Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az újszülött gyerekek miért...

Az újszülött gyerekek miért olyan esetlenek?

Figyelt kérdés
Miért kell az anyjuknak kézben tartva szoptatniuk,miért nem tudnak járni pár napos korukban,miért kell őket pelenkázni?A legközelebbi rokonunknál,a csimpánznál miért nincs ez?
2010. okt. 14. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Ez most komolyan egy kérdés? Hány éves vagy?

Nekem a szüleim, meg a fiam a legközelebbi rokonom, de Ők nem csimpánzok, de lehet hogy csak nem vettem észre...:-)

2010. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Bizony, egy csimpánzbébi is nagyon elesett az első hetekben... Bár nem a csimpánz a legközelebbi emberszabású "rokon", hanem a bonobó. Hogy miért annyira fejletlen az embergyerek a többi emlősutódhoz képest? Ez az ember két lábon járásával van kapcsolatban. Nem tudna megszületni, ha ennél nagyobb fejjel, aggyal születne. [link]
2010. okt. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Az egèsz akkor kezdõdött, amikor lemásztunk a fáròl ès felegyenesedve kezdtünk járni. Ahhoz, hogy ezt megtehessük a testünk vìzrendszere átalakult, többek között a csípõ átmèrõje is kisebb lett. Ìgy az utód kènytelen korábban a világra jönni, mert ha olyan fejlettsègi szinten akarna megszületni, mint a fõemlõsök utódai, akkor nem fèrne ki a leszûkült szülõcsatornán. Az álatújszülõttek fejletsègèt az embergyerek másfèl èves korában èri el. Szóval az álatvilághoz kèpest minden baba koraszülött.
2010. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
köszi,első válszoló.végre egy jót nevettem :)
2010. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!