Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves kislányom fogai szuvaso...

3 éves kislányom fogai szuvasodnak, mi lenne a megoldás, hogy ne romoljanak tovább? Nem szokott cukros üdítőt inni, túlzott mértékben édességet enni, és mégis. Több őrlő foga is szuvasodik.

Figyelt kérdés
Itt az sztkban, de még magánban sem foglalkoznak tejfoggal, mondván, hogy úgyis kiesik. De addig még évek vannak, és ha ilyen ütemű marad a romlás, addigra már nem lesz foga se, csak a csonk.Nagyon elkeseredtem, hogy romlanak, és még jobban, hogy nem segít egy orvos sem, hogy megállítsuk a folyamatot. Nem akarom, hogy emiatt csúfolják majd az oviban.
2015. febr. 5. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elmex fogkrémet használjatok.
2015. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

valami oka csak van! mi lehet az? fogmosás? cumisüveg? esetleg nagyon beütötte a száját és megsérültek a fogai?

biztos romlanak, nem csak szürkülnek? mert mondjuk ha fluoridos fogkrémmel mos fogat és lenyelni akkor elszürkülhetnek a fogai, ugyanis a fluorid idegméreg.

más tippem nincs. de engem felháborít, hogy nem segítenek az orvosok! pláne pénzért se! :(

2015. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3 évesen még nem ovis? Nálunk az oviból mindig viszik fogászati szűrésekre. Kapunk papírt, hogy szükséges-e visszavinni. A kisfiamnak is 3 évesen kellett először tömni egy hátsó fogát. Jól tűrte. Ne hagyd annyiban a dolgokat, mert minél kisebb a szuvasodás a fogán, annál biztosabban nem fáj a fúrás, nem ér ideget. Barázdazárást szoktak csinálni egyébként. Használtam még Elmex gélt is, egyszer kell egy héten.
2015. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De, persze, hogy ovis. Arra fel írtam, ha majd fekete letört csonkok lesznek a fogai helyén.

Itt tényleg lecarják a gyereket. Pedig vinném én magánhoz is, de ő se foglalkozik vele. :(

2015. febr. 5. 22:06
 5/12 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy szuvas, sőt, már lyukas az egyik nagy őrlő.

Minden este alaposan megmosom a fogát, most Gabival.

Az apai nagyszülőknek volt csapnivalóan rossz minőségűek a fogaik.

A hátsó fogait nem üthette be. Az első fogain nincs még szuvasodás, bár az egyik szemfogán mintha látnék. :(

Este már nem iszik, csak annyi tápszert (hogy tudja még mindig meginni, nem értem) amennyit a húga meghagy (kb 10-30ml). A nap többi szakában vizet iszik pohárból. Egy héten 1-2 alkalommal van szörp, esetleg kubu.

2015. febr. 5. 22:10
 6/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szia! Keress tovább fogorvost. Van, aki foglalkozik tejfogakkal is. De inkább magánpraxist keress. Az én 5 éves lányomnak gyakorlatilag az összes őrlője lyukas. Vagyis tömött, mert én találtam olyan doktornőt, aki elvállalta. Barátnőm a gyerekeit kifejezetten gyerekfogászhoz hordta, de ilyen speciális orvosról tőle hallottam először. Ne add fel, igazad van, tömetni kell a tejfogakat is, mert a szuvas tejfogak árthatnak az alattuk lévő csontfogaknak is. Egyébként én sokáig fluormentes fogkrémet vettem a gyereknek, és mikor 3,5 évesen megjelentek az első lyukak, egyből Elmexre váltottam én is, ami már fluoridos, mégis tovább lyukadtak a fogai...
2015. febr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Itt a városban van 3 sztks, aki rendel magánban is, de nem vállalják, mondván, úgyis kiesnek. :( Aki csak magánban rendel, ő sem vállalja. :( Nagyon el vagyok keseredve. Próbálok másik városban orvost keresni, de eddig nem sikerült.

A gyerekorvos is adott egy gyógyszert, hogy szedje a gyerek, de az csak a maradandó fogakat védi, ő sem törődik a tejfogakkal. Pedig véleményem szerint igenis kell, mivel egyrészt egészségügyi hatása is van a rossz fogaknak, másrészt lelki behatás, ha más gyerekek csúfolják a fogai miatt. :(

2015. febr. 5. 22:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éves a kisfiam,a felsö 4 foga szuvasodik,én is az Elmex fogkrémet javaslom.Neki szedett le a foltokban a fekete részböl,és nem terjed tovább.Szóval megállitja és nem engedi a többi fogát romlani.Minél előbb Elmex fogkrém,és heti 1x Elmex foggél.Sok sikert,ne keseredj el!
2015. febr. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Genetikai adottság lesz.

Apámnak nagyon rossz minőségűek a fogai. Gyerekkoromban nagyon egészségesen táplálkoztam, édességet 3 éves koromig nem is láttam, utána is szökőévente. Mégis emlékszem, hogy volt egy szénfekete tejfogam.


Felnőttként van 10 tömött fogam, pedig most se nagyon eszek cukrot és odafigyelek a fogmosásra, fogselymezésre. Egyszerűen rossz minőségű fogakat örököltem.


A férjem 10 évvel idősebb, hasonló életmód mellett (sőt, régen a cukros üdítők nagy rajongója volt) összesen 2 tömött foga van. Amúgy hófehér és egészséges a fogsora.


Most drukkolunk, hogy ezt tőle örökölje a lányunk, ne tőlem.

2015. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Marha jó dokik vannak arra. :(

Az én lányomnak is kilyukadt egy őrlője. Megkérdezte a doki, hogy be akarom-e tömetni. Naná, egy olyan fog, ami kb. 10 évesen esik ki.

A frissen kinövő csontfogak meg még nagyon gyengék, idő kell, amíg megerősödik.

Próbáljátok ki a xilit tartalmú fogkrémet, bár az sem csodaszer. A másik, amit én is ajánlok az Elmex.

A cukrot cseréljétek le xilitre (drága), lehet kapni xilit tartalmú rágót is. Ha nincs lehetőség fogmosásra, akkor lehet használni, ha tud rágózni.

[link]

Próbáljátok meg betömetni, legyetek erőszakosak.

2015. febr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!