Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az első baba "tökéletesre"...

Ha az első baba "tökéletesre" sikerült, kockáztattatok második, harmadik gyerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mindig egy gyereket képzeltem el magamnak, egy kislányt, aki egy "mini én".

Sikerült is, most lett 3 éves.


Nagy szerencsénk van vele, mert tényleg egy tündéri kislány, babával sem volt vele úgymond "gond". 2 hetesen már este 8-tól reggel 8-9-ig aludt, az alvására sosem volt panasz. Megúsztuk a hasfájást is, a fogaival sem szenvedett sokat. Aludt bárhol, legyen az akár babakocsi, autó, vendégség, étterem stb. Az első közös nyarunkhoz a születése előtt nem fűztem sok reményt, azt hittem, hogy zombiként fogjuk tölteni, tengerpartot maximum ismerősök fényképein látok és az lesz majd a nyaralás, ha két sírás között a medencébe lógathatom a kertben a lábamat 10 percre. Nem így lett, simán tudtunk vele menni mindenfelé, 3 hónapos korában az első repülést is letudtuk vele. Nyilván mindig ő volt az első, hozzá alkalmazkodtunk, de jó volt, hogy tudtunk mozdulni picit, nem bezárva töltöttünk heteket, hónapokat. A fejlődése is tankönyv szerinti, sosem volt probléma, lemaradás, sőt...

Mindig jó kedvű, kedves, érdeklődő, a mai napig olyan gyerek, hogy bárkivel jól elvan, azonnal megtalálja a közös hangot felnőttel, gyerekkel. Tényleg nem tudnék nehéz, rossz időszakot felhozni példának.


Viszont szeptembertől ovis lesz, én pedig azt érzem, hogy vágyom még kisbabára, szeretném újra átélni a terhességet, a kisbabás időszakot.

A férjem nem biztos ebben 100%-ban, mert hogy két gyerekkel sokkal nehezebb lenne, több szervezést igényelne minden, valamint ő lassan 50 éves, és azt mondja, hogyha olyan babát dobna másodjára a gép, aki az első hónapokban éjjel 5x ébred, nappal sem alszik 20 percnél többet, akit nem lehet másra bízni egy este erejéig sem, akkor nem tudja, bírná-e idegileg... És hogy szerinte én azért vágyom most babára, mert a lányunk ovis lesz és most szembesülök azzal, hogy nem lesz örökké pici, és ezt az űrt szeretném kitölteni egy második babával.

Valahol van igaza, persze, lehet én is átkoznám magam, ha éjjel nem aludhatnánk, de a lányunknál is úgy voltam vele, hogy bármi is lesz, az átmeneti állapot.



2023. máj. 19. 20:26
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
19%

Ne legyen szegeny egyke !

Jobb lesz neki is es nektek is egy teso/gyermek.

2023. máj. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
25%
Most 47 az erettsegire meg jarokerettel fog menni ? Ez mar boven idos a gyerekhez . Szegenyke lanyod mi lesz ha 1x evesen veszti el az apjat? Ne igy legyen de benne van a pakliban!
2023. máj. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
23%

Hagyjuk már ezen a koron lovagolást. Lehet 70 évesen is aktív életet élni és 30 évesen is elütheti a busz az apukát.


Kérdező, nekem csak egy kérdésem van. Dackorszakkal hogy álltok?

2023. máj. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
gondolj bele ha nem lenne senki plusz segitsėged ,mert te mondod nem csak fėrjed segit neked ,akkor is bevålalnåd .
2023. máj. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ti nem akartok egyformán második gyermeket és ezért nem mennék bele. A férjednek igaza van, nagy váltás egy gyerek után a két gyerekes üzemmód, fárasztóbb, bonyolultabb minden. Én imádom, de tudatosan mentem bele.

A lányom reklám gyerek típus volt, olyan, akit látva az ismerősöknek megjött a kedve a gyerekvállaláshoz. Nekem is viszonylag könnyű dolgom volt vele, tanulni, főzni, takarítani, pihenni tudtam vele, a bölcsibe kacagva ment, kevés sírás, nulla hiszti, máig ilyen tündér.

A kistesó se volt problémás, kicsit ragaszkodóbb, így vele már kevesebb dolgot tudok megcsinálni otthon. A közösségbe szoktatása nehezebb, én sem tudok annyi énidőt találni kettejük mellett. Imádom őket, igazi egyéniség mindkettő, de tény, hogy nagyon más így az élet. Ha ezt a lemondást nem vállaljátok teljes odaadással, akkor ne legyen újabb baba.

2023. máj. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a lányunk,es minden szempontból könnyű vele. Baba korában is az volt. Ha havi 1 hiszti van, akkor sokat mondok..


Most terhes vagyok, és persze tartok tőle, hogy a húga majd teljesen az ellentéte lesz. Könnyű hozzászokni egy nyugis gyerekhez.

De mi szerettunk volna 4 tagú család lenni,es igyekszunk őt is a legjobb tudásunk szerint nevelni, nyugodt kiegyensúlyozott környezetben.

2023. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Tökéletes"... mindenkinek a sajátja az. Nekem 2 tökéletes fiam van. A nagy sem volt jó alvó, most a pici sem az. Attól még tökéletesek. Gyönyörűek, ügyesek, mozgékonyak, élelmesek, okosak.

Szerintem ti inkább ne vállaljatok többet.

2023. máj. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Szerencsére a többi válaszoló értette, mit érzek idézőjeles tökéletesség alatt. :)
2023. máj. 23. 12:12
 19/23 anonim ***** válasza:
18: mindenki értette, de mindegyik gyerek tökéletes. Herótom van amikor kérdik a 6 hónaposom jó baba-e...... létezik tán rossz baba is?
2023. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Hát ne haragudj, de ha éjszaka 6-7-szer ébrednénk, hányásig üvöltene az autóban, problémás lenne az étkezés, utazás, bármiféle kimozdulás, akkor annyira nem hiszem, hogy mondanám, hogy "tökéletes".

Nyilván nem azt jelenti, hogy rossz, de nem is simulékony. Ugyanúgy a gyerekem lenne, és ugyanúgy szeretném, de tisztában lennék azzal, hogy lehetne könnyebb is.

2023. máj. 25. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!