Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak az a jó anya,...

Tényleg csak az a jó anya, aki kételkedik?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy azt írják jó anya vagy ha kételkedsz magadban, mert aki nem kételkedik abban, hogy jól csinálja-e azzal valami gond van. Ez tényleg így van?
2023. aug. 14. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2023. aug. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Soha nem olvastam ilyent, és soha nem kételkedem.

Ennek ellenére jó anyának tartom magam.

2023. aug. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Pedig baromi sokan mondják és sok helyen írják, hogy nem baj ha nem vagy biztos magadban, kétségeid vannak, mert abból látszik , hogy jó anya vagy. Persze ettől még hülyeség, nem ettől függ.
2023. aug. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Ezt kicsit kisarkítottad. Ezt arra szokták mondani, hogy abból, hogy izgul azon hogy jól csinálja-e látszik a szándék, hogy jól akarja, amiből következik, hogy valószínűleg nem rontja el nagyon, mivel a cél az elég jó szülőség, nem a tökéletesség. De persze ennyiből nem lehet messzemenő következtetést levonni.

És ez nem megfordítható arra, amit a kérdésben írtál. Tehát ha valaki már a 4. gyereket csukott szemmel, kéz nélkül is pelenkázza mert baromi rutinos, nincs semmi kétsége, attól még ugyanúgy lehet jó.

Nem kell szembeállítani a kettőt.

2023. aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is sarkítás. Az a jó anya, aki gondolkodik, megfigyel, és ha látja, hogy a módszere nem vált be, hajlandó változtatni. Nem kételkedő, hanem önreflektív.
2023. aug. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem én sarkítok, olyan kérdések alatt látom ezt válaszként, ahol nincs konkrét szituáció egyszerűen csak kiírja magából, hogy mennyire kételkedik és mennyire fél hogy jó anya lesz e. Erre szokták gondolom jófejségből ezt válaszolni.
2023. aug. 14. 10:18
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Ismerek pár szülőt, anyát és apát is, akik baromira meg vannak magukkal elégedve, hogy mennyire szuper szülők, és milyen nagyszerűen nevelik a gyerekeiket, közben pedig kívülről mindegyikről látszik, hogy ez azért nagyon nem így van. Olyanokra gondolok, akik például nagy hangon hirdetik, hogy az ő gyerekük aztán nem ilyen meg olyan, mert ők "nem úgy nevelik", közben meg a gyerek pont hogy "olyan", csak ők ezt nem látják vagy nem akarják észrevenni.

Szerintem a fejlődésre való képesség egyik fontos része, hogy ne legyek meggyőződve arról, hogy már most tökéletes vagyok mindenben.

2023. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

Jaj, megint a "sokszorolvasom" válaszelemezgetős Rainbowafterrain_hez van szerencsénk? Látom megint megszaporodtak a kérdéseid 9-cel fél nap alatt. ;-) Vagy van már másik profilod is?

Választ idézni most elfelejtettél?


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Lényegében igen, és kapaszkodj meg, nem csak az anyaság esetében, ugyanez érvényes párkapcsolatra, munkára is. Sőt, még a trollkérdések gyártására is. ;-)

2023. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nem talált, ne ma adj fel lottót. Egyébként fogalmam nincs kiről beszélsz.
2023. aug. 14. 12:03
 10/12 anonim ***** válasza:
10%
#9. Persze.😉
2023. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!