Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvált nagyszülők esetében...

Elvált nagyszülők esetében nálatok hogy működik?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a kisbabánk. A nagyszülők az én részemről és a férjem részéről is elváltak, és mindenkinek van új párja.

Nálatok a nagyszülők párját, hogy fogja hívni a gyerek? Édesanyám nagyon szeretné,ha a mostani párját a gyerek Tatának hívná, de akkor mindenkinek meg kéne, hogy engedjem, nem? És legyen 4 mama és 4 tata? Kicsit tartok tőle, hogy a gyereket is mennyire zavarná össze.


Aki volt már hasonló helyzetben nektek mi vált be? Hogy működik? Hogy lett megoldva?



2023. jún. 12. 00:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá teszi a keresztnevét. Jani tata, Sanyi tata
2023. jún. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindenki elvált, fel sem merült, hogy ne a keresztnevükön szólítsák őket
2023. jún. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk csak anyósnak van új párja, ő bepróbálkozott (mármint anyós), hogy papának hívják a gyerekek, de simán a keresztnevén szólítják (ahogy mi is).
2023. jún. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Nalunkmugyan nem váltak el, de totál evidens volt mindig is a keresztnev +mama/papa megszólítás. Valas esetén is ez lenne.
2023. jún. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Mi papának és mamának szólítottuk a “mostohákat” is. Nem keresztneveztünk. Anyám szülei elváltak, mindketten rég újra házasodtak, mire mi a tesóimmal megszülettünk. Anyai részről 2 féltesója is született anyumnak. Nekünk természetes volt, hogy 3 papánk és mamánk van, ugyanúgy szerettük a mostohákat is, mint az igaziakat. Meg ők is minket. Aztán a megfelelő időben megtudtuk, hogy miért van nekünk 3, miközben másoknak csak 2. De nem volt trauma, vagy ilyesmi, utána is ugyanúgy szerettük és papának meg mamának hívtuk őket.
2023. jún. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

Igaz részemről nem válás volt, hanem apa meghalt 3éves koromban. Nevelőapám 4éves korom óta van anyával. Ahogy én sem hívtam soha apának, úgy nem is szerettem vopna, ha a gyerekeknek papa lesz. Tominak hívják. Ennyi


Anyós elvált, kb 2éve van az új párjával. Férjem tesói (17évesek) egyből apának is szólították (🤦‍♀️). Anyós próbálkozott a papával, de én kerek perec kijelentettem, nem ... azért mert 2 éve együtt vannak, attól még semmi köze a gyerekeimhez. Jani és pont.


Após felesége is csak Aranka nekik.

2023. jún. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim váltak el, és mindkettőjüknek hosszú kapcsolata van. Mi csak részben hatottunk a gyerekek általi megszólításra, ők találtak becenevet, amit az idősek elfogadtak. Úgy alakult, hogy a vér szerinti nagymamák a mama egy-egy verzióját kapták, apám élettársát a keresztnevén szólítják, a papák meg X papa, Y papa, Z papa lettek. A 3 pár nagyszülő nem zavarja a gyerekeket, nekik ez az alap, azon csodálkozott az ovis lányom, hogy a csoporttársának csak egy papája van.
2023. jún. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 NTBS ***** válasza:
90%
Keresztnevekkel? Zoli papa, Kati mama stb.
2023. jún. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk simán a keresztnevén szólitják anyukám élettársát és apukám feleségét
2023. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak az én szüleim váltak el, anyámék és anyósék keresztnév+ Mama-Papa, apámék meg Mami és Papi, mert nekik ez tetszett. Nincs ebből gond, abból lenne dráma, ha Lacinak kéne szólítani a mostohapapit.
2023. jún. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!