Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szomszédom rendszeresen...

Szomszédom rendszeresen veszélyezteti a kisbabáját. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tarsasházban lakunk és már többszöri alkalommal tapasztalom, hogy a szomszédom magára hagyja a pár hónapos babáját.

Tegnap pl a társasház előtti autóparkolóban hagyta a babakocsit, benne az alvó babával. Az anyuka pedig a ház mögötti udvaron beszélgetett a szomszédasszonnyal. A baba egy idő után felébredt és sírni kezdett. Az anyuka észre sem vette, mivel egyáltalán nem látott rá a gyerekre. Az egyik szomszéd ment ki és szólt az anyukának, hogy jöjjön màr, mert ordít a gyereke.


Kb 1 hónapja szintén a ház előtti parkolóban hagyta a babakocsit, babástól együtt. Az anyuka felszaladt valamiért a lakásba, közben hazaérkezett az egyik szomszéd és behajtott volna az autójával a parkolóba, de nem tudott, mert a placc közepén állt a babakocsi.


Egy harmadik eset, amikor a lakásban hagyták fent magára a 2 hónapos babát és elmentek autóval valahová.


Számomra ezek nagyon megdöbbentő esetek, mivel én is anya vagyok, felfogni nem bírom, hogy lehet valaki ennyire felelőtlen.

Szóltam a védőnőnek, aki annyival elintézett, hogy ne is mondjam neki ezeket, mert még hallgatni is rossz.


Én csak kérdezem, hogy mit tehetnék még ezen kívül a gyermek érdekében?

Komolyan aggódok érte.



2023. júl. 12. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Uristen ezt olvasni is rossz volt.

Szerintem csaladsegitonek vagy gyamhivatalnak kene szolni.

Foleg ha magara hagyjak a gyereket otthon.

Akarmi tortenhet,kerlek ne hagyd annyiban.akar anonim is lehet bejelentest tenni úgy tudom,ha nem akarod,hogy tudjak,te voltal

2023. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha legközelebb elmennek otthonról gyerek nélkül, hívd ki a rendőrséget, már ha biztos a lakásban maradt a gyerek.

Az ilyenre rá kell ijeszteni, mert addig fogja csinálni ezt, míg tényleg baj nem lesz.

2023. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Gyámhivatal!

Először elbeszélgetnek az anyukával.

2023. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Ha az otthon hagyott gyerekre ráhívod a rendőrséget, rá fognak jönni hogy te voltál. A parkolóban hagyott babakocsinál talán nem, de mire kiérne bárki biztos nem lesz ott. Ha nem bánod hogy tudják hogy ki jelentgeti fel, akkor inkább beszélj vele és csak fenyegesd meg finoman...
2023. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék az illetékes gyámhivatalnak. Akár fotót/videót is mellékelve. Ennek nagyon rossz vége lehet így.
2023. júl. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én először anyukának szólnék,hátha kapcsol,ha nem,vagy elhajt, akkor apukának is,ha ő sem,vagy esetleg egyáltalán nem akarsz konfrontálódni, akkor a gyámhivatalnak,de megemlítve azt is,hogy a védőnőnek már szóltál erről és lerázott.Ugyanis ő is hanyagul végzi a munkáját ezek szerint,és ez tragédiával is végződhet,és nem csak ebben az egy esetben.
2023. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát igen... én is ettől félek, hogy rossz vége lesz.

A védőnőt nem értem, miért nem intézkedik.

Ha legközelebb ilyet látok, videóra rögzítem vagy fotózom és jelentem a megfelelő szervnél.

Köszönöm a tippeket!

2023. júl. 12. 15:44
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Ezért mondom én hogy inkább az abortusz, minthogy ilyen car qhurva gyereket szüljön. Az ilyenre egy zacskó száraz zsömlét nem bíznék,nemhogy gyereket. Azt javaslom hogy vedd fel legközelebb videóra mikor ezt csinálja, majd az illetékes hatóságoknak meg kell mutatni.
2023. júl. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én jelezném.több helyen nem.várnék még egy esetet
2023. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fotóznod sem, egyszerűen csak szólj az illetékes gyermekvédelmisnek. Névtelen bejelentőként kezelik.
2023. júl. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!