Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tènyleg ilyen ritka dolog,...

Ez tènyleg ilyen ritka dolog, hogy ìgy nèznek rám?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 èves. November vègei baba, karácsonykor már vittük a nagyszülőkhöz, dèdihez megmutatni (anyòssal egy utcában lakunk) Rendszeresen látogattuk a szüleinket, volt, hogy a szüleimnèl aludtunk 1-1 napra, volt, hogy anyum altatta el mar fèl èvesen is. Unokáztak sokat, sètáltunk, babakocsiztunk együtt, külön. Mai napig aktìvak, főleg anyòsom, aki ugye itt lakik közel. Nagyon fitt nő, s szò szerint szerelmes az unokába, maximálisan megbìzom benne, talán jobban is fèlti, mint mi. Már 2x is náluk aludt a fiam bármifèle gond, sìrás nèlkül. 1x lakodalom miatt, s nemrèg szilveszterkor (szilveszteri bálban voltunk itt helyben). Nyáron anyumèk települèsèn voltunk lakodalomban, 9-kor jött èrte apum,s hazavitte, elaltatták, mi 4-ig mulattunk. Ha a barátokkal, ismerős anyukákkal beszèlgetek erről totálisan kiakadnak, nèznek rám, hogy ezt hoogy, nekik mèg apukával sem alszik a gyerkőc (kisfiamat rendszeresen altatja a fèrjem is, nèha ő kell, nèha èn, változò). Kissè talán le is nèznek vagy nem is tudom, de furcsa a fejük, tekintetük, hangnemük, ha ezeket esetleg elmondom a tèma kapcsán. Mintha azt èreznèm egyesek dicsekednènek azzal, hogy csak őket fogadja el a gyermek, mennyire anyásak már, össze vannak nőve, ez náluk kizárt dolog stb. Ez rosszul èrint ilyenkor, mi van, ha a gyerekem nem kötődik hozzám elèggè? Rossz anya vagyok, hogy kihasználom a lehetősègeket ès lepasszolom a gyerekem nèha napján? Olykor moziba is járunk a fèrjemmel, s bizony sokszor mikor kilèpek az ajtòn elfog az, hogy jaj megint itthagyjuk, szegèny. Viszont másrèszről meg jòleső èrzès kettesben is lenni. Imádom a gyerekem, foglalkozom vele, maradok vele itthon 3 teljes èvig, mègis ezek a fura tekintetek zavarnak, elbizonytalanìtanak, pedig a gyermekünk is kifejezi a szeretetèt, nagyon az a tìpus, aki megölel, puszit ad, bújik, nagyon szeretetteljes mindenki, minden nap lego-zunk este hármasban, ölelkezünk, apa is csodásan viszonyul hozzá, tehát mindenki imádja ezt a gyerkőcöt a családban, tènyleg szavam sem lehet. Nálatok hogy van ez, mit gondoltok, bűn lepasszolni egy ilyen kis gyermeket?

2023. jan. 6. 20:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem néz rád senki sehogy, álljatok már le ezzel. Ha beszól, az más, akkor nem kell vele többet beszélgetni, de marhára unatkozhattok, ha azt lesitek, ki hogy "néz".
2023. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ne másokkal foglalkozz, ez a te életed. Nektek kell megfeleljen. Ha ennyire szeretik a rokonok a picit, miért is ne lehetne társaságban?


Nektek is kell a kikapcsolódás, attól, hogy szülők vagytok, még egy párt alkottok, nektek is időt kell szánni egymásra. Ha meg lehet oldani, miért ne? Nyilván, ha a kicsi nem viselné jól, hogy külön van tőletek, gondolom nem erőlteti senki. Tehát, ha így mindenkinek megfelelő, miért is ne?


Nem szabad másokkal foglalkozni. Nekik úgy jó, akkor okés, nektek így.

2023. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%
Értjük, ez egy dicsekvő poszt, azt szeretnéd, hogy dicsérgessenek, milyen ügyesek vagytok, mások meg milyen hülyék. Hát, biztos jön majd valaki, aki megteszi ezt neked.
2023. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem neked az agyadra ment kicsit az anyaság. Tipikus ha nincs probléma kreáljunk magunknak.
2023. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy dicsekedni jött.

Igen, te csinálod jól, mindenki más meg idióta.

Remélem, most elégedett vagy.

2023. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy ez ritka dolog, a legtöbb kisgyerekes ismerősömnél szoktak a nagyszülők vigyázni a gyerekre.


Amúgy az én gyerekem sem alszik el az apjával itthon, csak velem, de a nagyszülőknél az anyósommal igen, gondolom mert más környezet.

2023. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
3-bòl 1 válasz a feltett kèrdèsre. Hát, köszönöm... Senki sem dicsekszik, nem is kèpzelem be a dolgokat, ezt èrezni egy kommunikáciòban. Biztos mindenki tapasztalta már azt az èrzèst, hogy beszèlget valakivel ès egy tèma kapcsán az illető megváltoztatja a stìlusát, máskèpp válaszol. Èn nem mondom senkire, hogy hülye, mièrt tennèm? De valòban rossz szájìzt hagynak az ilyen beszèlgetèsek. Ès az a gond, hogy már kb 3-4 ilyen volt, nem egy. Nem tudom hova tenni, ezèrt is bizonytalanìt ez el, hogy akkor èn vagyok az, aki a "hülye" ès ilyeneket csinál a gyerekèvel? Termèszetesen ha sìrna, nem akarna nagyival maradni eszemben sem jutna otthagyni. Ìgy is mindig azzal hagyom ott, hogy ha valami, csörögjön, s repülünk haza.
2023. jan. 6. 20:15
 8/33 anonim ***** válasza:
41%

Mert mások ítélkezésből sportot űznek, azért reagálnak furán. Pedig tök okés, ha mások vagyunk és máshogy élünk...


Egyszerűen ne foglalkozz velük. 🤗 #2.

2023. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%
Az én gyerekeim is sokat voltak a nagymamával. Hogy hány ember stílusa valtozott meg közben, ha erről beszélünk, vagy pláne ki hogy nézett, nem tudom, mert nem figyeltem. Elég fárasztó lehet folyton mások stílusán meg nézésen stresszelni, inkább keress magadnak valami értelmesebb elfoglaltságot.
2023. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a kisebb gyerekem 2,5 éves lesz. Mikor 2 éves volt, 4 napra Olaszországba utaztunk a férjemmel. Most Szilveszterkor 3 napra utaztunk el. Mindkétszer a nagyszülőknél voltak. Senkinek nem volt ezzel gondja.
2023. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!