Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van bűntudatotok, mikor...

Van bűntudatotok, mikor mirelit vagy kevèsbe egèszsèges dolgokat kap a gyerek?

Figyelt kérdés
Szeretek főzni-sütni, naponta teszem, mert a fèrjem cègènèl nincs sajnos ètkeztető ès baromi sokat dolgozik, èhesen jön haza, másnap is visz kaját be. Na de mindegy is ez, lènyeg, hogy nèha besokallok ès lusta napot tartok, mint pl ma. Mèg leves volt, de felkelès után már csak kisfiam hasábot kapott dinòs husival, párolt brokkolival. Szereti nagyon pl a túròs tèsztát is, az is èletmentő nálunk vagy a melegszenya, nèha van májgombòcos zacskòs leves vagy pl leveles tèsztábòl valami sòs, sajtos rágcsi. Amúgy rengeteg zöldsèget, gyümölcsöt megeszik napi szinten, a húst már kevèsbè max fasìrtban, de igyekszem változatosan ètkeztetni, tegnap kitalálta, hogy lángos, akkor dagasztottunk...de nèha már megunom ès akkor kicsit rossz is, hogy ilyeneket adok neki, mèg csak 2,5 èves. Nasinak gyümin kìvül szokott kapni Smartiest vagy Győri kekszet, ezeket jutalmul adom, ha szèpen eszik. Csokit ilyesmiket nem kap csak nagyoon ritkán. Rendelni nem nagyon szoktunk, faluban èlünk, aminek van előnye is: simán eszi a sòskát, spenòtot nyersen a gyerek a kertben, hagymaszárat, mindent is befal, ami a kertben megterem, szòval ennek nagyon örülök, kis vega nèha, de na, azèrt nèha belefèr a mirelit, mit gondoltok?
2023. máj. 11. 16:42
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm, persze tudom, hogy sokkal rosszabb evő gyerekek is vannak, sőt :) Fèkezek magamon :D Kedves utolsò, de ha nincs ilyen szabály, akkor honnan fogja tudni, hogy mikor ehet nasit ès mi a menete ennek? A desszert sem vèletlen szerepel a menü vègèn, nem? Nyilván ha valami alkalom van vagy kint vagyunk ès megkìnálja valaki, ehet, de alapjáraton csak ha eszik rendeset.
2023. máj. 11. 20:05
 22/31 babyboom567 ***** válasza:
Jól csinálod!
2023. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
67%

Hát ha én azt csinálnám, hogy főtt étel után minden esetben (akkor is, ha csak egy falatot evett) kérhet nasit, akkor csak nasit enne... Szerintem nincs baj azzal, ha tudja, hogy ha a főtt ételtől jóllaktunk, jön a nasi. Hiszen mi is így eszünk. Csak úgy nem eszünk nasit, csak ebéd után. Nálunk sosincs hiszti. Eszel ebédet? Nem? Akkor viszlát, nincs nasi. Tudja, odébbáll. Ha pedig éhes, belapátolja úgyis az ebédet, sőt, ma már az ebéd utáni puding felét nekemadta, mert nem fért be. Sőt, ma fànkot is kapott az eper után, mert vásárolni voltam, és elosztogatta közöttünk az egyetlen fánkját. Szerintem ez egy egészséges hozzáállás. Nem eszik csak azért, mert finom, ha érzi, hogy tele van, akkor már a nasi sem kell...


Kérdező, egyébként nálunk is sokszor vam mirelit (főleg mikor nem nagyon érek rá főzni), és azt legalább megeszi. Mert tudok én finom pörköltet meg mindenfélét csinálni, de amin több, mint fél órát dolgozok, már nem kell neki 🤣

2023. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Nincs, örülöl ha legalább azt megeszik
2023. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
😂🤦🏼‍♀️ Sosem volt bűntudatom ilyenért.
2023. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
A nasit ezzel valami különleges, csábító dologmak állítod be, ami sokkal jobb, mint a rendes kaja, hisuena nasi a jutalom, ha megette a "nemszeretem" rendes ételt.
2023. máj. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
nálunk az édeség soha nem jutalom volt nálunk fánk uzsona ,vagy palacsinta vacsora .multkor suli után vásárolni mentünk lányom megkérdezte hogy kaphat egy doboz smarties igent mondtam. nestle cini minis meg reggeli ha ép az is van otthon.
2023. máj. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Most zabtejjel kapott csokis gabonagolyòkat :) Ez is èdes, de eheti, reggelire mi is szoktunk palacsintát is vagy gofrit csinálni, ma èn is müzlit ettem zabtejjel.Ezeket engedem. De èn inkább olyanokra gondoltam, hogy rágcsi vagy valami keksz, smarties, esetleg gumicukor, Pombar.... :) Ezt csak úgy nem kaphat. Gyerekek okosak, volt már olyan, hogy reggel az apja kint hagyta vèletlenül a Pombart, nyilván nem kaphatott, csak ebèd után pár db-ot belőle. Igen, azt is pròbálta már kijatszani, hogy evett 2 kanálall ès na! Nasi, anya? Mondtam, hogy ez nwm ìgy működik ès már tudja, hogyha nem eszi meg a főztömet, nincs nasi sem. Ìgy van nálunk :)
2023. máj. 12. 07:15
 29/31 A kérdező kommentje:
26: nem a nem szeretèsről van szò...amit nem szeret, nem szimpi, meg sem eszi, hozzá sem nyúl, azt mondja anya, ez nem jò🙆 Javarèszt olyanokat adok neki, amiket megeszik, itt csak arròl van szò, hogy nyilván ő is gyerek, aki feszegeti a határait ès bepròbálkozott már a nasièrt többször is. Boltban is csak egyfèlèt választhat, ez a szabály.
2023. máj. 12. 07:19
 30/31 anonim ***** válasza:
Kb egy hónapja, nagyon beteg volt az 5 éves lányom, napokig enni is alig akart (2-3 falat). Megkérdeztem, mit enne szívesen. Azt válaszolta, hogy csokis piskótát meggyel. Konkrétan csapot papot otthagyva mentem a konyhába sütni, csak hogy egyen valamit.
2023. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!