Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ujdonsült anyukák! Ti is...

Ujdonsült anyukák! Ti is szoktatok sírni néha a mindennapok nehézségei miatt?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos fiam, nagyon jó gyerek, hálás vagyok érte. Viszont sokszor sírok mert fenekestül felfordult az életem amióta anya lettem.

Nem a baba miatt, hanem hogy van 1000 teendő emellett, de annyira fáradt szoktam lenni hogy nem tudom eldönteni mit csináljak előbb: takaritsak, egyek, igyak, zuhanyozzak, önmagamra szánjak időt, vagy ami tényleg fontos lenne: aludjak.

Nagyon maximalista voltam világ eletemben és a mai napig megcsinálok mindent magam körül, független a babától csak néha a baba felülírja a sorrendet. De nagyon ki vagyok lelkileg merülve és lassabban megy minden, félbehagyom és néha nem tudom rendszerezni mi a fontosabb. Ez általában rossz napjaimon jön ki ha keveset alszom, és hatalmas sírásba torkollik,néha kedvem lenne kimenni egy rétre és csak ordítani, belerúgni valamibe...olyankor semmi nem jó, semmit nem tudok jól megcsinalni, még egy főzes se úgy sikerül. fogalmam sincs mi zajlik bennem, volt ez a baba előtt is rossz napjaimon, de most extrém. Annó sokat sportoltam, levezettem az energiámat, ha alszik a baba szoktam edzeni itthon, de néha még abba se jó belekezdeni, félbehagyom.


Hogy vezetitek le magatokban a feszültséget? Sokat sírtok ha egyedül vagytok a babával?


2022. júl. 12. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A gyerek felnevel, ezt szokták mondani. Neked most azt kell megtanulnod, hogy nem dől össze a világ, ha nem sikerül mindent száz szazalékig megcsinalni, és most más a fontos. Meg kell tanulnod lelazulni, elengedni dolgokat, nem görcsölni. A sírás oké, persze, mindenki sír az elején, nehéz, meg hormonok, de ismerd fel, hogy mit kell valtoztatnod, mit kell megtanulnod. Sírj nyugodtan, de legyen valami ertelme is annak a sírasnak, mindjart mashogy fogod látni a dolgokat.
2022. júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hétben mindennap bőgtem kb. egy órát néha nem is tudom min. Csak elfáradtam és a hormomok. Sírtam, ha sírt és már nem volt ötletem min, meg olyanon is pl. hogy mennyire cuki a kis keze. :D Azóta ez már rendeződött, de pl. ma hajnalban is sírással indítottam a napot, mert nem akar beállni a tejem, 6 hetes növekedési ugrásnál járunk valószínűleg, nem alszunk, állandóan enne, sebesek a bimbóim, stb. Szóval megint elfáradtam... Ma van ilyen nyűglődős napom nekem is, amikor azt érzem, hogy csak egy nyugis éjszakáért mit meg nem adnék te jó ég.
2022. júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elején sokszor volt sírógörcsöm, gondolom a hormonok miatt. Azóta éjszaka szoktam néha, mikor annyira kimerült vagyok, és tehetetlennek érzem magam a kicsi alvasával kapcsolatban. Illetve ha nagyon nyűgös napközben, en kb 2 órát aludtam éjszaka, olyankor is eltörik a mécses. De sokszor jobb is utána egy kicsit
2022. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mintha engem írtál volna le, szintén 3 hónapos a fiam.
2022. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindennap játszok vele, szórakoztatom a fiamat, éneklek, táncolok neki, de ma szörnyen vagyok. Szegény meg nem tud mit csinalni csak pihenni meg "könyörögni" a szemével, de nem tudom neki mindennap ugyanazt a szintet nyújtani. Kb sétálni se lenne kedvem menni vele, a semmihez van kedvem a fáradtságtól kb. Szégyellem magam és rossz anyának érzem ma magam :(
2022. júl. 12. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pont ezt kene elengedned, ezt a görcsöt, hogy ma is parádéznod kell neki, miközben puccba vágod a lakast es megfőzöl egy hatfogasos vacsorát. Sokfele nap van, ez a nap egy ilyen nap. Nem tragédia, nem dráma, ma csak pihenünk, töltődünk, összebújunk.
2022. júl. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ❤
2022. júl. 14. 13:15
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Én is paráztam ezen sokáig, de hidd el röpke pár hónap és tényleg játszást/foglalkozást igényel a gyerek, vagy felügyeletet mikor már mászik, na az sokkal keményebb, és már bánom hogy nem voltam lazább az elején amikor csak nézelődött a pihenőszékben...


Ami nekem bevált: takarítási terv, akár kifüggesztve a hűtőre, minden napra kb 20-30 percnyi munka, 1-2 pihenőnap (igaz nekünk kicsi a lakás). Aztán ha épp nem volt kedvem, erőm adott nap takarítani, na bumm! Azóta meg aztán, fogzás, nulla alvás mozgásfejlődés miatt, szóval van még lefelé a lejtőn :D


De a legfontosabb: ha a baba nem sír, a saját legfontosabb szükségleteid jöjjenek: WC, evés-ivás, alvás. Ezután esetleg a kajakészítés (érdemes lehet néha rendelni az ebédszállítóktól, ha tudtok), utána a takarítás. A baba meg nézhet a pihenőszékből amíg mosogatsz vagy főzöl és kommentálod neki vagy énekelsz... Hidd el jobb neki is ha megtanulja hogy nem áll meg az élet miatta.

2022. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, még pár tipp: magnézium, plusz valami jó multivitamin, illetve vaskészítményt ha szedsz, számítani fog, hidd el.


Ha elalszik a gyerek néha lazíts este egy itallal (ha ihatsz,vagy smoothie, kedvenc nasi, vagy hasonló), én hetekig csak ledőltem a fotelba és filmeztem, de nagyon feltöltő volt.


Napközben sétáljatok nagyokat, sokat segít.

Szerintem a gyakori kiborulás meg a szülőség velejárója :)

2022. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!