Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki többször is beteg volt...

Aki többször is beteg volt terhesség alatt, aztán egészséges babája született?

Figyelt kérdés

Szeptember közepére vagyok kiírva, de már van egy középső csoportos kislányom.

Sajnos rögtön az első trimeszterben nagyon náthás lettem tőle, el is húzódott, hosszú hetekig eltartott. Orrfolyás, orrfugulás, csúnya köhögés, rossz körzérzet. 1-2 napig hőemelkedésem is volt. De az orvosaim nem ajánlottak akkor semmit (kb 8-9.hetes lehettem). Kibírtam, csak szerintem emiatt tovább is tartott. Aztán a tavasz eléjén is elkaptam valami nagyon hasonlót a lánykámtól, valamivel enyhébb tünetekkel, de az se volt valami kellemes. Egyszerűen a terhsség alatt ez a 2 nátha iszonyatosan lassan ment át rajtam. Nagyon megszenvedtem velük.

Persze kibírtam, nyilvàn lehetett volna rosszabb is, vagy komolyabb betegség, de közben meg végig izgultam, hogy baja lesz a betegségeimtől a magzatnak.

Elsőnél talán homloküreg gyulladás is volt, másodiknál arcüreg. De nem igazán adtak gyógyszert, tavasszal a háziorvos az arcüreg miatt engedte hogy szükség esetén orrspray-t hasznàljak. De ennyi. Mind két esetben az elejetol vegeig majd 3-4 hetet szenvedtem. És még előttem áll az ősz eleje, lehet még szülésig összeszedek valami ovis nyavajàt szeptemberben. Kicsit aggódok ezek miatt, bár lehet hogy tök felesleges. A kislányommal olyan szép terhességem volt, egyszer sem voltam beteg. :(


2023. jún. 9. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Torokgyulladas,laz,covid,minden volt a 9 honap alatt .

Kisfiam egeszsegesen szuletett,elvetve itt ott beteg,pedig a lanyom eleg surun nathas.14 honapos mar.

2023. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt racionálisan átgondolod, és nem magadat hanem mást képzelsz el a helyedbe szerintem te is látod, hogy nincs miért aggódni. Komolyabb betegségek után is egészséges gyerekek születnek, egyszerűen azért mert a szervezeted arra fókuszál hogy az utódot kiszolgálja, ezért is gyógyulsz lassabban. A vitaminokat sem azért szeded hogy a babád egészséges legyen max a folsavat, hanem azért hogy te ne rottyanj le.
2023. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak nagyon kevés féle betegség van ami káros a magzatra, olyat is ismerek aki terhesen covid miatt súlyos tüdőgyulladással hetekig kórházban volt és a babának semmi baja.
2023. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!