Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az emberek miért szülnek...

Az emberek miért szülnek annyit, amikor már most látható, hogy a jövőben sok embernek nem lesz munkája, nem lesz pénze, rossz lesz az életminősége, vagy robotolni fog? Ennyire rosszat akarnak a gyereküknek?

Figyelt kérdés
2023. aug. 5. 12:27
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
25%
Mert bacni emberi jog, alapvető emberi szükségletek közé van sorolva.Hogy a megszülető gyereknek az alapvető emberi szükségletei ki lesznek e elégítve,pl kap e szeretetet, normális ételt, megfelelő oktatást,érzelmi biztonságot az már senkit sem érdekel. De anyu meg apu hadd szaporodjon,mert joguk van hozzá.
2023. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
70%
Azt látom, hogy a most 20 éveseknel nagyon "menő" ezt mondogatni, és erre fogni azt, hogy soha nem akarnak babát. Közben meg semmit nem tesznek azért, hogy a környezet élhetőbb legyen.. Hagyjuk már ezt. Senki nem tudja mi lesz 10 év múlva, szóval egy "lehet-re" én nem adok.
2023. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
31: Igazad van. Anyuci-apuci hadd élvezkedjen, a többi nem számít.
2023. aug. 5. 19:59
 34/37 anonim ***** válasza:
68%

De amúgy miért kell ebbe a témába jönni vitatkozni? Ennyire nincs kivel beszélnetek? Ennyire nincs társaságotok, hogy direkt hergeltek, csak hogy valaki szóljon hozzátok?


Vannak az oldalon ilyen figyeleméhes emberek, akik felbukkannak egy témában, de csak hogy elkezdjék szidni pont azt a témát. Pl. a kutyásban arról írni, hogy utálják a kutyákat és bántani akarják őket, vagy a könyvek témában elmondani, hogy mekkora időpocsékolás olvasni.


Remélem soha nem leszek annyira magányos, hogy ilyen szándékos keverésre, provokálásra szoruljak, csak hogy végre szóljon hozzám valaki.

2023. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
34: Igazad van, én sem szeretnék olyan lenni. Az emberi viselkedést szeretném megérteni, hogy mi veszi rá őket, hogy ilyen körülmények ellenére is gyereket akarnak.
2023. aug. 5. 20:44
 36/37 anonim ***** válasza:
38%

Ha most ennyire globális a kérdés, akkor nem a nem szülés a megoldás, hanem felismerve a problémát, úgy neveljük a következő nemzedéket, hogy képesek legyenek erre megoldást találni. Nem visszük velük tovább a féktelen fogyasztás, kimeríthetetlen készletek mentalitást, megtanítjuk nekik, hogyan tudnak tenni a földünkért, jövőnkért stb.

Ehhez pedig jön az, hogy lokálisan mik a lehetőségek. Nem egy Afrikai vagy indiai melyszegenysegben elő fogja ezt megoldani. Nekünk több lehetőségünk van erre, azert elég sok eszköz, tudás van már hozzá a kezünkben, csak tudni kéne tovább adni.

Egy korábbi hozzaszolasom lepontoztak, de pont emiatt írtam, hogy Magyarországon ezért nem jó döntés ma gyereket vállalni. Egyre kevesebb pozitív kilátás van a normális felnevelésükre, de ha ezt olyan országban lehet tenni, ahol megfelelő eletszinvonalat lehet biztosítani, akkor miért ne? Ki tudja, lehet épp most születik meg valahol a következő nagy tudós, aki megoldást fog találni eddig megoldhatatlannak hit problémánkra. Csak adjuk meg neki a lehetőséget.

2023. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
41%
Már most is nagyon nehéz érvényesülni, ha valaki nem kiemelkedő semmilyen téren. Pedig a többség ilyen. Így még lakáshoz jutni is kb lehetetlen, ha nincs örökség. Szóval én sem értem aki 3-4 gyereket vállal, az mire számít. Önző dolognak tartom a mai viszonyok közt, 20 éve még más volt a helyzet, akkor még az okostelefon is sci-fi kategória volt. Azóta sokat változott a világ. Rengeteg embernek lesz nehéz élete, akik mostanában születnek...és még nekem mondja valaki, hogy önző vagyok, hogy nem akarok gyereket.
2023. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!