Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én gyerekem - te gyereked!...

Én gyerekem - te gyereked! Hogyan szoktátok a sulis és egyéb dolgokat megvenni, ha a párotoknak is van az előző kapcsolatából gyermeke? Ugyanolyat vesztek neki is mint a saját gyerekeknek vagy vele kivételeztek?

Figyelt kérdés

Nálunk anyuka kiakadt, hogy miért az ő gyerekükön akarok spórolni, miközben ez nem is így van. Most folyamatosan faggatja a lányt, hogy ugye a többieknek jobb/másabb cuccai vannak mint neki...

Heti váltásban van az anyjánál és nálunk.


2023. aug. 9. 09:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy miért problémázik az anyuka, ha egyszer a te gyereked és az ő gyereke is ugyanúgy kapott... most nyilván a tiédnek azt fogod venni, amit megfelelőnek tartasz neki, most ha anyuka az ugyanolyan korúnak mást (drágábbat, jobbat, akármit) akar, akkor azt vegye meg neki ő, nyilván nem fog senki a saját gyereke kárára kivételezni a másikkal.

Ha jól értettem, amit leírtál.

Nyilván az a logikus, ha egyformán kapnak a gyerekek, és ha nem telik mindkettőnek a drágábbra, akkor kapja mindkettő az olcsóbbat, ezen nem kellene problémáznia anyukának, mert ez így logikus.

2023. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%

#9". Én is ugyanolyat vettem nekik, igaz amit a fiúknak pasisban (kék, terepmintás), azt a lánynak csajosban (rózsaszín, egyszarvús, virágos), de nem a legjobb minőséget, mert úgyis elhagyják a kicsik, ellopják tőlük. Itthonra vannak a jobb felszerelések."

Az egész szöveg ez. Ne ragadjunk ki részleteket.


Gondoltam nem terepmintás szinesceruzáról és unikornisos filctollról ír 🤔


Egyébkén ezekre mi mindig rákarcoljuk a monogrammokat. Szerencsére a lopások nem jellemzőek, azok meg amik eltűnnek meg azon a heten elő is kerülnek.

De ez csak egy kis megjegyzés volt a részemről, ami nem is releváns a kérdésben.

De köszönöm hogy ennyire figyelmes vagy!

Esetleg a kérdezőnek is tudsz segiteni vagy csak a kommentekbe jöttél belekötni?

2023. aug. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

Így is ugyanolyat vennék nekik. A ceruza fogyóeszköz, ha megveszi a 4000eset, hajra, ha elveszik, lesz pót , az 500as.

ha a táska nem tetszik vigye vissza aztán vegyen amilyet akar, vagy odaadnám neki a pénzt, oldja meg.

Pl ha az én gyerekeim 20 ezerért kaptak táskát, tornazsákot, felszerelést, ruhát, bármit, ott a pénz, vegyen amilyet tud.

2023. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományos család vagyunk, apa, anya, két gyerek, a gyerekek között két év van. Azért nem kapnak ugyanolyan dolgokat, mert mást akarnak.

Limitáltak az anyagi lehetőségeink, szóval örülünk neki, hogy az egyik leszarja a csilli-villi mintás füzeteket, a miaf@szás táskát, és az illatos radírt, mert ezek drágábbak, mint az ugyanolyan minőségű, de nem mintás cuccok. Viszont ez a gyerek az idősebb, szóval neki például több "saját" ruhát veszünk, ezeket általában ő választja ki.

A másik gyerek meg nagyon boldog a testvérétől örökölt ruhákban, ha épp úgy jön ki a lépés, hogy mondjuk pólót kell neki venni, akkor sem akar ő választani, mert nem érdekli. Cserébe kell neki a szuperhősös táska a dínós tolltartóval, de csak ha zöld, mert a kék nem szép.

2023. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én nem vennék egyformát tesóknak, ki lehet őket ilyesmivel kergetni a világból. Ki kell menni a boltba, válasszanak olyan ceruzát és táskát, ami tetszik(és megfelel minden a listájukon találhatónak) és éljenek vele. Annyi lenne, hogy táskából nem választhatna egyik sem 15 ezer alatt, ilyen herlitz, arsuna meg belmil meg topgal jöhetne csak szóba, minden másból tökmindegy az ára, hacsak nem kötnek ki márkát, mint nálunk pl a faber castell hb ceruzát, meg márkára pontos filctoll készletet.
2023. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!