Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám,61 és a nagymamám,...

Anyukám,61 és a nagymamám, 87(saját anyja!)kapcsolata borzalmas.Sosem volt jó,de most pár éve elviselhetetlen kategória és én,37 vagyok az, aki ezt hallgatom,mind 2 féltől,kérésem ellenére.Fárasztó.Máshol is előfordul ilyen viszály?Vezet vmi békére?

Figyelt kérdés
Egyik kutya,másik eb kategória.A mamám fiatalon nem volt anyám mellett, mikor szükséges lett volna,stb.Ez vmiért anyámból idős fejjel bukott ki,verbálisan bántalmazza a nagyimat(annak ellenére, h főz rá).Nagyi egyébként szintén nem piskóta,egy rafkós öreg hölgy, vág az esze,mint a borotva,de simán eljátssza az ártatlan, védtelen nagyit.Szerintem nem lesz béke már sajnos,olyan régi,mély sebek ezek.Makacs mind a kettő.Nekem egyikkel sincs vita,(sem túl jó anya-lánya kapcsolat), de évek óta nekem panaszkodik folyamatosan mind a kettő, hiába kértem nem egyszer őket,h ne tegyék,nem érdekel a fröcsögés, teljesen leszív lelkileg Önző dolog. Mi lehet a megoldás? Természetesen kapcsolatot megszakítani nem akarok, de engem már nem tölt el örömmel, ha beszélnem kell velük, egy igazi teher, egy kötelesség.

2023. jan. 15. 07:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Ahogyan ezt felvázoltad, az egyiknek a halálával lesz ennek vége, sajnos. Neked pedig minél kevesebbet, illetve egyszerre rövidebb időt kellene jelen lenned az életükben, hogy el tudd kerülni, amit el akarsz.
2023. jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Abban a pillanatban ahogy elkezdik a manrtát a szavukba vágva elkezdesz az időjárásról beszélni. Ha nem segít ez akkor pedig elköszönsz, közlőd majd később jössz megint, ezt nem fogod hallgatni.

Amíg hagyod így fog maradni.

2023. jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Hacsak nem tudod leállítani időben a mondandójában, akkor erre nincs megoldás, két idős embert, akik sosem voltak jóban egymással, nem fogsz tudni kibékíteni. Egyébként az ilyen jellegű gyerekkori sérelmek idős korban szoktak felszínretörni, szóval ez a része "természetes" és igen, én is önző dolognak tartom a panaszkodást, azzal valóban a másik energiáját szívod le! Erre valóban a legjobb kifejezés az energiavámpír, mert a panaszkodót mindig feltölti energiával az, ha panaszkodhat, a hallgatót meg ha ez leszívja, akkor valóban az történt, hogy a panaszkodó a hallgatótól vett el energiát.
2023. jan. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell kommunikálni velük, akkor nem lesz kinek a vérét szívni :D
2023. jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám, h 37 évesen neked ezt, ezeket a veszekedéseket kötelező meghallgatnod...
2023. jan. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1.Igen, sajnos. Anyám már ki is mondta, amit gondol(mint mindig), hogy akkor nyugszik meg, ha az anyja elmegy. (mikor mondtam neki, hogy el kellene engednie a haragot, mert csak magának árt vele)

Így teszek, egyre ritkábban beszélek velük, mert erre nincs szükségem, de természetesen utána kapom, hogy nem is jelentkezem.

Mintha a falnak beszélnék, komolyan, látom, hogy nem hallják meg, hogy nem akarok belefolyni ebbe és nem tudják összekapcsolni azzal, hogy talán ezért nem jelentkezem.


#2. Ez kitűnő ötlet, kizökkenteni őket egy hétköznapi témával. Nagyon köszönöm, mindenképp kipróbálom!

Tudom, h így marad, hiába kértem szép szóval mind a kettőt. Ők, ők, ők...ez nem szeretet.


#3. Köszönöm, igen, sejtettem, h ebből nem lesz már béke sajnos.

S mindeközben, anyám éppen kezd úgy viselkedni, mint a mamám, amit szid benne, éppen azokat is megteszi velem (a fiú testvéreimmel nem!)

Nagyon remélem, hogy nem leszek ilyen én is.

Abszolút elfáradok utánuk való beszélgetés során, főleg a mama, mert ő tényleg semmi másról nem tud beszélni. Anyukámmal azért történik más is, azt még elmeséli, de a vége mindig a saját anyja szapulása.


És őszintén szólva, nagyon bánt, hogy ennyire semmibe veszik a többszöri kérésemet.


#4. Persze, de azért mégiscsak az édesanyámról és a nagymamámról van szó, nem a szomszédról, h nem beszélek velük többé.

Nálam ez nem így működik.

Természetesen érezhetően ritkult.


Köszönöm mindenkinek a választ!

2023. jan. 15. 08:32
 7/16 A kérdező kommentje:
#5. Nem a veszekedést magát hallgatom, hanem mikor felkeressük egymást, személyesem, telefonon, hogy beszéljünk, ki, hogy van, mindig a vége az, hogy nekem panaszkodnak a másikról, a másik háta mögött, tehát ez 4 szem közt zajlik.
2023. jan. 15. 08:35
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

#4. Persze, de azért mégiscsak az édesanyámról és a nagymamámról van szó, nem a szomszédról, h nem beszélek velük többé. - akkor így jártál. :)


Nálam is hasonló okok miatt alakult így, és nem bánom. Egy életem van, amit nem vagyok hajlandó más panaszkodásának szentelni.

2023. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
kerülni kell mindkettőt.
2023. jan. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolsó 2 válaszoló, természetesen van igazság abban, amit írtok és valamelyest kerülöm is őket.

De nektek nem hiányoznak?

Mármint nyilván nem a panaszáradat, de... Nem tudom, a család az család.

Nekem ezek nehezebben mennek emiatt.

2023. jan. 15. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!