Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi alapja lehet annak,...

Mennyi alapja lehet annak, hogy kb minden férfi azért nem tartja a kapcsolatot a gyerekeivel, mert az anyuka ellene hangolta őket?

Figyelt kérdés
Mozaikcsaládra készülök, most szedtem magam össze a válás után és készen állok. Eddig három férfival alakultak a dolgok. Ebből kettő nem igazán tartja a kapcsolatot a még kiskorú gyerekeivel: felszínes a kapcsolat, alig találkoznak, a távolság se nagyon lenne akadály, az egyik 1 óra buszútra van a gyerekektől, a másik egy városban él velük. A válasz: "Anyuka ellenem fordította a gyerekeket". Kérdezem, hogy mivel, az igazsággal? Erre nem reagálnak, azt mondják, hogy hazudik a nő össze-vissza nekik.
2023. aug. 7. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapból megvan a véleményem azokról, akik a volt párjukat hibáztatják mindenért. Tipikusan olyan ember, akinek 0 az önreflexiója. Nálam ez egy red flag lenne ismerkedésnél.
2023. aug. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 1-essel. Az én szüleim is elváltak, apám lépett félre, el is költözött, gyerektartást se fizetett. De amíg kicsi voltam, anyától soha egy rossz szót nem hallottam rá. Ha esetleg akart látni, elengedett hozzá, ha én akartam menni hozzá, sose mondta, hogy ne menjek mert apám ilyen meg olyan.
2023. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem váltak el a szüleim, de viharos volt a kapcsolatuk. Anyám csaladtagjai is előszeretettel mocskolták apámat előttem. De mindig tudtam, hogy mi merre hány méter, mert ismertem apámat.
2023. aug. 7. 14:17
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Engem is "tiltott" apámtól anyám.

Elmondta, hogy nem törődik velünk, ne is küldjek neki levelet, mert úgyse válaszol rá (titokban küldtem, de válasz nem jött), nem fizet gy.tartást, stb.


Később iskola helyett titokban elmentem apámhoz (senki nem tudott róla előtte). Ő megmutatta, hogy igenis fizeti a tartásdíjat (rózsaszín csekkek), valamint ajánlott levél szelvényekkel bizonyította, hogy küldött levelet postán (az én nevem volt a leveleken)

Párat elhoztam, és kérdőre vontam anyámat. Válasz helyett egy jókora pofont kaptam, de akkorát, hogy elestem.

Attól a pillanattól kezdve kutakodni kezdtem, és meg is találtam apám nekem szánt leveleit, több évre visszamenőleg, mindegyik felbontva.


Azóta elköltöztem anyámtól, vele nincs is kapcsolatom (ha akar keresni, tudja a számom, de 10 év alatt egyszer sem keresett magától), bátyámmal (aki anyámmal él együtt) és apámmal folyamatosan tartom a kapcsolatot...


Utólag kiderült az is, hogy nem apám miatt váltak el, hanem anyám miatt (vagyis miattam, mert én voltam a válóok, amiért megszülettem)

2023. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
99%

Én elvált vagyok. Az exem férjnek kutyaütő volt. Viszont mint apa egy rossz szavam sincs rá.

Na most kb csak magammal baxnék ki ha a gyerekek fejét teletömném baromságokkal. Hiszen akkor nem szívesen mennének hozzá/vinné el őket. Én meg elesek a hétközbeni illetve 2 hetente a hétvégi "szabadidőktől" (Nálunk a volt férjem hétköznap is van hogy értük megy a suliba, oviba és csak este hozza őket haza, délután vele vannak)

Szóval a magam részéről igen csak örülök ha van egy pár óra munka és gyetekmentes időm.

Ettől nem fosztanám meg magam alapos indok nélkül

2023. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Létező jelenség, de nem tudom, mennyire gyakori. Akiket ismerek, és nem együtt nevelik a gyerekeket, ott van példa arra is, hogy különmentek békében és nem a gyereken csattan az egymás iránt érzett ellenérzés, meg a fordítottja is.


Az ismerősi körben ahol anyuka a gyereket apa ellen hangolja, ott apa is hangol anya ellen, de még a nagyszülők is, csak szegény gyerek szív mindenkitől, pedig neki aztán köze nincs hozzá, hogy a születése előtt tíz évvel ki kivel kurt félre.

2023. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen is meg olyan is.

Viszont én több olyat ismerek, aki az új nő miatt tojik a gyerekeire.

Meg ha pl anyuka ellene hangol is, az azért nem indok a tartásdíj nem fizetésére. Ahogy írtam, biztosan van olyan is, ahol az anyuka miatt rossz a kapcsolat, de én nem tudnék kezdeni egy olyan férfivel, aki elhanyagolja a gyerekeit csak azért mert már szétmentek az anyjukkal.

