Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cukros tea? Kell ez? Ti hogy...

Cukros tea? Kell ez? Ti hogy álltok hozzá?

Figyelt kérdés

Környezetemben lévő kisgyerekesek rendre mesélik, hogy elvileg van egy olyan irányelv, hogy 2 éves kor alatt a gyerek egyáltalán ne fogyasszon finomított cukrot (kristálycukrot, porcukrot) és igazából utána sem kellene. És hát... ja, igazából nem nagy titok, hogy tök egészségtelen.

Ehhez képest jóformán az összes óvodában az az alap, hogy megjön reggel a gyerek és belényomnak pár deci cukros teát.

Amikor az egiyk szülőbarátunk jelezte, hogy mi lenne, ha nem tennének cukrot a teába, akkor nemhogy az ovi, de a többi szülő esett neki, hogy hát az mi már, kell a cukor a teába.


és ugye ismerjük az "ovitea" kifejezést, lényegében cukoroldatrl van szó egy kis tea háttérízzel.


Ti hogy álltok ehhez? Kell a cukor a gyereknek? Próbáljátok kerülni? vag ypont, hogy jó, ha cukros teát meg ilyesmit eszik-iszik?



2023. jún. 29. 22:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell a cukor a gyereknek, de a tea meg kb.ihatatlan nélküle, úgyhogy ha ragaszkodunk hozzá, akkor kell bele a cukor. Szép cél cukormentesen nevelni a gyereket, de akkor olyan dolgokkal kell etetni/itatni amik nélküle is jók.
2023. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk (külföld) a bölcsiben/oviban nincs tea, úgyhogy ehhez a részéhez nem tudok hozzászólni.

Amúgy: 3 éves a kisfiam, kb. 1 éves kora óta kap édességet, de ez mennyiségben kb. heti 5 kocka csokinak felel meg (néha tényleg csoki, pl. a húsvéti csokinyusziját két hónapig ette nagyon pici darabokban), néha van süti itthon, illetve ha látogatók jönnek hozzánk, akkor túró rudi, nyáron veszünk jégkrémet/fagyit. A bölcsiben is szoktak kapni rendes cukrászsüteményt uzsonnára (heti 1-2x), meg mindig sütivel ünneplik a születésnapokat (a bölcsi adja, bevinni nem lehet). A tiltást károsnak találjuk, a mértéktartást annál hatékonyabbnak.

Engem egyébként egész kiskoromban NAGYON szigorúan fogtak édességek terén, zugevő lettem, néha falásrohamokkal (néha még most is). És amíg kaptam zsebpénzt, kb. az első adandó alkalommal édességre költöttem :(

2023. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon nem kène cukros levet adni a gyereknek. A cukorka ès az üdìtő, cukros tea a legrosszabb a fogaknak. Gàz, hogy az òvodàkban ilyet adnak.

Ha màr èdessèget akar adni az ember, akkor a csoki, sütemèny nem annyora kàros. Főètkezèssel összekötve, utana fogat mosva a legkisebb a kàrokozàs.

2023. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Én teát sem adok. Az ovink pedig komolyan veszi az egészséges étrendet.

Más kérdés, hogy a répaszeletes, halkrémes szendvicseket, amit uzsira adnak, a legtöbb gyerek meg sem eszi. De nem adnak cukros teát sem, és nem hiányolta eddig senki.

2023. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
#1!A tea pont olyan. Nagyon édesszájú vagyok(már IR-es), de a teát lassan 20 éve üresen iszom. Nyilván nem csalánteát kell itatni a gyerekekkel vagy dög keserű zöldteákat, de az a gyerek, aki nem cukorfüggő, simán meg tudja inni üresen a gyümölcsteákat és még ízlene is neki. Vagy ha már muszáj, akkor miért kell egy kilót rakni poharanként? Pár éve ebből volt a balhé, hogy édes tésztákat se lehet cukrozni az ovikban, így inkább a gyerekek nem esznek, de mi értelme, ha a tízszeresét megkapják teában?
2023. jún. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel otthon nem kap ilyet, ezért nem gond. Az a napi egy pohár tea nem a világvége ha cserébe otthon nem tömik édességgel.
2023. jún. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Én itthon a teát termelőtől vásárolt repcemézzel készítem, de csak akkor, ha beteg. A méz kiváló a köhögésre. Cukrot nem is tartunk itthon. Bölcsibe meg sajnos nem tudjuk befolyásolni, ez van alapon megy a dolog :/

Nem tartom a cukrot ördögtől valónak, egészséges mértékben nem árt.

2023. jún. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
6-os: annyiban gond, hogy hozzászokik a szervezete, hogy délelőtt az egekbe lövik a vércukorszintjét. Ez lesz számára a normális.
2023. jún. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

Én is tartok ettől. Nálunk semmi cukros nincs, senkinek nem hiányzik, teából se, semmiből, mindenki - a gyerek is - tökéletesen boldogan issza az üres gyümölcsteát, vagy vizet. Tök sok energiát öltem abba, hogy egészséges viszonya legyen az étellel, mivel nálam pont, hogy elbaxták, és ez sikerült is, és iszonyúan irritál, hogy nemsokára oviba megy, ahol a jó magyar módi szerint a gyerek egyen cukros zsírt, mert az "kell neki".

És nem az lenne a bajom, ha néha kap valami édeset, eddig is evett néha 1-1 tortát vagy csokit, ha ünnep volt, de a minden nap egy deci cukoroldat és hetente 2 torta a Pistike szülinapján meg csokika a Józsika szüleitől, meg ügyesek voltatok nesze jutifalat kekszecske/cukrocska stb az baromira nem néha. Az kicsit se érdekel más mit töm a gyerekébe, ő dolguk, de zavar, hogy ez fordítva nem elvárható, hogy azt is tartsák már tiszteletben, amit én szeretnék. De meglátjuk, lehet vállalom az ügyeletes faxfej anyuka szerepét, csak hagyják békén a gyerekem ezekkel a szrokkal.

2023. jún. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
Hát nem tudom, sose volt annyi időm hogy azon kinlódjak mennyi ovis teát iszik a gyerekem az oviban és hogy az cukros vagy sem. Majd ha felnő eldönti hogy szeretne e cukor mentesen élni. Én is iszom teát sőt kávézom is, csokit is eszem. Hétvégente pedig lecsúszik egy pohár bor. Most legyek álszent és játsszam el a nagy cukor tagadó ősanyát? A tortáról ne is beszéljünk, azt meg én sütöm nekik. Az oviban is kapnak csokit is, cukorkát is, sőt tortát is.Lemozogják mikor fél 11-től délig az udvaron vannak,meg délután mikor hazajönnek.
2023. jún. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!