Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek nem tudnám úgy szeretni...

Félek nem tudnám úgy szeretni a második gyermekem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 és fél éves, és egyre többször szóba kerül a második baba gondolata, a korunk miatt amúgy sem tudnánk nagyon halogatni a dolgot. Bennem nagyon kétes érzések vannak ezzel kapcsolatban. Egyrészt nagyon szeretnék újra babázni, a kisfiam egy angyal, nagyon jó kisbaba is volt, nyugodt, vidám, kiegyensúlyozott, jó évő, jó alvó, olyan igazi beetetős baba, azóta is ilyen kisfiú, persze emellett eleven is, mint minden korabeli, szóval vele se könnyű azért mindig. Az egyik félelmem ehhez kapcsolódik, hogy mi van ha a második nem ilyen lesz? Mi van ha emiatt állandóan hasonlítgatni fogom az elsőhöz és a naggyal fogok példálózni? Mi van, ha emiatt vagy más miatt, nem fogom tudni annyira szeretni, mint az elsőt? Kicsit félek attól is, hogy a második baba is kisfiú lesz és még jobban tudom majd hasonlítgatni őket. Nekem nincs testvérem, de a családomban láttam erre példát sajnos.

A másik hogy 2 gyerekkel minden nehezebb. Nem is elsősorban a pici kor, az adott, hanem a későbbiekre gondolok. 2 gyerekkel már nehezebb kirándulni, utazni, minden költség duplázódik a suliban, magánórákon, stb. A nagyszülők is nehezebben vállalnak be 2 gyereket. Nem élünk rosszul, de azért nem vagyunk gazdagok, szeretnénk mindent megadni a gyerek(eink)nek.

Néha úgy vagyok vele vágjunk bele, de néha félek attól hogy rossz döntést hozunk a második gyerekkel. A férjem támogat mindenben, de ő szeretne második babát.


Volt valaki ennyire bizonytalan a második babával kapcsolatban? Ezek normális érzések vagy így nem érdemes belevágni?


2023. máj. 10. 21:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a kérdést mintha én írtam volna. Annyi különbséggel, hogy nálunk a férjem bár szintén támogat mindenben, de ő nem szeretne annyira másik babát. Azt mondta, enyém a döntés, ha én szeretnék, akkor ő benne van, meg ő ugyan úgy imádná mint az első babánkat. De én nem tudok dönteni.

Egy álom-terhesség és tökéletes szülés után félek, hogy most másodjára "jól megszívnám". Plusz én a pici babás kortól is félek. Tesó hazahordaná a betegségeket az oviból a picinek, stb. És mi sem vagyunk gazdagok, de beleférne még egy baba. A körülmények adottak, biztos meló a férjemnek is, nekem is, nagy ház, stb.

De nehezen hozom meg én is döntést, én is "benne vagyok a korban" már, tehát vagy most lesz vagy már nem lesz. De egyenlőre nincs döntés, őrlődök kb minden hónapban, egyszer akarom, máskor nem.

2023. máj. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%
9-es vcagyok, és 11-esnek írnám, hogyha a férjed nem akarja annyira, akkor különösen szívás tud lenni 2 gyerek. Nálunk nagyon kivette a részét a férjem, valószínüleg ezért sem akar még egyet (én emiatt mondtam le a harmadikról).
2023. máj. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
8-as pont így gondolom én is, hogy brutál sok pénz. Szeretem a kettő gyermekem, de most hogy kamaszok, le vagyok döbbenve mennyibe kerülnek és igen, nem a legújabb telefon meg ész nélküli költekezés. Az alap dolgok, ami egyszerűen szükséges nekik. És látom, hogy szülik simán a 2-3 gyereket. Hát meglepődnek majd…
2023. máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!