Azt is tudom, hogy az új pár - tisztelet a kivételnek - általában még örül is ennek, ha nincs, vagy csak kevés kontakt, sőt olykor ők is vastagon benne vannak ebben, viszont mindezek ellenére is ezt egy nagyon súlyos jellembéli hibának tartom, akit ilyen vagy olyan okokból nem érdekelnek a saját gyerekei.

2023. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Létező jelenség, de talán nem olyan gyakori, mint ahogy a pasik előadják.

"Kérdezem, hogy mivel, az igazsággal?" Szerintem ne így próbálj pasizni🤣

Készen állsz egy kapcsolatra. Hát, ebből nem úgy látszik. Tele vagy sérelemmel. Egyetlen mondatból te levonod a következtetéseket és azonnal támadsz. Bocs, de erre senki nem lesz kíváncsi, ilyenből már volt egy, attól vált el.

(Nőként írtam.)

2023. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem két tapasztalatom van.

Az egyik mikor “normálisan” válnak el a szülők és nem a gyereken csattan.

Ez esetben édesanyám és édesapám, akik a válásuk után se hangoltak egymás ellen, sőt azonkívül, hogy tudom a valódi okát miért mentek szét (apám elhagyta még két éves koromban anyámat egy másik nőért), anyum sose szidta előttem apát. Apa is keresett mindvégig és próbált ugyanúgy az életem része maradni. Szerencsére mindkettőjükkel jó a kapcsolatom felnőttként is.


A második, jelenlegi párom volt kapcsolatából van két gyereke. 9 és 2 évesek. Itt sajnos nagyon csúnyán váltak el - az ex nő egész családja/rokonsága velük egy társasházban lakott és párom nem bírta tovább elviselni nekik a mindenbe beleavatkozásukat, ezért közös megegyezés alapján elváltak, amit az ex nő mégse tudott elfogadni. Még kezdetekben a nagy jött hozzá és nagyon szívesen töltött vele időt, apuka akkor is ugyanúgy kereste, hívta és írt neki, mint a mai napig (mostmár csak anyukán keresztül)…

mégis április óta nem hajlandó vele szóba állni, se találkozni… letiltotta minden felületen, ha párom anyukát kérdezte, hogy mi a baj, csak annyit reagált, hogy párom folyamat becsapja a gyereket. Ha kérdezi mégis mivel, akkor csak annyi válasz jön, hogy nem kötelező egyiküknek se megindokolni ezt az egészet (?????).

A nagy születésnapi ajándéka egy külföldi nyaralás lett volna, amit ő kért kimondottan - természetesen anyukával egyeztettünk és beleegyezett - majd két nappal indulás előtt hívta a gyerek az apját, hogy ő nem megy vele sehova és hagyja békén.

Én láttam mikor itt volt a gyerek, hogy jól érezte magát, mindig figyeltünk rájuk, folyamatosan velük foglalkoztunk és mégis idejutottunk.

Ámbár a nagy így nem kap már akkora figyelmet, mivel elérhetetlen… de a kicsivel ugyanúgy töltünk időt (ezt is csak amennyit a bíróság előírt, anyuka többet semmi szín alatt nem enged a páromnak). Szóval itt nem egészen mondott le apuka a nagyról, de nem tudja semmivel se magához csalni/kommunikációra bírni.

Sajnos nálunk volt(ak) olyan elcsípett háttérhangok telefonbeszélgetés közben a naggyal mikor az ex nő anyja ordított a gyereknek, hogy most azonnal tegye le a telefont, meg ne tudja többet, hogy azzal a mocskos senkiházi apjával beszél stb…

Szóval ha toxic tényleg az ex (itt az egész pereputty), sajnos az ilyen kihatással lesz.

2023. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

kollégámnak 3 gyereke van

ebből kettő rendszeresen jár hozzá és ö is elég szoros kapcsolatot tart velük, ellenben a harmadiknál használt az anya agymosása mert 2éve abszolút nem hajlandó találkozni az apjával. a kollégám próbálkozik mindig kérdi jönne e de már vissza sem ír ha megy akkor inkább a szobában van nem jön ki.


szóval van h az anya tényleg uszít az apa ellen.


saját példa: az elején jött rendszeresen majd 2,5 évre eltűnt, most h van csaja és annak gyereke és közös gyerek is már kúszna vissza de a gyerek elutasította a kapcsolatot. nekem nem volt részem benne - kvázi nem érdekel a dolog jól megvoltunk eddig is és ezután is.


ismerős minta apa volt válás után, aztán kattan úgy 6 év után, és lelépet külföldre azóta se kép se hang

2023. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!