Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én gyerekem - te gyereked!...

Én gyerekem - te gyereked! Hogyan szoktátok a sulis és egyéb dolgokat megvenni, ha a párotoknak is van az előző kapcsolatából gyermeke? Ugyanolyat vesztek neki is mint a saját gyerekeknek vagy vele kivételeztek?

Figyelt kérdés

Nálunk anyuka kiakadt, hogy miért az ő gyerekükön akarok spórolni, miközben ez nem is így van. Most folyamatosan faggatja a lányt, hogy ugye a többieknek jobb/másabb cuccai vannak mint neki...

Heti váltásban van az anyjánál és nálunk.


2023. aug. 9. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha heti váltásban lenne nálunk, pont ugyanúgy vásárolnám meg neki a cuccokat, mint a közös gyerekeknek.
2023. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Biztos ugyanazt vennék
2023. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanolyat vennék.
2023. aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Heti váltásban van a gyerkőc velünk.

Először is megbeszélem az apjával hogy mit kell venni. És felosztjuk hogy ki mit vesz meg.

Náluk most lesz elsős a felesége gyereke. Így nagybevasárlást tartanak. (vidékiek vagyunk, felmennek pestre)

Idén Ő veszi meg a lányunkkal ami kell, hozza a blokkot és felezünk.

Nem gondolnám hogy a saját gyerekünknek cart vesz (sose szokott) tudja ő is hogy melyik márkákat preferáljuk jobban.


Egyébként engem nem érdekel ha a saját lányunk 10ezerért kap táskát, a felesége lánya meg 20ért.... Addig még év közben is tisztességesen megveszi amit kell és meg is tudjuk beszélni ezeket a kiadásokat (közösen döntünk a nagyobbakról, a kissebbeket pedig kb felváltva álljuk, de sosem számoltatjuk el egymást forintra, mert kb azonosan vásárlunk)

2023. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanazt venném.
2023. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Kérdés: a kisebbek kozosek vagy a tiédek?

Végülis mindegy, mindnek megvenném az ugyanolyat.

2023. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

3 gyermekem van, nem közösek. Két nagyobb, egy a lánnyal egy idős, harmadikosok lesznek. Én is ugyanolyat vettem nekik, igaz amit a fiúknak pasisban (kék, terepmintás), azt a lánynak csajosban (rózsaszín, egyszarvús, virágos), de nem a legjobb minőséget, mert úgyis elhagyják a kicsik, ellopják tőlük. Itthonra vannak a jobb felszerelések.

Az anyja most ki van akadva, hogy miért csak gagyikat kapott, ő nem ilyet akart. Én ezzel már nem tudok mit kezdeni, mert hiába mondom neki, hogy a 500Ft-os színestől nem kapok agyvérzést, ha 10 készlet elmegy gyerekenként egy tanévben, a 4000Ft-ost viszont nem tudjuk ilyen ütemben pótolni.

2023. aug. 9. 11:26
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így nehéz eset!

De muszáj a párodnak kompromisszumot kötnie az anyukával. Üljenek le beszéljék át h anyuka mit miert szeretne.

(csak mert én pont úgy vettem észre hogy a stineseknél érdemes a drágábva beruházni, de ez csak saját vélemény)

Szóval ezt így távmunkában megoldani nem lehet.

Le kell ülniük megbeszélni hogy apukának ennyi kerete van tanszerre. Anyuka is tegyen bele annyit, aztán alakítják h miből felel meg az olcsóbb, miből elengedhetetlen a drágább.

Utólag ezen puffognia értelmetlen

2023. aug. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

"csak mert én pont úgy vettem észre hogy a stineseknél érdemes a drágábva beruházni, de ez csak saját vélemény)"


Beruház rá: otthonra. Az iskolaba nem, mert el észtek a gyerekek. Leirta szerintem érthetően.


"de nem a legjobb minőséget, mert úgyis elhagyják a kicsik, ellopják tőlük. Itthonra vannak a jobb felszerelések."

"hiába mondom neki, hogy a 500Ft-os színestől nem kapok agyvérzést, ha 10 készlet elmegy gyerekenként egy tanévben, a 4000Ft-ost viszont nem tudjuk ilyen ütemben pótolni."

2023. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk én az ilyen eseteknél azt nem értem,hogy ezt miért a nő intézi? Ne legyen már a férfi ennyire életképtelen,már bocsi... Ezt a férjednek kell megbeszélnie vele. Üljenek le és beszéljék át,az ő gyerekükről van szó.
2023. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!