Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal nők! Vállaltok gyereket?

Fiatal nők! Vállaltok gyereket?

Figyelt kérdés
Én még nagyon fiatal vagyok (20), de jelen pillanatban nem látok esélyt arra, hogy szüljek valaha is. Nem csak a test kizsigerélésétől és a szülés fájdalmától félek, hanemaz egyre nagyobb anyagi válságok az oka, hanem a globális felmelegedés, vízhiány a Földön, túlnépesedés, világjárványok, lehetséges, hogy 3. világháború. Ennek fényében reménytelennek látom a helyzetet, a gyerekvállalást pedig teljesen feleslegesnek. Arról már nem is beszélve, hogy normális társait is már majdnem lehetetlen találni, apa nélkül is nagy törés felnőni egy gyereknek.

2023. máj. 21. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Igen.
2023. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem hiszem. Nem feltétlen azok miatt, amit itt leírtál hanem inkább azért, mert nem tudom magam elképzelni anya szerepben. Nem csak most, hanem amblokk a jövőben sem. Elég spontán személyiség vagyok és kinézem magamból, hogy 30+osan hülyét kapok, beiratkozom egyetemre vagy felrúgom az életem és elmegyek világot látni vagy külföldre szerencsét próbálni. Nyilván ezt gyerek mellett nem tenném meg, mert a gyerekem nem egy bőrönd lenne amit ide-oda húzok magam után. Egy gyereknek szüksége van a kiszámíthatóságra és a stabil pontokra. Ennek én az abszolút az ellentétje vagyok.
2023. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem, sosem szerepelt a terveim között, mert nem vagyok anyának való. Viszont a környezetemben lévő fiatal nők között többen vannak azok, akik szeretnének gyereket, mint akik nem. És akkor mi van? Semmi. Ha nem akarsz, ne legyen, csak feleslegesen teszel tönkre (minimum) három életet.
2023. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

Ha igy gondolkozna minden nő, már rég kihalt volna az emberiség. Voltak ennél sokkal rosszabb korok .Még hogy ne is menjünk túl messzire, ott volt az 1.meg 2.világháború . Nem lehet igy hozzáállni.

Ha valaki nem akar, mert nem érzi hogy vágyna rá, vagy nem érzi anyának valónak magát az oké. De ilyen hülye kifogásokkal ne jöjjünk már.

Én igen is ugy érzem teljesnek az életem hogy van gyerekem.

2023. máj. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
21 vagyok, nemrég szültem. Pedig régebben én sem akartam anyuka lenni, aztán mégis fiatalon lettem anyuka. Viszont én nem bánom, teljesen átértékelődött az életem. Máshogy látom a világot.
2023. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Igen, vállalok, nekem meg nem mosta át az agyam az új hullámos feminizmus és a rettegő zöldek.
2023. máj. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem, de nem ezek miatt, mondjuk a szülés és a terhesség valóban egy indok nálam is. De egyszerűen nem is vágyok rá, hogy gyerekem legyen. Nem tudok bánni a gyerekekkel és általában idegesítenek is.


"Ha igy gondolkozna minden nő, már rég kihalt volna az emberiség. Voltak ennél sokkal rosszabb korok .Még hogy ne is menjünk túl messzire, ott volt az 1.meg 2.világháború . Nem lehet igy hozzáállni."

De egyrészt nem gondolkozik minden nő így, mert szerencsére különbözőek vagyunk. Másrészt bőven voltak régen is, akik nem akartak gyereket. És nem csak a faluból kinézett "senkinek sem kellett" vénlányok, hanem mondjuk az apácák (régen sokkal több volt belőlük, mint ma). Ők pl. koruk tudatos gyermektelenjei.

2023. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
16 éves koromtól kezdve tudom, hogy nekem nem lesz gyerekem, és ez 15 éve nem változott :D Szóval nem, nem vállalok. Soha.
2023. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

máj. 22. 14:38


Hát persze, hogy nem mosta át az agyadat, mert egy nem létező dolgot nem lehet átmosni. :)

2023. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!