Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám egy idióta? MIT...

Édesanyám egy idióta? MIT TEHETNÉK?

Figyelt kérdés

Édesanyám mindent megmond nekünk, de mivel felnőtt vagyok, ezért a 14 éves testvérem maradt. Az van, amit ő akar, nincs választása öcsémnek. Amikor összevesztem vele, hogy nem az a megoldás, hogy a helyi alja iskolába iratja be, hanem átmehet a jobb iskolába, ahol tanulna is, megsértődött, és elkezdte mondani, hogy "úgy sem fogja bírni a buszozást", "úgy is megbukik", és egyre durvábbakat mondott idővel, ami irtózatosan negatív gondolkodás. Amikor mondtam, hogy nem vészes, 10 km-re van a másik város, én is jártam át dolgozni és ilyenek, de akkor másik kifogásokat keresett, hogy "hallod amit mondasz? Nem ugyanaz a kettő", mire visszakérdeztem, hogy miért? Nem ugyanazzal a busszal járok át, amivel a testvérem is menne? Sőt gyakran együtt is mehetnénk. De a végtelen kifogás keresés, hárítás, negativitás, stb. Meg "senkinek nincs baja azzal az iskolával", mire azt mondtam, hogy igen, az olyanoknak, akik szarnak a tanulásba, mert abban az iskolában minden van, csak tanulás nem.

Utálom, hogy mindig a biztos szarban kell maradni, és bele sem gondol, hogy ezzel mit okoz a gyermekeinek.


Mit tehetnék, hogy megváltoztassam a véleményét, hogy ne kelljen azt a borzalmat átélnie öcsémnek, mint nekem? Fordulhatok a hatóságokhoz?



2023. júl. 26. 10:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

semmivel sem fogod tudni megváltoztatni a véleményét egy ennyire negatív, talán megkeseredett embernek. a hatóságok nem hinném hogy különösebben tennének bármit is, hiszen ellátja a gyereket, jár iskolába, tehát nincs elhanyagolva, bántalmazva, stb. a gyerekért pedig ő felel, nem te, hiába van igazad.

öcséd 14 éves, meg lehet kérdezni a véleményét, hogy szeretne-e a szomszéd városba menni suliba. ha igen, odaáll édesanyád elé, hogy szeretne abba az iskolába járni, nem zavarja a buszozás, a korábban kelés, stb. ha nem jön be, még mindig lehet váltani. nekem sok osztálytársam volt, aki évközben jött-ment. ideálisabb év elején, vagy esetleg félévkor. egy félév alatt látszik, hogy milyen is az a suli.

figyelmen kívül kell hagyni édesanyád negativitását, mindenre azt kell mondani, hogy nem baj, ha nem bírja a buszozást, majd megszokja. nem baj ha megbukik, majd többet tanul a 2. félévben, vagy majd évet ismétel. nem kell felvenni ezeket a dolgokat.

2023. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Kb pont semmit nem tehetsz.

Te felnőtt vagy. Eld az életed ugy, ahogy akarod.

Az öcsédnek ő az anyja, nem te. Ergo ő dönti el mit csinál vele, nem te. Majd ha az öcséd is felnőtt lesz, ő is azt csinálhatja amit akar.


Az, hogy te most elhatároztad, az öcsédnek mennyivel jobb lenne a másik suli, ezek szerint rajtad kívül senkit nem érdekel. Ha az öcséd át akarna iratkozni, kinyitná a száját.


Értem, hogy jot akarsz neki. De az nem a te életed, nem a te gyereked. Sok beleszolásod nincs

2023. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, majd a magad gyerekét neveld! Az öcsédet a szüleid kötelessége és joga nevelni.

Az iskoláról: az föl se merült, hogy a szerencsétlen öcsédet megkérdezzétek, ő mit akar? 14 éves, nem óvodás, akinek a szülők választanak iskolát.

Egyébként irtózatosan buta vagy. Szűklátókörű, de nagyképű. Igenis, nem ugyanaz dolgozni járni át a másik városba, mint tanulni. Aki dolgozik, annak otthon már nem kell koncentrálnia. A mosogatást vagy főzést lehet fáradtan is hatékonyan csinálni, a kémia leckét megérteni és megtanulni már kevésbé. Lehet, hogy anyukád jobban ítéli meg fia képességeit, mint te. Az is lehet, hogy a jobb iskolában sorozatos kudarcélmények érnék, ami a lehető legrosszabb hatással lenne rá. De ha neked is lenne igazad, az, hogy anyukádat idiótának nevezed, az inkább rólad állít ki bizonyítványt.


De mondom, alapesetben az öcsédnek kéne iskolát választania. A szülő mondja el a véleményét, mondja el, ő melyiket javasolja és miért, mondd el te is ugyanígy, de ha nem valami extrém hülyeséget akar, akkor az öcséd döntését mindkettőtöknek el kéne fogadnia.

2023. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Mennyi megkeseredett ember van itt is. Figyelj srác vagy lány nem tudom, eloszor is az ocsednek kene dontenie hogy mit szeretne, tehat mondja el o is a sajat velemenyet mert igy az lesz amit anyad szeretne. En megertem hogy neki te jot szeretnel, de akkor talan 3-as lekene ulni es atbeszelni egyutt, azt is elmondani hogy neked az rossz volt akkoriban es akkor talan kinyilik anyad szeme. De ha meg most is a kifogast keresi akkor pedig a szomor igazsagot kene az orra ala dorgolni mert igy igazabol az ocsed onbizalmat fogja lerombolni ha anyad azt hangoztatja hogy neki ugysem sikerulne, jo az alja suli is stb stb. Nem te neveled az ocsedet, de azert mindenkinek van beleszolasa. Ennyi..
2023. júl. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
És az öcséd mit szeretne?
2023. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%

Hát, ha valaha megtudnam, hogy a gyerekem idiotanak nevez, többet nem kellene velem a kapcsolatot tartania.

Az meg van azért, hogy eleve olyan iskolába mehet a testvéred, ahova a képességei szerint felveszik? Hogy lehet ő sem akar máshova menni, lehet nem akar annyit buszozni?

2023. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Öcsém is szeretne a másik városban lévő suliba járni.
2023. júl. 26. 16:17
 8/19 A kérdező kommentje:

"Az iskoláról: az föl se merült, hogy a szerencsétlen öcsédet megkérdezzétek, ő mit akar? 14 éves, nem óvodás, akinek a szülők választanak iskolát."

De, és én öcsém mellé állva próbálom elérni, hogy anyám ne oda írassa, ahol rossz is lenne neki, és ahol nem akar lenni.

2023. júl. 26. 16:18
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

"14 éves, nem óvodás, akinek a szülők választanak iskolát.""


De, a szülő törvény adta joga a gyereket oda íratni, ahova akarja.

2023. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Az amúgy nem szempont, hogy a bérletet fizetni kellene?
2023. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!