Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettenetes utálom az anyaságot...

Rettenetes utálom az anyaságot már. Èrez így más is?

Figyelt kérdés

Tervezett gyerek. 6 ève szültem. Ahogy megszültem, vele maradtam a szobában, akkor èreztem elsőnek azt, hogy ezt nem akarom. Semmi kedvem a sirást, hisztit hallgatni, kiszolgálni.

De összeszorítottam a fogam ès csináltam mert hát a fèrjem szerint èn akartam nincs kiszállás, belehajtottam a fejem csinálni kell most már.

Az elmúlt 4 èvben èrzem azt, hogy gyűlölöm ezt. Elegem van, hogy rajtam kívül mèg más dolgát is intèznem kell, kiszolgálnom, aggódnom èrte. Elegem van, hogy felborította az èletünket. Már nincs nyugalmas gondtalan èletünk. Nem mehetünk oda akkor amikor akarunk, nem akkor bújunk ágyba mikor akarunk, hozzá kell alkalmazkodnunk. Soha nem èlhetünk már úgy ahogy èltünk.

Ès ez rohadtul fáj, bosszant. Nem gondoltam akkor anno ezekre, csak, hogy okè legyen nekünk is gyerek.

Nem fogom elhagyni őket ha már ennyit kibirtam. De tèny várom, hogy kirepüljön 12 èv után.


Minden nap a règi kèpeket nèzem ahol ketten vagyunk, boldogok ès függetlenek, akik oda mentek csavarogni ahova akartak, ès senkivel nem kellett törődni.


Belefádtam ebbe unom, nem nekem való ez, más èletformára vágyom.

Kèptelen lennèk ezèrt elválni, de közben megbolondulok lassan a bánattól, hogy így megy el az èletem legszebb időszaka.

Tudom, tudom felelőtlen voltam de ha ezt valaki mondja, mindent mrgteszek, hogy ne legyen gyerekem.



2023. júl. 7. 22:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/144 anonim ***** válasza:
72%
Remélem ez csak egy trollkodás. Ha nem, vedd tudomásul, hogy amíg élsz, a gyerek mindig az életed része lesz. Még nagyon sok mindent meg kell tenned érte, addig is amíg felnő. Ezzel a gondolkodás móddal közvetve, de az ő életét tönkreteszed.
2023. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/144 anonim ***** válasza:
88%

Pedig gyerek mellett sem szűnik meg az élet , csak átalakul. Sajnálom, hogy így érzel.


Én nem foglak ekézni. Gyereket nevelni nehéz, ez tény.


Viszont szakember segítségét nem vetted még igénybe? Esetleg leásni a gyerekkori dolgokig? Kötödési problémák?

2023. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/144 anonim ***** válasza:
91%
Úgy tűnik, depressziós vagy. Keress szakembert.
2023. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/144 anonim válasza:
9%
Vagy talán ha megteheted, megbízol egy arra alkalmas valakit, hogy minden hónapban 2 hétig vele legyen a gyerek, 2 hétig meg lenne veletek. Így lenne spontán időd és szolgálati időd is.
2023. júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/144 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem neked nem a gyerekeddel van a bajod, hanem a házasságoddal, meg úgy alapból az életeddel.
2023. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/144 anonim ***** válasza:
96%

Mi van?

2 hétig mással, 2 hétig meg a szüleivel???

A gyerek érzései nem is számítanak? 2 hétig vannak szülei, 2 hétig nincsenek?

Ez valami vicc???

2023. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/144 anonim ***** válasza:
59%
Pontosan erről szól az anyaság. Igen, tényleg fárasztó, ezt, anyát látva elismerem. De anya amennyit dolgozik és főz, takarít ránk, ráadásul a tesóm is elég beteges szóval vele is voltak gondok, de én még egyszer nem hallottam őt panaszkodni. Az szerintem, hogy látod a gyerekeidet felnőni, erőt kell, hogy adjon. Én csak a gyerekeidet sajnálom egy kissé, én nem igazán szeretnék olyan anyát, aki megbánta a létezésemet. Szereted egyébként a gyerekeidet? Már ne sértődj meg emiatt. Lehet, hogy tényleg nem veled van gond, csak már ki vagy merülve. Szerintem mondd el ezt a családodnak, hátha tudnak egy picit segíteni, te addig pihensz és hidd el, kipihent, kitisztult fejjel mindent másképp látsz, lehet még szakemberre sincs szükség, csak egy hét szünetre. De ezzel magadnak is és a gyerekeidnek is ártasz. Hidd el megérzik ők, ha nem szívesen gondoskodsz róluk még ha nem is mondják.
2023. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/144 anonim válasza:
15%

#6 Biztosan sokkal jobb neki, ha állandóan tehernek érzi magát az anyja mellett.


6 éves gyerek, már talán rég meghaladta a szimbiotikus fázist, ha van egy hely, ahhol jól érzi magát, akkor az felfrissülés lehet neki és az anyának is.

2023. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/144 A kérdező kommentje:
Utolsó. Hidd el a fiúkkal is nehèz. Pokol volt anno vele. 5 gyereket kitett. Sajna nem a nemüktől függ a viselkedèsük.
2023. júl. 7. 22:35
 10/144 anonim ***** válasza:
34%
Én inkább azokat sajnálom akik gyerekre vágynak és nem lehet nekik, ti meg itt nyavajogtok. Nehéz az anyaság igen, de ugyanakkor szép is. Higgyétek el, sokkal jobban szenvednek azok akiknek nem jön össze, pedig kiváló szülők lennének.
2023. júl. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!