Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik utat válasszam?

Melyik utat válasszam?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 5 éve vagyunk együtt, gyermeket szeretne - én nem... Ketyeg a biológiai órája és választás elé állított. Én viszont élni szeretnék, ahogy eddig is, utazgatni, kalandozni a világ különböző pontjain, nem törődve mit hoz a holnap (úgy vélem sosem növöm ezt ki 36F). Másrészt ő életem párja és örökre bánnám, ha elveszíteném, de ugyanakkor azt is ha nyárspolgárságra kárhoznék.


Mi alapján dönthetnék? Úgy érzem bármit választok, elveszítek valami nagyon fontosat. Egyszerűen tanácstalan vagyok.



2023. jan. 31. 10:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Talán segítene, ha leülnél és mindkét opciót elkepzelnéd részleteiben, amennyire csak lehet. Úgy érezhetnéd, melyik élet vonz jobban.
2023. jan. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Leültök és mind 2 fel szemszögéből átnezitek kinek mi lenne a jó és egy közös döntést (remélhetőleg a jót) meghozni
2023. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%
Gyerekkel is lehet utazni.
2023. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Én nem is értem, miért akar egy nő ilyentől gyereket. Nem irigylem szegényt. A kapcsolat elején nem egyeztetek meg, hogy gyereket is akartok?
2023. jan. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

Ezért kell ilyesmiről még házasságkötés előtt beszélni.

Ne csinálj gyereket annak a szegény csajnak, engedd inkább el, jobb lesz úgy mindenkinek. Te utazgatsz, őt meg teherbe rakja valaki, aki akar gyereket, és nem csak kényszerből lenne hajlandó erre.

2023. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

4: Milyentől? Mi a problémád? Elég sok ember küzd ezzel a dilemmával amikor képbe kerül a gyerekvállalás, ami elég gyakran mint egy ihlet merül fel nem évekre előre megállapodnak benne. Ettől még lehet normális ember, ha a fogalmazásból kell ítélni akkor különb mint te ;)


Én az alapján döntenék, hogy úgy érzem tudnám-e teljes bedobással, jó szülőként nevelni a gyereket. Szeretném vagy csak teher lenne. Ha utóbbi és nem tartható fenn a házasság gyerek nélkül akkor válnék. Mert meggyőződésem ha csak nyűgnek érzi valaki, akkor muszájból ne legyen gyereke mert ő csak jó eséllyel kéretlenül elszenvedője lesz az egész műsornak ami ebből fakad. Ha úgy érezném hogy bennem is van vágy, hogy legyen gyerekem csak ez lemondással is jár akkor már lehet hogy a mérleg nyelve a másik oldalra billenne. Ott fontolóra venném. Kötelességből viszont nem csinálnék gyereket, akkor inkább a válás.

2023. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten nyilván beszéltünk a gyerekről, de én sose hajlottam rá, ő meg bízott benne, hogy kinövöm. Egyébként ő is elég sokáig bizonytalan volt gyerekügyben (nem miattam), de most már szeretne, hogy ketyeg az idő.
2023. jan. 31. 11:50
 8/25 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen dolgot a kapcsolat elején már meg kell beszélni és tisztázni máskülönben az lesz mint most nállatok nem 5 év után kell az ilyet megbeszélni szinte 100% hogy szakítás lesz.
2023. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
55%
8.engedd őt el.add meg neki az esélyt hogy össze jöjjön olyannal akivel lehet gyereke és boldog lehet.Sajnos hallottam már ilyenről hogy a pasi addig hülyítette a nőt amíg a nőnek letelt a biológiai órája,lelkileg tönkre tette a nőt egy életre.Ha őszintén szereted akkor engedd el.Váljatok el.
2023. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
62%
Már bocsi emberek, de ha ő sose hajlott rá csak a nőben volt valami naiv remény ennek ellenére akkor nehogy már a feleség legyen itt a szegény áldozat akit tönkretesz a gonosz férje azzal, hogy hülyíti. Leginkább a nő hülyesége, hogy ebben a helyzetben van.
2023. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!