Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szofi név mellé milyen nevet...

Szofi név mellé milyen nevet adnátok?

Figyelt kérdés

#név #lánynév #Szofi #Szofi mellé
2023. máj. 16. 19:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%
Semmit
2023. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%
Mindenképpen valami vállalhatót, mert a Szofi véleményem szerint nem az. Ezenkívül egész életében magyarázkodhat, pláne hivatalos helyeken, munkahelyen stb, hogy ez az anyakönyvezett neve, nem pedig a beceneve. Ugyanolyan, mint pl. a Gréti, Évi, Bogi, Panni. Az persze oké, hogy vannak, akiknek ezek tetszenek, de vajon belegondolnak-e, milyen egy életen át viselni ezeket a neveket?
2023. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
73%
Off, de egyet értek. Ez olyan, mint amikor valaki tüll miniszoknyát vesz fel 50 évesen. Persze lehet felőlem, de na.
2023. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
72%
Csak Annát ne! Mert akkor a Szofi Anna kimondva már kb. úgy hangzik, mint a Sophianae cigaretta neve.
2023. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
26%
Szerintem is jó a Szofi Anna. Mert mégis csak jobban hangzik szerintem mint a Szofi Eszter.
2023. máj. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
50%
Szofi Bella.
2023. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%

Oké hogy nektek ez tetszik, de szerencsétlennek kell vele élni. Rágyújtasz egy szofira?:-D

de ha ez, ha már úd legyen kövér


Szofi Eperke

Szofi Málna

Szofi Fanni

Szofi Bodza

Szofi Lonka

2023. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%

Ha ennyire foggal-körömmel ragaszkodtok a Szofihoz, akkor mindenképpen egy komolyabb, klasszikusabb, talán hosszabb nevet választanék mellé (semmiképp nem az Annát!). De azt azért érdemes átgondolni, hogy Szofi nem marad örökre 3 éves. Sőt, 13 sem. Értem, hogy egy gyereknek és egy idős néninek is jó név a Szofi, de valahogy egyáltalán nem tudok elképzelni egy 48 éves, kétgyermekes üzletasszonyt ilyen névvel. És nem arra akarok ezzel célozni, hogy mindenkinek sikeres üzletasszonnyá kell válnia, hanem arra, hogy nem egy "érett", komoly vagy éppen kortalan név a Szofi. Pedig hidd el, nekem is tetszik, de csak becenévként.

Ja és készüljetek fel arra is, hogy állandóan javítgani kell majd az embereket, akik automatikusan azt fogják hinni, hogy Szófia/Szofia a teljes neve. Nekem is önállósult becenév a keresztnevem (igaz, jóval ismertebb, elterjedtebb, és nincs ennyire egyértelmű "eredetije"), de így is előfordul, hogy ki kell javítanom egyesek feltételezéseit. Nem szoktam élvezni, főleg mert egyáltalán nem tetszik a hosszabb verzió, amit ilyenkor rámaggatnak.

2023. máj. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, te szívesen lennél pl. Gréti vagy Rozi? Így anyakönyvezve?
2023. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Nekem is olyan nevem van ami becenév, és tudok vele együtt élni sőt szeretem a nevem.

A Szofi nevet nem tudjuk elengedni meghagyjuk második névnek.

Első névnek valami ötlet?

Szívesen fogadnánk az ötleteket😊

2023. máj. 17. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!