Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autista férjetek hogyan...

Autista férjetek hogyan viseli a gyerekek miatti nyüzsgést? Hogyan hangoljátok össze több auti megőrülésmentes együttélését?

Figyelt kérdés
Mikor a gyerekeket vállaltuk még nem tudtuk, hogy autista. A gyerekek vizsgálata során derült ki. Aki esetleg hasonló cipőben jár! Nálatok hogyan alakulnak a mindennapok?

2023. jún. 24. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Megoldható, hogy a lakásban minden érintett félre tudjon vonulni, ha szükséges?


Azt megkérdezhetem, mert gyanú van nálunk is, hogy derült ki a férjednél? Mi alapján küldték tovább?

2023. jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Autisták elvannak a saját világukban. Ez csak neked lesz őrület, mert semmit nem fognak csinálni ami "mi" vagy "ti" érdeke.
2023. jún. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Az enyém nem diagnosztizált, de tutira van valami baja (vagy auti, vagy ocd), gyerekkorában volt is ezzel bentlakásos pszichiátrián.

Rosszul viselte, majdnem ráment a házasságunk. Nekem nagyon béketűrő természetem van, ennek köszönhető, hogy még együtt vagyunk.

Most végre egy olyan lakásban élünk, ahol szinte teljesen el tud szeparálódni, ez sokat segített. Meg a gyerekek is nagyobbak, és ő is tisztában van a saját problémájával, és amennyire lehet, uralkodik magán. Pl.ha nem bírja, inkább lemegy sétálni, nem itthon cirkuszol.

És mielőtt megkérdezitek, miért szültem egy ilyen embernek: mert a gyerekek előtt nem derült ez ki. Azt tudtam, hogy ovis korában kezelték, de mindenki úgy gondolta, ő is, hogy kinőtte. A házasságunk amúgy jó, sokat dolgozunk rajta minden nap, hogy így legyen, és ő is igyekszik.

2023. jún. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Szintén, mint a 3-as.


Ha nekem nem olyan az alaptermészetem, amilyen, már rég nem lennénk egy család. Nálunk is a baba születése volt az "indikátor", olyan idegrohamai lettek, mint előtte soha.


Kemény, a mai napig is, de azt tudnod kell, Kérdező, hogy a férjed közreműködése is kelleni fog, máshogy ez nem megy.

2023. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy sokan nem tudják hogy az autizmus örökölhető. Szerintem a férjeddel kell megbeszélni hogy neki mik az igényei, illetve hogy ő cselekedjen ha érzi hogy sok neki. Most nyáron elég sok lehetősége van, pl elmegy ide-oda. Az én párom nem autista, vagy csak nem tudunk róla, de ő pl ha soknak érzi akkor felveszi a fejhallgatót és vagy podcastet hallgat vagy zenét, vagy játszik a gépen. De engem az se zavarna ha elmenne itthonról, mert tökmindegy hogy itt ül és ‘nincs jelen’ vagy elmegy és ‘nincs jelen’ amelyik a legjobb nektek. Persze napjában 2x ti is eltudtok menni játszóra, hogy ő is tudjon otthon nyugiban töltődni, mert az is fontos lehet
2023. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ahogy jártuk a gyerekekkel a vizsgálatokat, a legtöbb pszichiáter velünk is beszélt, külön-külön is és végül egyikük kibökte, hogy szerinte a férjem is autista. Mikor látta, hogy nem ugrunk ezért a torkának, akkor elmondta, hogy ez sokszor kiderül, főleg, ha több gyerek is érintett a testverek közül. Nálunk mindhárman azok, szerencsére kettő magasan funkcionáló. Ezt a meglátását elmondtuk a többi pszichiáternek, akik csak bólogattak, hogy ők is gyanítják, de nem mertek szólni... A férjem magán úton ment el pszichiáterhez, aki végül igazolta a gyanút.

