Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tènyleg baj, hogy nem tisztán...

Tènyleg baj, hogy nem tisztán beszèl egy 2,5 èves ?

Figyelt kérdés
Kisfiammal neonatològiára járunk a szülèskörülmènyei miatt. Zöld magzatvìz, nem sìrt fel, tònustalan volt. Szerencsère 5 nap után jöhettünk haza, mindent időre csinált, ügyes mozgású, önállò gyerek, aki nappalra már szobatiszta is, tehát sosem èrzèkeltem hálistennek, hogy baj lenne nála. Beszèdben kissè gyengèbb, de nem gondolnám megkèsettnek, 2 èves kora körül 60 szava lehetett, azòta indult be, mondatokban is beszèl már, egyre többet, kèrdez állandòan, igaz sokszor hibásan, de sok szòt szèpen kimond, sokat utánoz, amit hall.. F, R, S betűk nem igazán mennek. Ma kb 3 szò után a doki úgy ìtèlte nem beszèl tisztán, de nagyon fèlènken is mondta a nevèt, itthon máshogy beszèl azèrt. Igaz hozzátette, várni kell 4 èves korig, aztán logopèdus fog segìteni. Meddig alakul a beszèd tisztasága, èn úgy tudtam 6 èves korig? Termèszetesen nem akarom felülbìrálni ezt, el fogom vinni, ha úgy javasolta, de kissè meglepett, hogy dislalia-t ìrt be 3 fèlènk szò hallatán egy 2,5 èves gyereknek. A ti gyereketek azonnal szèpen, tisztán beszèlt? Első gyermek, sajnos nem èrtek hozzá. Eddig nem gondoltam, hogy ez baj lehet, sőt, örültem, hogy vègre sokat beszèl. Szoktam arikulálva mondani neki, vagy kijavìtom azzal, hogy visszakèrdezek tisztán mondva vagy mondom neki kèrlek újra mondd, nem èrtem. Mit tudok mèg tenni?
2023. máj. 25. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Jól csinálod, nyugi. A doki kicsit túlbuzgó.
2023. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Az én lányom meg se szólalt 3 éves koráig, mégse írtak ilyet neki.
2023. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan, hogy beszélne rögtön tisztán. Folyamatosan tisztul, éveken keresztül (gyakorlatilag a gagyogástól kezdve ugye).
2023. máj. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Még az oviban is beszédhibás a gyerekek háromnegyede.
2023. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Tisztán beszélni egyáltalán nem követelmény 2,5 évesen. Viszont nálatok a szülés körülményeire való tekintettel gyanúsabb, ha eltér a gyermek fejlődése bármilyen területen. Az orvos feladata észrevenni, ha eltérés van. Ez meg is történt.

Persze még bőven van idő, hogy a beszéde tisztuljon. Biztos az ovi is sokat fog majd rajta lendíteni.

Amit tenni tudsz, rengeteg mesélés, verselés, mondókázás, bábozás és éneklés.

Próbáld minél természetesebben. Ne javítsd ki a gyereket, mert utána frusztrált lesz.

2023. máj. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

Sőt a fiamat 6,5 éves kora óta érti más is rendesen rajtunk kívül, soha senki nem mondott semmit hogy baj lenne

2023. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már. Az én fiam 2 évesen kb. 10 szót mondott néha, nemhogy hatvanat, és semmi nem történt vele szüléskor.


Nem is értem.

2023. máj. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül 4 éves kortól tud segíteni logopédus, addigra rengeteget tisztul a beszéd. Tényleg túlbuzgó az orvos.
2023. máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

5!


Helyesen javítja a gyereket!


Ha csak helyesen ejtve visszakérdez,nem csinál bajt. Pont így kell!

Így nem alázza a gyereket meg,mégis meghallja a gyermek a helyes kiejtést.

2023. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
3gyerekem van, egyikük nem tudja kimondani az R-t, a másik meg csak ha nagyon figyel rá
2023. máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!