Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire szólsz bele, hogyan...

Mennyire szólsz bele, hogyan tanul az egyetemista gyereked?

Figyelt kérdés

Itthon folyamatosan "elő vagyok véve", hogy már megint nem tanulok, miért alszom sokáig, miért megyek el ide, vagy oda (pl. ebédelni, vagy edzeni).


A magam ritmusában tanulok, jó jegyeim voltak az eddigi félévek során is és már kitapasztaltam, nálam mi működik.

Például amivel a mostohaapám jön, hogy ők vizsgaidőszakban 2-3 órákat aludtak éjjel, meg a kávészemeket rágcsálták, hogy ébren maradjanak, nálam nem működne. Sosem tudtam éjjel tanulni, addigra már elfárad az agyam és ha 5x is olvasok el egy oldalt, semmi nem marad meg belőle. Ugyanez igaz a koránkelésre is.

Feleslegesen ébrednék fel 5-kor, vagy 6-kor is, mert annyira fáradt lennék már délre, hogy utána délután 4-ig simán alszom. Ezért én úgy szoktam, hogy reggel alszom, ameddig jól esik (általában 8-ig), majd beosztom pontosan, aznap mit kell átvennem, beírom a szüneteket is és kezdem a napomat. Általában este 6-7-nél tovább már nem tanulok.


Mégis ha itthon vagyok, az van velem éreztetve, hogy nem csinálok semmit, megy a lelkiismeretfurdalás keltése, hogy nagyon kíváncsiak lesznek ők arra, hogy fog ennyi tanulással sikerülni a vizsga...


Pedig pár vizsgaidőszak már mögöttem van, előtte gimiben is kitűnő voltam, két C1 nyelvvizsgával ballagtam. Szóval tudhatnák, hogy amit kell, azt megtanulom.


2023. máj. 20. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. 140 kilométerre van.
2023. máj. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nem értem hogy ha jól megy az egyetem vajon miért szólhatnak be, nyilván ha mindennap a kocsmában lognal és buknal mindenből az más lenne... De így semmi okuk rá. Mást nem nagyon tudsz tenni mint megmondani hogy ez a te módszered ami eddig bevált hiszen jók a jegyeid... Vagy menni koliba, albiba
2023. máj. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek: nem a tanulás miatt piszkálnak valójában.
2023. máj. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Mostohaapád is egy jónagy f@sz, vagy azért, mert alig aludt vizsgaidőszakban, vagy azért, mert ilyenről vetít neked.
2023. máj. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Hát pedig teljesen normálisan csinálod.

Én reggel 9 előtt soha nem keltem fel, de inkább 11 körül.

Délután 2 felé elkezdtem tanulni, este 10-ig 11-ig, éjfélig, 2ig attól függően, mennyire szorított az idő.

Vizsga előtt volt h hajnal 4kor keltem.

De szerintem te csinálod normálisan. Ha képes lettem volna korán kelni (8 óra hajnalok hajnala nekem), akkor sokkal jobb lett volna.

2023. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem a tanulás miatt piszkálnak, hanem hogy miért élsz még otthon, csak arra már nincs gerincük, hogy a szedbe mondják.
2023. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Mindkét gyerekem végzett egyetemet, de sosem szóltam bele a tanulmányaikba. Csak az anyagi feltételeket biztosítottam nekik, azt meg magától értetődőnek tartottam.
2023. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk az első órán elmagyarázta az egyetemi oktató, hogy ne hagyjuk, hogy beleszóljanak a tanulásba vagy a jegyekbe.

Felnőttek vagyunk, ez a mi dolgunk, ugyanúgy ahogy a munkahelyre se megy be anyuka elintézni egy papírt, úgy az egyetemmel se foglalkozzon.

2023. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8as, ja, kár hogy a való életben ez nem így működik. Ha a kérdeőzéhez hasonló kontrollmániás phasz szüleid vannak, akkor eszed a kefét, míg nem végzel.
2023. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!