Nem sok embernek kötöttük az orrára. 2 közvetlen munkatársa és a főnöke tud csak róla a munkahelyén, a család és a barátok tudják. Ahogy kesőbb elmondták, ők is érezték, hogy valahogy furcsa, de nem vészesen, viszont senkit nem lepett meg a diagnózis...

A férjem nem szeret kimozdulni itthonról, ezért ő is fülhallgatóval a fülén próbál elvonulni a nyüzsgéstől, de ez elég nehéz, mert a gyerekek közül kettő ADHD-s is és nem épp a csöndes típusok, a kicsi ráadásul ha nincs mondanivalója, akkor is folyamatosan echolál, szóval hacsak nem alszik, akkor beszél (de legalább már beszél!). Még csak most kezdődött a nyári szünet a sulikban, de a férjem már soknak érzi én meg próbalok ötleteket gyűjteni, hogy túléljük a nyarat. Ahogy telnek az évek a férjem furcsaságai egyre hangsúlyosabbak lesznek, a gyerekek meg egyre önállóbbak, önfejűbbek és hangosabbak ezt pedig egyre nehezebben tudom összehangolni.

2023. jún. 24. 09:39
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

elköltözni olyan házba, ahol van elég szoba és egyesével mindet beburkolni hangszigetelő lappal?

nem akarok amúgy bunkó lenni, de egy olyan lakóközösség, aminek az öt tagjából négy magasról leszrja, hogy mások is vannak ott, más igényekkel és esetleg néha nem ártana ezt is figyelembe venni néha, halálra van ítélve.

2023. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

bocsi de te most azt mondod hogy férjed autista sőt 2 gyereked is az tehát te vagy aki mindenkit lenyugtatsz helyre teszel stb

hát nem írigyelek .

nekem 3 gyerekböl 2 volt problémás kicsinek az egyik kinötte problámåját

måsik sajnos nem figyelemzavaros stb és én pl ugy ėrzem magam mint egy porond mester vagy boksz zsák stb.

2023. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Azta mariskáját, szòval van 3 gyermeked, akik autisták ès mèg a fèrjed is? OMG. Ne harahudj, de az jutott egyből eszembe, hogy nem irigyellek...sok erőt kìvánok!
2023. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálunk nincs diagnózis apáról,de amikor a kisebbik gyerekről (tizenévesen) kiderült,hogy magasan funkcionáló autista,nagyjából a család minden tagja és a barátok is azonnal úgy reagáltak,hogy aha,hát akkor van magyarázat a férjem furcsaságaira. Fiatalabb korunkban gyakran voltak dührohamai,ha elmentünk szórakozni barátokkal,mivel a sok embertől és a zajoktól,a kiszámíthatatlanságtól (meddig maradunk,pontosan mi lesz a program) kiborult egy idő után, és a mai napig vannak kényszeres cselekvései is. Érdekes módon az autista gyerek nyüzsgése nem borította ki,amikor kicsi volt,igaz, nála ez pici korában nem is volt annyira hangsúlyos,és gyakran el is vonult,talán ösztönösen. Nálunk inkább kamaszkortól kezdődtek a problémák,több volt a súrlódás köztük. A nagyobbik gyereknél inkább kiskorában voltak furcsaságok,de ezeket vagy kinőtte,vagy megtanulta kompenzálni,vele több konfrontációja volt az apjuknak. Amikor megkaptuk a diagnózist a kisebb gyerekről,megtanultuk lassan,hogyan kell kezelni a meltdownokat,azóta ezt apánál is gyakorolni próbáljuk kisebb-nagyobb sikerrel,mert ugye az evtizedes rutinokat nem egyszerű hirtelen felülírni. Az apjuk és a kisebbik gyerek gyakran elvonul a szobájába, ha úgy érzik, sok nekik az interakció,de nálunk nem is ez jelenti a fő gondot,inkább a programok szervezése,pl.a nyaralás,ami persze tele van kiszámíthatatlan elemekkel,ezt viselik nehezen mindketten.
2023. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!