Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek leforrázza...

Ha egy gyerek leforrázza magát, minden esetben megkeresik a felelőst?

Figyelt kérdés

Sok olyan esetről lehet hallani a tv-ben, hogy a kisgyerek leforrázta magát vagy más baleset érte. Ilyenkor azt is szokták mondani, hogy vizsgálják az esetet. A gyerekre vigyázó szülő/nagyszülő ellen büntetőeljárás indul, stb.

Van egy ismerősöm, akinek a 2 éves gyereke nemrég leforrázta magát. A szülők vitték kórházba és sajnos a gyerkőcön bőrátültetést kellett végezni elég nagy felületen, mert annyira súlyosan megégett, hogy elhalt a bőre. Egész életében lesznek műtétei emiatt, mert a heges bőr nem tud a gyerekkel együtt nőni. Nyílván elég nagy trauma ez a szülőknek, a gyereknek meg pláne. De érdekes módon itt semmilyen kivizsgálás nem történt, hogy ki hibàzott. Hogy is van ez akkor?



2023. máj. 31. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy nincs eljárás és vizsgálódás folyamatban?
2023. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az orvosok vagy a csaladsegito nem kezdeményezett eljárást. Máshonnan honnan értesülnének róla egyáltalán, hogy ilyen történt?
2023. máj. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is be kell jelenteni.


Nekünk egyszer a tesóm esett annyira szerencsétlenül, hogy úgy nézett ki, mintha verték volna. Pár napra rá beteg lett elvitték a szüleim orvoshoz (nyaraltunk, így nem a sajátunkhoz). Az ottani körzetes orvos csak akkor nyugodott meg, mikor beszélt a mi gyerekorvosunkkal, hogy majd nézi ő, de szerinte hihet nekünk.


Szóval kicsit az orvoson is múlik, hogy bejelenti-e. Ha olyan sérülés (és család), ahol láthatóan nem veszélyeztetik a gyereket, akkor “mindenkivel történnek balesetek”, nem feltétlenül jelentik.

2023. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég barátainknál történt baleset. Kb 4 éves kislány mellett töltötte apuka a vízforralóból a teáskancsóba, ami hirtelen szétrobbant, nagy része a gyerekre. Nyílván hívta a mentőket, a rendőrök automatikusan mentek velük, fotóztak mindent, kikérdezték apukát is. Persze azonnal írták a jegyzőkönyvbe, hogy baleset történt, így nem került sor eljárásra.
2023. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem tudom mennyire számítottam gyereknek, én 15 évesen forráztam le a lábam, szó se volt semmiféle eljárásról. Elláttak az ügyeleten, egy hétig otthon feküdtem aztán sántikáltam iskolába.

Mai napig látszik a nyoma, de nem zavar.

2023. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém összeégette magát, bőrátültetést is kapott. Az ég világon semmit nem vizsgáltak ezen. Megkérdezte a doki mi történt, anya elmesélte és ennyi.


Unokahugom, igaz ő 10éve égette össze a mellkasát nagyon durván. Plasztikázták neki. Ott sem volt kivizsgálas.

2023. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Orvos dönti el, hogy jelenti e.Elvileg kellene.15 éves már más kategória.
2023. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az akkor 4 éves kislányom a határozott tiltásunk ellenére belelépett a forró vízzel teli kádba. Én az újszülött húgát etettem éppen, az exem pedig a következő adag vizet forralta. Majdnem harmadfokú égési sérülései lettek az egyik lábán. Senki nem indított eljárást. Exem akkor még tűzoltóként dolgozott, lehet ez is közrejátszott vagy én nem tudom. De baleset volt. Azóta szerencsére semmilyen baleset nem történt egyikkel sem. Ennek már 9 éve...
2023. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!