Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nehézségeid vannak es ha...

Ha nehézségeid vannak es ha arra azt kapod akkor minek szülted meg, biztos megbántad, ilyenekre hogy kell reagálni?

Figyelt kérdés

az ilyen támadásokat mint amikor ugy allitanak be mintha nem is szeretnéd a saját gyereked(aki kozben a mindened), vagy ha anya létedre telefonozni mersz mikozben éjjel nappal dolgozol meg gyereket nevelsz de rá mertél nézni a telodon a netre es ez miatt elhordanak sz.ranyáznak? es még rossz híred is keltik es neki hisznek?


az ilyen bántalmazókat hogy lehet kezelni ha rokon, vagy a saját anyád?

aki nem ilyen rokonokkal van megáldva es semmi ötlete az ne irjon.



#anyák abuzálása
2023. júl. 22. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ignorálni, és kiiktatni az életemből. Nekem is van ilyen rokonom, itt lakik a közelben, és ignoráltam. Elég szépen leépítette ezeket a megjegyzéseket, mivel nem volt reakció.


Az alternatív ötlet hogy nem állok vele szóba.

2023. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én simán kizárom ezeket az embereket az életemből. Akkor is ha rokon (van rá példa).
2023. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
csak most is a család(messzebbi rokonok a gyerek unokatesoi)náluk gyűlnek össze a kicsi pedig menni akar ami természetes.
2023. júl. 22. 09:18
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell nekik panaszkodni és akkor nem fognak így reagálni.
2023. júl. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kapcsolatot nem akarod megszakítani, akkor ignorálod. Elmész, de nem beszélsz vele, nem válaszolsz neki, nem mondasz semmit.
2023. júl. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

nem csupán panaszkodasrol irtam, hanem pl telefon. (egy anyának telefonja se legyen mert akkor sz.ranya)

vagy pl ha a gyerek edzocipoben van mert viszem focizni megint megy a sz.ranyázás hogy 30 fokban nem adok rá szandált(es nem fogja fel hogy a lábujja is szettörne ha szandálban fociztatnám!)

2023. júl. 22. 09:31
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

"egy anyának telefonja se legyen mert akkor sz.ranya)"


Értem. Tehát q rokonaid pl postagalambot eresztenének ha mento kellene?

2023. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

képletesen értettem hogy minden elkapott pillanatbol sz.ranyáz, rossz hírt kelt mindent kicsavar.

a rokonaimtol hallottam vissza azt is hogy minek állit be.

2023. júl. 22. 09:39
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele
2023. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Van egy kommunikációs mód, amihez nagy lelki erő, és teljes magabiztosság kell, azzal lehet az ilyeneket kezelni. Fapofával visszakérdezni, hogy ugyan a mondandód melyik feléből szűrte le, hogy te nem szereted a gyerekedet? Megkérdezni tőle, hogy képes-e empatikusan hozzá állni a témához, vagy hozzá inkább ne fordulj semmivel? Stb stb, de nagyon nehéz, mert ehhez higgadt, tiszta gondolkodás kell, ami általában nincs, mert az ilyen ember bármivel fel tudja bacni az ember vérnyomását az egekbe...

Jobb ignorálni, időjárásról beszélni, kerülni a válaszokat, a nehézségeid kibeszélésére más embert keresni, inkább kérdezni, ha muszáj kommunikálni vele, (az ilyen általaban imád saját magáról beszélni), otthagyni, megmondani, hogy nem akarsz erről beszélgetni, vagy teljesen megszakítani a kapcsolatot.

Tapasztalat. Rokon. Én a kapcsolat minimalizálását, és a 0 infóátadást választottam. Még így is fel tud húzni.

2023. júl. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!