Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerek többször ellentéte...

Ha a gyerek többször ellentétes irányba indul meg, nem a hang forrása felé, akkor az milyen probléma?

Figyelt kérdés

Csöngő telefont kerestünk a lakásban iskolással, eltüntettem és nem tudtam hol van. Egyszer kétszer játszottam még vele ilyet(elsőre nem játék volt), nem ment neki.


Hallásvizsgálata volt páréve zajszűrős szobában, ott mindent értett, kijöttünk, hogy hibátlan a hallása. Védőnő párszor szűrte, volt, hogy totál ellentéteset nyomott, volt, hogy egy kettőt tévesztett, de figyelemzavarral már így is oké volt, illetve a védőnő szerint a gyerekem csak szivatta, mikor mindet ellentétesen hallotta. Érdemes lenne elvinni altatásos hallásvizsgálatra?


Gond volt mindig, hogy nem figyel, visszakérdez sokat, hangosabban beszél kicsit, sokszor félrehall szavakat, ezért pár szót rosszul mondott(pl vatkan), mi van, ha olyan hallásgondja van, hogy a hallás irányát téveszti vagy létezik ilyen egyáltalán? Vagy ha mégsem hall teljesen tisztán, csak iqból kompenzál? Létezik olyan minimális eltérés, amit a "sima" hallásvizsgálaton nem tudnak kiszűrni csak altatásoson? Mittudomén csak leheletnyi eltérése van. Beszéde is kicsit késett, de korán megtanult írni, olvasni, logopédiai gondja is volt.


Te elvinnéd a gyereked altatásos hallásvizsgálatra a helyemben?


2023. jún. 18. 06:33
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
A leírtak alapján gondolkodás nélkül vinném.
2023. jún. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Én is vinném ezek alapján.

A védőnő milyen cuki. Csak szivatta. :') de még így is inkább bevállalnék egy felesleges kört vele. Bár szerintem nem lesz felesleges.

2023. jún. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kicsit tartok attól, hogy altatnák, annakidején is azért voltunk csak sima audiológián a siketszobában, azt mondták az teljesen korrekt hallásvizsgálat, meg ugye a védőnőnél ilyen fejhallgatós van. Egyébként tényleg volt, hogy szivatta a gyerek, látszott, hogy vigyorgott és nézett rá, de nem mindnél. Logopédián a halandzsa szavak ismétlése sosem ment neki, a mai napig nem nagyon megy, meg egy kettőt tévesztett a zajos mondatos részen, de a zajban szavak mind mentek.


Az a helyzet, hogy féltem az altatástól, mert már több hallásvizsgálaton is mondták, hogy nincs gond, volt timpanometriáson is és nem tudom, hogy az altatásos mennyivel "alaposabb", mint a siketszobás, a fejhallgatós meg az a műszeres.

2023. jún. 18. 06:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Spontán alvásban is végeznek BERA-t.
2023. jún. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bera nem jó a fülébe már, 9 éves.
2023. jún. 18. 07:39
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Biztos nem engedném altatni emiatt a gyerekemet, már ha az altatás itt a rendes, aneszteziológus által végzett mélyaltatast jelenti.

Nekem nincs bajom a hallasommal, de bizonyos zajokat nehezen tudok pontosan helyre tenni. A múltkor a fulhallgatomat kerestem így az ellenkező irányban.

2023. jún. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Timpanometrián voltatok? Sote fülészeten csinálják, nem altatnak hozzá, az eredmény független a gyerek közreműködésétől és teljesen megbízhatóan mutatja a hallási képességet.
2023. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Bera nem jó a fülébe már, 9 éves."


Ne viccelj már! BERA vizsgálatot felnőtteknél is végeznek.

Egyébként is az a legjellemzőbb, amit altatásban végeznek. 99,99999 % azt akarják a gyerekednek.

Csecsemőknek elvégzik altatás nélkül felületi alvásban is.

2023. jún. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
*felszínes
2023. jún. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!