Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki szeretne gyereket, és...

Aki szeretne gyereket, és gyerekvállalás előtt áll, nem tart a kialvatlanságtól, dackorszaktól, egyebektől, hogy hogyan fogja bírni? Vagy aki igazán vágyik gyerekre, annak ezek nem számítanak?

Figyelt kérdés

Most ez nem (igazán) kapcsolódik a kérdésemhez, de akik pl. szerettek volna 2. babát, és az elsővel is sokat éjszakázott, az nem gondolt arra, hogy esetleg mégjobban "megszivatja" magát több évig tartó nem alvással?

Vagy csak én gondolom túl? 😅


2023. aug. 7. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Nem, nekem elötte sem jutott eszembe ilyennel hülyíteni magam, a második elött sem, nem arra koncentráltam, mi lehet/lesz rossz, hanem a pozitív oldalt néztem mindig.

Söt, amikor harmadszor terhes lettem, és ikreket vártam, akkor sem stresszeltem magam elöre, hanem örömmel vártam öket is.


De akinek ez szivatás meg elöre hecceli magát, az jobb, ha nem vállal gyereket. Sajnos ma Magyarországon az a menö, akinek a gyerekválallás, nevelés borzasztó kínzás, aki meg örülni tud neki, elfogadja a negatívabb dolgokat is, azt lenézik.

Az természetes, hogy a gyerek(ek) mellett vannak nem-alvós idöszakok, van dackorszak, meg egyebek, de ezek mellett sokkal több pozitívum, örömteli idöszak van, amiért "megéri"!

2023. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A második babamnal mar eszembe jutottak ezek a kérdések,mert ismertem a lányomat,tudtam mit produkált pl a dackorszak alatt...de kellemesen csalódtam(egyenlőre)a fiam a lanyom ellentettje.nem hisztis(még)ejjeleket vegigalussza.amikor kelt enni akkor is evett és már aludt is
2023. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem.. Ez olyan, minthogy nagyon akarsz egy új munkát, de ahelyett, hogy kihivaskent, tanulási legetosegkent fognad fel, arra gondolsz hogy jajj emiatt dolgoznom kell. Ezek annyira nem negatívumok szerintem, megerosit minden és fejlodsz
2023. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi már egy ideje tervezzük a családalapítást, szóval nálunk ez egy nagyon tudatos döntés volt. Jelenleg az első babánkat várom. Tisztában vagyunk nagyjából a nehézségekkel, kapunk enyhe ízelítőket a keresztlányainktól. Nyilván nem lesz egyszerű, néha eszembe jutnak ilyesmi félelmek, hogy hogyan fogok épeszű maradni kialvatlanul, de mindenre van megoldás és valahogy majd meg fogjuk tudni oldani. Bízok ennyire magamban meg a férjemben is.
2023. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolkodtam ilyeneken. De így utólag azt mondom, hogy gyerekfüggő. Az első nem igazán volt dackorszakos, vagyis csak enyhén, tiniként se volt vele nagy gond. A második hisztis volt. A harmadik kő keményen feladja a leckét. Nagyon rosszcsont. És már belevágott a dackorszakba. Ha ő lett volna az első, akkor csak egy gyerekünk lenne.
2023. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, #4-es gratulálok a babához! ❤️✨
2023. aug. 7. 20:40
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
De igen, tartok tőle. Vannak félelmek, a terhességtől (egyáltalán fog e sikerülni, minden rendben lesz-e a babával, stb.)kezdve a szülésen át, kb az egész gyerekneveléssel kapcsolatban. Meg attól is hogy az egész életem, életünk megváltozik. Most minden nagyon kényelmes, azt csinálunk amit akarunk. Teljesen új lesz minden, hiába van rokon kisgyerek, vigyázni rá, eljátszani vele egy napot teljesen más,mint mikor a tiéd a teljes felelősség meg minden gyerekkel kapcsolatos dilog, örökre. De ettől még szeretnék, és tudom, hogy ha már itt lesz, akkor teljes szívünkből imádni fogjuk. De nincsenek rózsaszín cukormázas illúzióim.
2023. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Az első gyerekem sírt egész nap, éjszaka 10-20 alkalommal cicizett.

Rettegtem a másodiknál, amikor kiderült, hogy spirál mellett teherbe estem.

De igaz az, hogy minden terhesség és minden gyerek más.

Míg az elsőnél a terhesség se volt egy álom, mivel annyit keményedtem, hogy egy sima főzés közben is többször a földön feküdtem és sírtam.

Már terhesség alatt is alig aludtam, mert annyit ficánkolt, ès állandóan pisilni jártam, addig a másodiknál semmi ilyen problémám nem volt. Volt, hogy egész estéket aludtam át pisilés nélkül.

És szülés után is a kicsi sokkal nyugodtabb, kiszámíthatóbb, és mivel nem sír egész nap tudom, hogy mikor miért sír.

Éjszaka is 10 órát átalszik, pedig csak 7 hónapos, a fiammal ennyi idősen 3-5 órákat aludtam megszításokkal.

Nekem ez teljesen új, pedig már van egy gyerekem.

2023. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
De tartok, természetesen, de az a kérdés, hogy melyik erősebb: a vágy a gyerek után vagy a tudat, hogy a gyereknevelés mivel jár.
2023. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első két gyerek jó alvó volt,ennek ellenére eszembe jutott,mi van megszívom a harmadikkal.Így legyen ötösöm a lotton.😅Be is jött.5 hónapos ,már javul a helyzet éjjel,de pl.nappal 10-15 percekre alszik,hogy véletlen se lehessen semmit csinálni tőle.
2023. aug. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!