 4-en. Keresztben aludtuk a kihúzott kanapén sorban, az egész utcában összeröffentek az ott nyaraló unokák nap, mint nap, a mai napig emlegetik az azóta már igencsak megkorosodott emberek (zömében mostmár dédik), hogy milyen jó volt, amikor akkora élet volt az utcában. Hétvégére mentünk csak haza, de sokszor akkor sem akartunk. Vagy ha a szüleink heti párszor eljöttek látogatóba és a játék helyett "meg kellett volna mutatnunk magunkat", mert hát hiányzunk nekik, akkor teljesen vérig voltunk sértődve, hisz annyi dolgunk van... :D Életem legjobb nyarai voltak. Már mind a négyen 30+ vagyunk, de a mai napig sztorizgatunk ezekről a nyarakról és nagyon közvetlen a kapcsolatunk a nagyival. Már nem ilyen világot élünk. Valószínű én sem fogom már egész nyárra anyukámra hagyni a gyerekeimet, nem fiatal már... De ahol szeretet van, egyetértés az alapelvekben és vágy rá, én sem értem, hogy miért kéne elzárni a nagyszülőktől az unokát.
2023. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!