Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit vigyen enni a gyerek az...

Mit vigyen enni a gyerek az iskolába?

Figyelt kérdés

Most lesz elsős, tízórait mindenképp vinnie kell.

A ti gyereketek mit szokott vinni?


2023. aug. 14. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Szendvics, kakaós tekercs, egyéb pékáru.
2023. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Szendvics, peksutemeny. De miért nem kérsz neki teljes ellatast? Akkor kap tízórait is, és uzsonna is az ebéd mellé.
2023. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Az én gyerekem ezeket szokta vinni:


- Közepes pita avokádó- vagy fetakrémmel, paradicsomkarikákkal


- Tk szendvics sajttal, sonkával, cottege cheese-zel, körözöttel vagy tojással. Mindig kerül a szendvics mellé vagy bele zöldség pl retek, paradicsom, paprika, uborka, avokádó


-Házi hummusz zöldségekkel, puffasztott rizzsel.


- Túrós zabpalacsinta gyümölccsel


- Tojásrántotta (hűvösebb napokon eláll) gombával vagy zöldségekkel, pirítóssal


- Joghurt (szintén hűvösebb napokon) granolával, gyümölccsel

2023. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
2, nálunk akkor is elvárják, hogy vigyen tízórait a gyerek, ha befizette a szülő. Lányom semmit nem eszik. Se a befizetettet, se azt amit küldünk. Mégis minden egyes alkalommal szóvá tették, hogy "már megint nem küldött az anyja", holott újra újra elmagyaráztam nekik, hogy teljesen felesleges, mert úgyse eszi meg. Fényevő. A végén ugyanazt a csomag kekszet cipelte napokig, hogy ne piszkáljanak.
2023. aug. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Az enyém is olyanokat szokott, mint a 3-as írt.
2023. aug. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Én egy 3 rekeszes uzsonnás dobozt használok. A legnagyobb részébe megy egy szendvics, zsemle vagy kifli, felvágottal, sajttal, zöldségekkel, tojással, mikor mivel. A középsőbe gyümölcs, szeletelt alma, mandarin, szőlő, stb., ha banánt kér, azzal mondjuk nem szórakozom, csak bedobok egyet a táskájába. A legkisebb rekeszbe meg valami nasi: keksz, kis csoki, nápolyi, ilyesmi. Az én fiam mondjuk elég jó evő (bár nem látszik rajta), ritka hogy hazahoz belőle. Emellett visz egy 7,5 decis kulacsban általában szörpöt. Abból cukormenteset szoktunk venni. Ebédet és uzsonnát a suliban kap. Most megy másodikba.
2023. aug. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk is van teljes ellátás, viszont az olyan is...

Én magam sem enném meg, nemhogy a gyerek.


Nálunk is az uzsis doboz van megpakolva általában (még alsós).

Szendvicset, melegszendvicset, wrapeket szoktam neki tenni, különböző feltétekkel. Mellé valami édeset is, pl. amerikai palacsintát, granolát, mellé joghurtot, pár szem Lindt csokit stb. Vagy ha sósat kíván, akkor perec, zöldségchips, puffi stb.

Gyümölcsöt külön kis dobozba szoktam tenni neki, éppen mikor mit.

2023. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiam semmi menzás ételt nem eszik meg, fél évig ment a harc a napközis nevelővel, hogy nem eszik..


Amit visz, szendvicsek, wrapek sokszor instáról nézek ötleteket


Gyümik kockára vágva, aktuális kedvence ananász, alma keveréke


1 nasi ami általában pár szem gumicukor szokott lenni, vagy házi süti.


Inni sokszor bubis vizet kér, kulacsban.

2023. aug. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért vannak lepontozva azok, akik kifejezetten ügyelnek arra, hogy egészségesebb dolgokat tegyenek be a gyereknek és inkább adnak zöldséget-gyümölcsöt, mint minden alkalomra édességet. 3-as például kifejezetten jókat írt, és még változatos is.
2023. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9 A lepontozók gyerekei nyilván cukros üdítőt és szemetet visznek magukkal az iskolába, és nem bírják elviselni, hogy van olyan szülő, aki törődik a gyerekei egészségével. Nem maradt más, minthogy lepontozás formájában kifejezzék azt a fájdalmat, amit az a felismerés okoz, hogy van, akinek van igénye és kapacitása egy egészségesebb életre.

Figyeld meg, a 120 kilós szülők most vissza fognak térni a kérdéshez, és megpróbálják megmagyarázni, hogy az 5 kiló cukrot tartalmazó fánk miért jobb, mint a paradicsom.

2023. aug. 17. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!