Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett ennyire önállótlan...

Miért lett ennyire önállótlan a mai 10-15 éves gyerekek nagy része az elmúlt évtizedben?

Figyelt kérdés

Az én fiaim 24 ès 26 évesek. Amikor ők voltak ennyi idősek, teljesen más milyen volt az említett korosztály, mint manapság. Pedig 15 évről beszèlünk, nem 30 meg 40. És nem a gyerekeimet szeretném fényezni, mert a többi gyerekre is igaz volt az, hogy eltudtak menni egyedül iskolába. Simán meglehetett kérni már 11 évesen arra, hogy haza felé menjen be a boltba ès hozzon egy tejfölt. 12 évesen simán elmentek tömegközlekedéssel a környező településekre, barátokhoz, nagyszülőhöz. Nem nyaggattak minket azzal, hogy vigyük el őket autóval. Örültek, hogy szabadon mászkálhattak. Ha úgy jött ki a lépés, megcsinálták maguknak a szendvicset, amit elvittek az iskolába. Ès itt tényleg nem csak az én gyerekeimről beszélek, hanem az osztálytársaik ès az ismerősök gyerekei is ilyenek voltak, persze volt ellenpélda, de az a kisebb létszám volt jóval.

Húgom gyereke a jó példa arra, hogy milyen ma egy átlag 12 éves. Ugyanabban a faluban laknak, mint mi. Ugyanoda jár iskolába, ahova anno a gyerekeim. Mindig autóval viszik-hozzàk, pedig 1km-re lakik az iskolától, közelebb, mint mi. Tudom semmi közöm hozzám, de van, hogy hétvégén kiruccannak a húgomék és a gyereket áthozzàk hozzánk. A gyerek átakar menni a barátjához kb 500-re lakik, addig nem megy át, amíg el nem visszük autóval, de volt olyan, hogy szerelőnél volt az autó ès mondtuk, hogy most sajnos gyalog kell mennie, a gyerek felhívta az anyját, az anyja meg megkérte a barátjának a szüleit, hogy jöjjenek el érte. A kis barátja ugyan ez. Van, hogy ő jön át ès ugyanúgy autóval hozzàk. Egész nap bent ülnek ès a telefont nyomkodják, a férjem màr nem egyszer elakarta őket vinni csavarogni, de semmi. Volt, hogy akartunk pénzt adni, hogy menjenek el fagyizni, de az se érdekelte őket. És nem csak a húgom gyereke ilyen. Ugyanezt hallom kollégáktól is. Tudom nem mindegyik 12 éves ilyen, de én egyszerűen azt látom, hogy a nagyrészük nagyon önállótlan ès nem csak én látom így, nagyon sokan megerősítik ezt. És nem a gyerekeket hibáztatom. Nem értem mi változott meg a gyereknevelésben 15 év alatt.



2023. jún. 7. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Az en lanyom 9 eves,nemsokara tiz

A faluban ahol elunk oda jar iskolaba.

Minden nap viszem hozom,mert nem tartom biztonsagosnak,hogy egyedul elengedjem.(sineken kell atmenni,hidon.raadasul utba esik egy mocskos szaju nem eppen tisztesseges falubeli,akiknek 11 gyereke van,mind fiuk,es nem egyszer kellett rajuk szolnom mar a mocskos szajuk miatt)

Mondja mondig,hogy el tud menni egyedul,engedjem.

Nem benne nem bizom.otthon mar siman maradt egyedul tobbszor is fel-egy orara.

Ebben a beteg világban nem bizom.

Nem eletkeptelen a lanyom,csak feltem.

Es akarki akarmit mond,minimum 12 eves koraig hordani fogom

2023. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Az én fiam meg 10 évesen egyedül járt biciklivel a városban, 12 évesen meg önállóan vonatozott. Most 13, tehát nem egy régi történet. A 10 éves kis barátja még nála is jobban szabadjára van engedve, konkrétan egész nyáron lófrál, kedvenc hobbija a vonatozás. Ugyanennek a kisfiúnak a bátyja egyidős a fiammal, őt meg nem lehet kirobbantani a gép elől, soha nem megy sehova.

Van ilyen is, olyan is, és mindig is volt.

2023. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ezeket minden gyerek meg tudja csinálni. Azért onallotlanok, mert az átlag szülő mindent megcsinal helyettük.
2023. jún. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező!


Ahogy leírtad a gyerekeket...hát...sajnálom őket. Mennyi mindenből kimaradnak így...


Mi 12-15 évesen biciklitúrát szerveztünk a Tiszához,szalonnát sütöttünk a parton,és haza is értünk. Felnőtt nélkül.

Bejártuk a várost és a környéket biciklivel, kutyával..


Én próbálom a lányom a kintléthez szokatni. Most is épp nem esik, most jöttünk be a focizásból.

Önállóságra picit nehezebb,mert autista. De az is fog menni idővel. Már hagyom fizetni a boltban,egyebek. 7 éves.


Viszont rokonságban a gyerekek tipikus bent ülők,telefonhoz,tablethez szokottak. Egy fél kg kenyeret nem tudnának megvenni maguknak szerintem.


Szomorú dolog ez. Nem az életre vannak nevelve. Túl szoros a gyeplő. Vajon miért?

Ez is megérdemelne egy külön diskurzust.

2023. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha épp nincs baj mindenki osztja az észt, hogy a gyerekek el vannak kényeztetve, bezzeg a mi időnkben.. ha meg baj van egyből jönnek a "miért volt felügyelet nélkül" kommentek.
2023. jún. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Azért, mert sajnos nem olyan világban élünk, mint amilyen régen volt, hogy simán elengedhették a 10-12 éves gyerekeket mindenhova, most meg kimész az utcára, és rendesen rettegsz, mert nem tudhatod, hogy a veled szemben jövő illetőnél van-e kés...
2023. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6!

4es vagyok Pl nálam is mindig van kés a női táskámban. Még apámtól kaptam,mielőtt meghalt 17 éve. Rugós túrakés.

Ettől még nem koncolok fel senkit.

Amúgy sokmindenre jó.

2023. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

7 szerintem tudod hogy a 6 nem a normalis emberekre ertette.

Sajnos nagyon sok pszichopata jar koztunk akik azt a kest nem onvedelemre hasznalja.

2023. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

7es vagyok. Persze.


Amúgy soha az életben nem használnám önvédelemre. Jézusom, dehogy... Tanár létemre nem fogok itt szurkálódni.

Faragok vele, elvágok ezt-azt, ilyenek.


Csak azért írtam az előző választ,hogy kés bárkinél lehet.

Rólam se gondolná senki,hogy kés van nálam.

Attól még nem rossz ember valaki.

2023. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

7 az onvedelmet csak peldanak irtam...

Nem rossz,de vannak sajnos rosszak is

Nalunk nagyon sok pl a bevandorlo,a falunkban.most engedjem el a gyerekem egyedul,aztan talalkozik 10-20 emberrel akikrol azt aem tudjuk kicsoda micsoda

Hat inkább kisergetem...

2023. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!