Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvált nagyszülők esetében...

Elvált nagyszülők esetében nálatok hogy működik?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a kisbabánk. A nagyszülők az én részemről és a férjem részéről is elváltak, és mindenkinek van új párja.

Nálatok a nagyszülők párját, hogy fogja hívni a gyerek? Édesanyám nagyon szeretné,ha a mostani párját a gyerek Tatának hívná, de akkor mindenkinek meg kéne, hogy engedjem, nem? És legyen 4 mama és 4 tata? Kicsit tartok tőle, hogy a gyereket is mennyire zavarná össze.


Aki volt már hasonló helyzetben nektek mi vált be? Hogy működik? Hogy lett megoldva?



2023. jún. 12. 00:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
Ja igen, a gyereket semmennyire nem fogja zavarni, alapesetben 2 nagypapája lenne, most hogy lesz neki 3 vagy 4, ez nem olyan, mint hogy Apa csak egy van mindenkinek.
2023. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én leszek a különc.:D Az én nagyszüleim annak idején a születésem előtt váltak el, külön párjuk lett. Tatám azóta is együtt van az élettársával,30+ éve,de gyerekként sem jött soha a számra valahogy az "Éva mama". Mindig Éva néni volt,mai napig. Persze kedvelem,de nekem ő lényegében senkim,csak a tatám élettársa. Mamámnak(ő meghalt gyerekkoromban) az élettársát gyerekként viszont bácsi nélkül "Józsinak" hívtuk tesómmal, ő így kérte. Nálunk anyósnak őszintén megmondom több férje is volt az elmúlt években,most is van egy aktuális. Nem lesz tatája a lányomnak mindig más.:D De mint írtam a környezetünkben én sem ezt látom,csak nálunk volt ez gyerekkoromban.
2023. jún. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
10-es vagyok, a szüleim 10 évig voltak együtt, az új párjukkal meg már több, mint 30 éve mindketten, szóval nálunk evidens volt, hogy mindenki nagyszülőként van tekintve, hisz stabil kapcsolat mindkettő.
2023. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12# vagyok. A 6-ost nem tudom miért pontoztátok le,mert nálunk is ez van. Anyósnak évente új férje van fél évig,legyen mindenki nagypapa a lányomnak?:D:D Vicces lenne és baromság. Illetve nálunk is tatám élettársa 30+ éve együtt vannak,de nem vérszerinti rokon, lényegében nekem "senkim",sosem tekintett ő sem ránk és mi se rá vérszerinti kapcsolattal. Neki is megvannak a külön unokái,ahogy tatámnak is. Az ő velm egyidős unokái is tatámat világ életében "Zoli bácsizták". De ugyanígy ha anya kiskoromtól kezdve másik férfival nevelt volna, ő sem lett volna soha az apám. Attól még kedveljük őket. Nem tudom ebbe mi a furcsa. Attól még hogy stabil a kapcsolatuk, bármikor szétmehetnek.
2023. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Off: miért tata? Azzal mi a baj, hogy papa? Nálunk az egy szleng random idős bácsikra, olyan mint a nyanya.
2023. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Józsi bácsi, Évi néni a nagyszülők új párjai, de másoknak sokszor hozzáteszi, hogy pótmama és pótpapa. 3,5 éves és nagyon tetszik neki, hogy van 2 mama és 2 papa +1 pótmama és +1 pótpapa, így neki mindenből 3 van.
2023. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15# Nálunk is tata volt kiskorom óta. :D Így hívták anyáék is a nagyszüleit. Nálunk senki nem hívott senkit papának,gondolom megszokás lehetett. Én is sokat gondolkoztam felnőttként róla miért így van/volt,miért így tanították,de mivel születésem óta ez van,meg az egész családomba ez a "divat",távolabbi rokonoknál is,gyerekkori barátnőknél is,így nyilván csak elméleti szinten gondolkoztam ezen,már nem tudnám papázni,ha akarnám se. 12# vagyok.
2023. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyik nagymamám elvált. Van új párja, akit én a nagypapámnak tekintek, nem is ismerem a vérszerintit. Én a keresztnevén hívom, és utána hozzáteszem hogy pápa.
2023. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
A gyermeket semennyire nem fogja összezavarni, ebben nő föl ez lesz neki a természetes. Nálunk is 3 papa van és így van ez jól. ;)
2023. jún. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!