Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen vágyakról/álmokról...

Milyen vágyakról/álmokról tevékenységekről mondtatok le gyerekvállalás miatt?

Figyelt kérdés

Magyar Dávid beszél S Szilárd Everest expedíciós mászása kapcsán erről itt. valahol:


[link]



2023. jún. 6. 20:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
43%

Én pld mindent megtettem amit akartam még gyerek előtt. Gyereket meg akkor vállaltunk, mikor már úgy éreztük hogy kiéltük magunkat így nem is volt lemondás semmi, max az alvás jó 2 évig. Páromnál maradt meg olyan hobbi ami miatt néha elmegy egy-egy napra. Hát túléltük és mivel előtte is így éltünk ez most sem természetellenes a számomra.(más számára meg igen)

Suhajda Szilárd felesége is szerintem mászott(még ha nem is olyan szinten mint a férje) , azt is tudták mit kockáztatnak (mindketten) és mégis úgy döntöttek ahogy. Nagyon tudja mindenki, hogy jajj mert milyen felelőtlen volt. Ha lejött volna a hegyről meg baromi sokan huhogtak volna hogy mert magyar, meg micsoda siker.Persze így, hogy nem pozitív lett a vége így mindenki felelőtlen, fű de car, fú de minden. Viszont azt senki nem érti, hogy hiába indulok ki én a saját életemből, vagy a szomszédéból az soha nem fog általános érvényű lenni mindenkire. Mindenki úgy éli az életét ahogy szeretné.ŐK így élték és sajnálom a Suhajdát meg a családját is. És nem gondolom hogy felelőtlenek lettek volna, mert a saját életük.És igen, mindenki úgy él ahogy szeretne, mindig lesz olyan aki valami olyat csinál amit más nem tud megérteni vagy sokan nem tudnak azonosulni vele.

2023. jún. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%

Gyerek előtt is kutyáztam, gyerek után is kutyázok. Edzésre, versenyekre járok. Pontosabban járunk, mert ő is jön.

Férjem egyelőre nagyobb áldozatot hozott. Ő ultrákat futott. A 3 éves mellett nem fér bele a heti 10-12 óra edzés. (mondjuk 1,5 éve új munkakörben is dolgozik, új cégnél, több felelősséggel, ez is belejátszik)


A 11-es mondandójának második felével meg teljes mértékben egyet értek.

2023. jún. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak babakorban kellett lemondani dolgokról. Ez atmeneti. Akkor nem tudtam edzőterembe járni és (belefeledkezve) olvasni, ezek a fő hobbijaim. Most már a kisebb is ovis, újra dolgozom, ismét csinálok mindent, amit előtte szerettem.
2023. jún. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Semmiről. Volt ami értelem szerűen szünetelet, mint pl. a nehéz súlyos köredzések, falmászás, lovaglás.

De gerinctornára ugyanúgy jártam terhesen is és szülés után 6 héttel is.

Szerencsére mindenre tudok időt szakítani mellette amire szeretnék.


Nyilván kell egybl kis logisztika, hogy előbb a kisfiam igényei legyenek kielégítve, értsd legyen tele a pocakja, legyen lefárasztva, legyen tiszta a pelusa.

De ezek max egy órát vesznek igénybe, utána van 2-3-4 szabad órám.

Most 4 hónapos, később lehet, hogy bonyolultabb lesz :)

2023. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első 1-2 év nekünk sok lemondással járt. Mi nagyon szerettünk menni, amihez érkezett a sokat síró babánk, aki utált autózni és babakocsiban ülni is egy éves koráig. Teljesen derékba vágta az addigi életünket és a nagy terveinket, hogy majd ugyanúgy utazgatunk és kirándulunk vele is, mint korábban kettesben. Próbálkoztunk, de idegtépő lett minden alkalom, így inkább feladtuk. Az nehéz volt... 1,5 éves korától viszont egyre inkább partner ezekben és kezdünk visszatérni a régi önmagunkhoz. Vele nem indulunk el még 10 órás túrákra még pl., sőt olyan sziklás rövidebb túrákra sem, amiket korábban szerettünk, de ezt leszámítva már nem igazán van korlát, lelkesedik mindenért, amiért mi is. Ha nem, akkor belelkesítjük. :D
2023. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy személyfüggő. Ismerek olyan anyát, aki egy csomó mindenről lemondott, és most csak "anya" funkcióban létezik. Meg olyat is ismerek, aki ugyanúgy él, mint előtte. És nincsenek elhagyagolva a gyerekei.
2023. jún. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem terhesseg alatt kellett lemondanom az edzesrol, majd rttelemszeruen utana is. 1 eves volt a lanyom, mire ujra el tudtam kezdeni az edzest, eloszor csak itthon, majd nagymama segitsegevel el is tudtam jarni terembe heti 5x.

Mielott meglett a babank, elotte nagyon sokat utaztunk, a fobb bakancslistas helyeket kilottuk, egyedul Japan maradt ki ebbol a listabol (covid miatt nem lehetett kimenni, modt fel eve nyitottak meg ujra a hatarokat, de ilyen pici gyerekkel meg nem vagnank neki ekkora utnak), igy peldaul az az egy tervezett utazasunk is egy lemondas most, mert ha nem lenne gyerek, akkor tudnank menni. De igy se banom, varunk vele par evet, es legalabb akkor lesz ertelme a Disney-be is elmennunk miatta. :)

2023. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!