Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom nincs még 8 éves és...

A lányom nincs még 8 éves és úgy látom hogy kezd serdülni. Nem korai ez még?

Figyelt kérdés
Már kikértem egy elvileg hozzáértő véleményét, ő azt mondta hogy csak korán érő típus. Most azon vacillálok hogy elviszem a gyermek endokrinologiára,mert nem vagyok nyugodt. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2023. júl. 10. 06:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz serdülés alatt?
2023. júl. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Olyan dolgok amiknek még nem kéne lennie egy alig 8 éves esetében. Nem szeretném részletezni.
2023. júl. 10. 06:37
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
A feleségem 9 évesen kezdett menstruálni, szóval benne van a lehetőség.
2023. júl. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnéd részletezni, tulajdonképpen nem tudunk véleményt sem mondani, mert ez így nem túl konkrét.
2023. júl. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

Nyolc évesen már nem kóros, ha kezd változni. Ebben a korban a másodlagos nemi jellegek már mutatkoznak. Változik a testalkat, kezd nőni a melle, szőrösödik.

Az első menstruáció sem extrém korai már ebben a korban.

2023. júl. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy anonim oldalon képtelen vagy leírni, mégis mit akarsz?
2023. júl. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Lányoknál elvileg 8 éves kor alatt beszélünk korai serdülésről. Nem tudom, mit jelent, hogy "még nincs 8 éves", hogy jövő héten vagy fél év múlva lesz a szülinapja, de ha aggaszt, vidd el nyugodtan endokrinológiára.

Ha te is korán érő voltál, az magyarázhatja ezt.

2023. júl. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Lanyom baratnoje 9 eves es mar vagy egy eve menstrual.

A mellei mar most akkorak mint nekem voltak 14 evesen

2023. júl. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért az orvos mellett a felvilágosításra is fordíts gondot, de ne így, hogy jujj, nem mondom ki...
2023. júl. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Szörösödésről van szó illetve nagyon erős lett az izzadságszaga is. Illetve mintha a cicik is beindultak volna. Nehéz elfogadni hogy ilyen korán kezdödött ez nála, de ha normális akkor beletörődünk. Azt szerettem volna ha még egy ideig kislány marad, akinek nem kell menzesztől tartania, és pl egy osztály kiránduláson nem kell betéttel vacakolni. Mondjuk ez még nem aktuális nálunk de nagyon aggódom érte.
2023. júl. 10. 07:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!