Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél évs kislányommal 8...

Másfél évs kislányommal 8 hónapja élünk kettesben. Az apjával össze vesztünk egy butaságon, édesanyám miatt. Szeretnék vele kibékülni. Az apa is hajlik rá erőssen. Ti mit tennétek, hogy újból egy család lehessetek? Hogyan hódítanátok vissza?

Figyelt kérdés
Bőven fejtsd ki kérlek!
2010. okt. 11. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha Te is szeretnéd és az Apuka is, akkor rajta! Költözzetek újra össze. Előtte azért üljetek le egy nagyon komoly és őszinte beszélgetésre és tisztázzatok minden korábbi sérelmet, meg azt is amiért összevesztetek, hogy tiszta lappal indulhassatok. Ha itt nem sikerül megbeszélni a dolgokat, akkor még nem múltak el a sérelmek és nem tudtátok feldolgozni, akkor ne költözzetek még össze. A beszélgetésen a kislány ne legyen ott, akkor nyugodtabban tudtok beszélgetni.

Szerintem így kellene.

2010. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sokmindenkinél elszakad a cérna egyszer. Hát ez nálatok is megtörtént. Na de Istenem! Kár, hogy eddig vártatok a kibéküléssel. Tudod, én azt mondom, mindig egy nő legyen az "okosabb" =) okos enged, szamár... alapon. A kicsi érdekeit nézzétek. Annyi,de annyi egyedülálló szülőt látok nap, mint nap, hogy csak na. Annyira sajnálom őket, de leginkább a gyereket. Szerintem üljetek le, és őszintén beszéljétek meg, hogy szeretitek egymást, de a gyereket még jobban és ez az első számú dolog. A problémákat is meg kell beszélni, de jobb nem nagyon mélyen feszegetni a múltat, csak finoman.

Remélem sikerül! Én nagyon szurkolok nektek!!!

Üdv: Juliee (30) egy tündéri 14 hós kislány anyukája :)

2010. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel a férjem és a gyerekem apja, én bizony nem kertelnék, hanem nyíltan elmondanám neki, hogy ha visszajön, akkor szívesen visszafogadom, és újrakezdeném vele. Akkor pedig nagyon kedvesen fogadnám, mint a legelső időkben, és sztem még aznap éjjel összejönne a kistesó.


Röviden ennyi :-))


25/L

2010. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom javasolni, hogy egy percig se habozzatok, nyílt szívvel és jóindulattal közelítsetek egymás felé. Kettesben, romantikus vacsora, miután eltöltöttetek egy délutánt kettesben... Szerintem a béküléskor ne hozzatok fel fájó dolgokat, csak szögezzétek le, hogy hamarosan megbeszélitek az anyós kérdést, legyetek rugalmasabb. Ha neki is Ti vagytok a legfontosabbak, nem lesz gond. Még annyit, hogy vesztenivalótok nincs, mert ha sikerül egy hullámhosszra kerülnötök újra, azzal mindenki jól jár! És miért ne sikerülne?! Légy kedves, szerelmes, őszinte... a Te párod volt, tudod, mit szeretne... sok sikert! Kérlek, írj, hogy mi történt!
2010. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
miután eltöltöttetek egy délutánt HÁRMASBAN. Egy család vagytok.
2010. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A problémáinkat már megbeszéltük, Ő néha itt is alszik nálunk, az együtt eltöltött idő is szuperul szokott sikerülni, de nem tudunk megbízni egymásban. Vagyis nagyon nehezen megy! Félünk az ujjabb esetleges pofontól. Nehéz, mert ott vannak a nagyszülők, akik ugye óvni akarják gyereküket, és velük azért nagy harcot kell vívnunk! Még akkor is, ha titkoljuk!

Egy kistesó ilyenkor segítene? Vagy később lenne hátrány? (mármint vissza ütne?)

2010. okt. 11. 21:42
 7/8 anonim ***** válasza:

a nagyszülőktől nem szabad félnetek, ha külön laknátok ti hárman, akkor nem indokolt. Majd megbékélnek. Magatokra gondoljatok.

Én először is arra helyezném a hangsúlyt, hogy még véletlenül sekerüljetek olyan élethelyzetbe/körülménybe, ami miatt összevesztetek. Szakítsatok meg ideiglenesen minden kapcsolatot a családokkal, mert újra bogarat ültetnek a fületekbe. A bizalom lassan kialakul - tudom, mi is majdnem szétmentünk. Mindíg és mindent mondjatok el egymásnak, akkor is, ha jelentéktelen dolog.

A kistesó nem jó megoldás: egy gyerek ne megoldásnak jöjjön a világra, hanem azért, mert őszinte szeretettel várjátok őt.

2010. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én csak egy jó tanáccsal szolgálhatok...

SENKI, de SENKI nem szólhat bele a kapcsolatotokba. Nekünk szerencsénk van, mert egyikünk szülei sem szólnak bele, de nem is engednénk. Sajnos nekem már volt ilyen tapasztalatom, mikor a "mami" volt a minden, és én akkor úgy kiábrándultam az akkori páromból, mint a pinty. :(

Szóval, ha minden sinen van, akkor sztem ezt is beszéljétek meg, hogy senkinek nem engedtek beleszólást az életetekbe.

2010. okt. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!