Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted veréssel nevelés...

Szerinted veréssel nevelés működik ?

Figyelt kérdés
2023. aug. 16. 09:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem
2023. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem vertek a szüleim pedig borzasztó rossz gyerek voltam.Egy-egy fülest kaptam ami igazából helyretett.Nem is haragszom érte..egy fiúnak kell néha az apai szigor.Bár én nem fogok ilyet tenni szerintem.
2023. aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2023. aug. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
70%
Maga a nevelés nem működik, de egy-egy, megfelelő időben kapott pofon vagy seggreverés mély és emlékeztető nyomot tud hagyni, értelmes ember így némileg hasonló helyzetekben jobban tudja felmérni, hogy milyen cselekedete lenne a megfelelő.
2023. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egy-egy helyzetben, ritkán tényleg el kell egy pofon, vagy fenékre csapás. Az ember utána később azt fogja gondolni, hogy igen, meg is érdemeltem akkor ott. Ennyitől nem lesz semmi trauma.
2023. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

#15

Le sem mertem ezt írni, pedig én is így gondolom. Gyerekkoromban egyszer a frászt hoztam anyámra. Sosem volt az a verekedős fajta. Na akkor kaptam egyet. Egyáltalán nem az maradt meg bennem, hogy fájdalmas volt, hanem az, hogy amit én könnyedén elszemtelenkedtem az milyen reakciót váltott ki belőle. Sírva kiabált velem, hogy hogy lehetek ilyen felelőtlen. Nekem az egy életre tanulság volt és nem az fájt, ahogy megütött, hanem a lelkiismeretfurdalás, hogy ezt én okoztam.

2023. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
87%

Néha bizony szükség van egy nagy pofonra, de csak bizonyos korig, indokolt esetben, előtte figyelmeztetve a gyereket. Tehát következetesnek kell lenni, az a lényeg. Persze manapság ez nem divat, más a korszellem. A gyerekek egyre szemtelenebbek, az alapvető tisztelet megadást nem ismerik.

Jó példa erre a tanár-diák viszony.

2023. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
69%

Nem.

Egyrészt a fizikai agresszióból nem fog tanulni senki, másrészt (főleg, ha kisebb gyerekről van szó) félni fog a szülőtől a gyerek, így kisebb eséllyel fog fordulni hozzá baj esetén.

2023. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
75%
15-össel teljesen egyetértek.
2023. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Thunderfairy ***** válasza:
39%
Nem jó módszer a verés. Máshogyan is lehet büntetni. Lassan már a kutyáját nem veri meg senki. Akkor a gyerekét meg pláne ne verje. Lehet határozott szigoru az ember verés nélkűl is.
2023. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!